Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@dawid515

 

10 godzin temu, dawid515 napisał:

 Druga sprawa o co chodzi w ewniosku z tym zielonym obszarem na Trwałych użytkach zielonych, czemu one są w ten sposób zanznaczone, czy one tam muszą być na stałe? Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

W aplikacji Ewniosek Plus kolor zielony to obszar TUZ. Jest on nanoszony automatycznie(że tak napiszę). Pozwala on na ustalenie powierzchni gruntów ornych(go) jakie posiadasz we swoim wniosku. Na podstawie go ustalane są kryteria do dywersyfikacji upraw i elementy EFA. Kryteria te odnoszą się jak masz więcej niż 10 ha lub więcej niż 15 ha na go. Nie będę opisywał zasad dywersyfikacji i elementów EFA(zawsze możesz sobie o tym poczytać ze strony www.arimr.gov.pl znajdując odpowiednią zakłądkę).

10 godzin temu, dawid515 napisał:

 Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

OD tamtego roku 2019 aplikacja  pozwala na obszarze TUZ wyrysować uprawę na gruncie ornym(tzw go). Jeśli masz zwykły tuz, to możesz zlikwidować tyle ile potrzebujesz. Nie ponosisz za to żadnej kary.

10 godzin temu, dawid515 napisał:

. W tym roku tata mówił, że nie można tak składać, trzeba mniej  (nawet do 10 arów tak rzecze) bo jak kontrola przyjdzie a by się pare arów nie zgadzało to bedzie kara. Czy to prawda? Przecież ja nie dysponuje urządzeniami do pomiaru dokładnego. Mierząc patykiem czy komórką parę arów na większym areale mogę się przecież pomylić. Nie ma żadnego buforu, marginesu na błąd?

W płatnościach bezpośrednich obowiązują następujące zasady jeśli chodzi o przedeklarowanie powierzchni(wyrysowałeś więcej a ARIMR stwierdził że powinieneś podać mniejsza powierzchnie we wniosku.

---Jeśli przedeklarowanie w całym wniosku wynosi do 0,10 ha( łacznie dotyczy to następujących płatności, przykład JPO, DODATKOWA, MR, czyli masz potrącenie 0,03 ha, to łącznie masz 0,09 ha, to dostaniesz kwotę do powierzchni jakiej wnioskowałeś)

--jeśli przedeklarowanie  w całym wniosku wynosi do 3%, to dostaniesz dotacje do powierzchni tzw stwierdzonej(jaką ustali ARIMR).

==== przykład 10,20 ha deklarujesz we wniosku, powierzchnia stwierdzona wynosi 10,00 ha, czyli powierzchnia 0,20 ha stanowi 2% przedeklarowania, to dostaniesz kase do 10 ha.

 

---jeśli przedeklarowanie  w całym wniosku wynosi powyżej 3%, to dostaniesz dotacje do powierzchni tzw stwierdzonej(jaką ustali ARIMR)- minus 1,5 krotność kary

====przykład 10,50 ha deklarujesz we wniosku, powierzchnia stwierdzona wynosi 10,00 ha, czyli powierzchnia 0,50 ha stanowi 5% przedeklarowania, to dostaniesz kase do 9,25 ha. Dlaczego tak: od powierzchni 10,00 odejmujemy 1,5 krotność powierzchni przedeklarowanej (1,5 razy 0,50 ha= 0,75 ha)

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam u was wypłaty suszowego? U mnie były dwa odroczenia, ostatnie do końca kwietnia czy jeszcze będzie coś z tego miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Ja tak mam. Powypłacali tylko małym rolnikom. Jak przekroczyłeś pewien pułap suszowego do dostałeś tylko zaliczkę 2500 zł a resztę pewnie przed wyborami jako kiełbasa wyborcza. Przynajmniej mam taką nadziję.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie nic nie dostałem ale chociaż raczyli odroczenie napisać a po kwietniu cisza. Widzę że niektórzy nawet tego nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Ja miałem odroczenie do końca maja. Wczoraj zadzwoniłem do BP i mi powiedzieli że będą rozsyłanie kolejne odroczenia. Jeśli dostaną pozwolenie z góry to rozpoczną wypłatę kasy.  Pewnie w czerwcu zaczną coś płacić jak 28 wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wy naprawde nie wiecie ze nie ma pieniedzy ???? beda po nowelizacji budzetu czyli nie wiadomo kiedy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie ma ? Drukarki się zepsuły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

Widzę że suszowe już płacą a ciekawe kiedy w końcu dopłaty wypłacą. Czy tylko mi nie wypłacili czy jeszcze ktos czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja dostałem w poniedziałek ONW i wtorek reszta bezpośrednie zostało suszowe ale żadnej kartki nie dostałem od suszowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Chciałbym zmienić zadeklarowane działki EFA na inne.

Jak to zrobić żeby jakiej głupoty nie popełnić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest

Przede wszystkim musisz wejść w aplikacje Ewniosek.

Zapisać sobie gdzieś na kartce dokładny procent zgłoszonych elementów do EFA

-usunąć nie potrzebną geometrię do efa.

-musisz na nowej działce/działkach wyrysować nowa geometrię EFA, obowiązkowo ma zostać wyrysowany ten sam % elementów EFA co we wcześniejszym wniosku.

Wypełniasz oświadczenie, które podalem tobie w linku. Możesz ze skanować i podłączyć w aplikacji, ewentualnie możesz wrzucić do urny w swoim BP.

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2020/Kampania_2020/Dokumenty_OB/6_O_18_Oswiadczenie_przyczyny_zmiany_w_zazielenieniu_2020.pdf

Jak się wszystko zgadza wysyłasz wniosek do ARiMR.

Na polu możesz zasiać większą powierzchnie niż w aplikacji.

Z tym oświadczeniem możesz dopytać/zadzwonić w swoim BP.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

We wniosku przedeklarowałem bo chyba mam około 6,7%efa.

Dokładnie tyle muszę mieć skoro wystarczy 5%? 

To nie wiem czy warto sobie kłopot robić 

Na działce z efa wyskoczył mi perz i chciałem z nim powalczyć. Z poplonem będzie to trudne do wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Agrest napisał:

We wniosku przedeklarowałem bo chyba mam około 6,7%efa.

Dokładnie tyle muszę mieć skoro wystarczy 5%? 

To nie wiem czy warto sobie kłopot robić 

Na działce z efa wyskoczył mi perz i chciałem z nim powalczyć. Z poplonem będzie to trudne do wykonania

Masz wyrysować 6,7% EFA. Ewentualnie dopytaj w swoim Biurze.

 

25 minut temu, Bananek napisał:

mówiłem, że pomoże?

Skąd wiedziałeś?

28 minut temu, Bananek napisał:

mówiłem, że pomoże?

A ty sie wystraszyłeś jak chciałeś ode mnie pomocy

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam. 

Czy orientuje się ktoś czy można w tym roku dostać dotację do materiału siewnego? Czy już koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nabór na ten rok już się skończył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj