Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

masa24    2344
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Nie da rady.

Dobrze zrobił. 

@masa24

Jak przekombinujesz z powierzchnią musisz zrobić zmianę do planu.  Tak to obowiązkowo trzymasz się planu. Pisze tak bo nie widzę planu.

Powierzchnia zostaje ta sama. Poprostu załóżmy 5 ha pakietu, 3 i 2 przedzielone rowem.  Na jednej działce powierzchnia nie koszona i na drugiej. Nie można połączyć powierzchni nie kiszonych i zrobić na jednej działce? O to chodzi. Wszystko w ranach jednej działki ewidencyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.05.2020 o 08:12, Milosz91 napisał:

Wczoraj reszta dopłat i bez decyzji 

Ile ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś dostał ostatnio decyzje i czeka na kasę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba976    1
Dnia 22.05.2020 o 18:26, rafkap napisał:

Ktoś dostał ostatnio decyzje i czeka na kasę? 

Ja dostałem decyzje na 28.01 na poczatku tygodnia kasa z bezposrednich,a z eko decycja 28.01 kasy jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 28 stycznia decyzja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Mi przysłali pismo że do 30 kwietnia załatwią i nie ma żadnej decyzji ani informacji. Zaliczka w listopadzie, wydaje mi się że powinno jeszcze cos być wpłacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panie i Panowie.

Nius odnośnie suszy z 2019. Idą przedłużki do suszy z pomocy de minimis termin 31.01.2021

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Niech sobie w d... wsadzą to swoją "pomoc" suszową. 

Ale w 2021 roku będą pisać w gazetach, że ruszyły kolejne wypłaty suszowego wsparcia dla rolników i kolejny sukces rządu. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a rolnicy i tak pójdą głosować na dudę i PiS ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8510
10 godzin temu, robert55555 napisał:

Nius odnośnie suszy z 2019. Idą przedłużki do suszy z pomocy de minimis termin 31.01.2021

zanosi się na wybory w styczniu?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

a rolnicy i tak pójdą głosować na dudę i PiS ;)

A na kogo mają ,jak wszyscy byli i też gówno zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

a rolnicy i tak pójdą głosować na dudę i PiS ;)

Ja juz na zadne wybory nie ide. Pier......le oni tylko ladnie gadaja przed wyborami aby dojsc do koryta a pozniej robia co chca. U mnie suszowego wyszlo tysiac zl i do dzisiaj nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Świetne podejście nie idę na wybory niech za mnie wybiorą inni 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W całym Parlamencie masz tylko socjalistów albo neokomuchów, poza kilkoma z Konfederacji, to ile byś ludzi nie zmobilizował i tak po wyborach będzie tak samo albo gorzej. Większość i tak jest albo zbyt ślepa albo za głupia, żeby ją przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wróćmy może do tematu dopłat ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie kto jeszcze czeka na kasę i decyzje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Przecież ministerek mówi że już wszyscy mają dopłaty na kontach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
1 godzinę temu, pit17 napisał:

Przecież ministerek mówi że już wszyscy mają dopłaty na kontach 

Ciekawe czemu o mnie zapomnieli ani bezpośrednie ani suszowe ani ONW... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 20.05.2020 o 08:24, masa24 napisał:

Powierzchnia zostaje ta sama. Poprostu załóżmy 5 ha pakietu, 3 i 2 przedzielone rowem.  Na jednej działce powierzchnia nie koszona i na drugiej. Nie można połączyć powierzchni nie kiszonych i zrobić na jednej działce? O to chodzi. Wszystko w ranach jednej działki ewidencyjnej

Nie może. Ja mam identyczną sytuację tylko mam mostek 2 m. I jak robię wniosek to muszę to obrysować jako 1 obszar. 

Dopłaty dostałem całe. Z szuszowego dostałem zaliczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba na papierze, ja czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Mam taki problem dodałem dziw działki które na mapce są "zapaskowane" na szaro, wyrysowałem uprawę dodałem opis że działka została uporządkowana ale MKO pokazuje 0, jedynie PEG ZAL2 pokazuje powierzchnię. Wysłać wniosek mimo to? Wyskakuje We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Pewnie przez te 2 działki, piszą że można wysłąć z tym błędem. Wiem że kiedyś na te działki były dopłaty brane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Dziś złożony wniosek o dopłatę do materiału siewnego. Zakupioną 1,2t pszenicy obsiałem  11ha. Tyle wpisałem i zonk bo norma to minimum 150kg/ha. No i trzeba było poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Agrest napisał:

Dziś złożony wniosek o dopłatę do materiału siewnego. Zakupioną 1,2t pszenicy obsiałem  11ha. Tyle wpisałem i zonk bo norma to minimum 150kg/ha. No i trzeba było poprawiać.

na pszenicę z tego co pamiętam zawsze było 150 kg na ha

9 godzin temu, wojt napisał:

Mam taki problem dodałem dziw działki które na mapce są "zapaskowane" na szaro, wyrysowałem uprawę dodałem opis że działka została uporządkowana ale MKO pokazuje 0, jedynie PEG ZAL2 pokazuje powierzchnię. Wysłać wniosek mimo to? Wyskakuje We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Pewnie przez te 2 działki, piszą że można wysłąć z tym błędem. Wiem że kiedyś na te działki były dopłaty brane

no i dobrze zrobiłeś trzeba wyrysować i dodać opis rozbieżności i wysłać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Mam pytanko a propo dopłat w tym roku.  Otóż składam je sobie i tacie. Osobne konta/gospodarstwa. Jak to jest z areałem działki a mko? Mianowicie chodzi mi o to, że np w tamtym roku zgłosiłem praktycznie cały obszar z mko do płatności, oczywiście uwględniając ewidentne obszary na mapce które do płatności się nie nadawały np. kszaczory :P. W tym roku tata mówił, że nie można tak składać, trzeba mniej  (nawet do 10 arów tak rzecze) bo jak kontrola przyjdzie a by się pare arów nie zgadzało to bedzie kara. Czy to prawda? Przecież ja nie dysponuje urządzeniami do pomiaru dokładnego. Mierząc patykiem czy komórką parę arów na większym areale mogę się przecież pomylić. Nie ma żadnego buforu, marginesu na błąd? Druga sprawa o co chodzi w ewniosku z tym zielonym obszarem na Trwałych użytkach zielonych, czemu one są w ten sposób zanznaczone, czy one tam muszą być na stałe? Pytam bo o ile w tamtym roku na całym tym zielonym obszarze w ewniosku była u ojca łąka to w tym stwierdził, że kawałek w tym roku zaorze i przesieje pszenicą. Czy tak można? To nie jest żaden problem ? System nie pokazuje błędu jak tak wyrysowałem, no ale po co te zielone obszary w aplikacji? Będę mega wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi, jeśli ktoś je oczywiście zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj