Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

lukaszkol    5

Witam. Panowie podpowie ktoś czy mogę zaznaczyć we wniosku płatność dla młodych rolników? Jestem rocznik 1981 pozostaję w związku małżeńskim żona rocznik 1987 nigdy nie korzystaliśmy z żadnych premii. Wniosek w tym roku składam pierwszy raz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

możesz , przez 5 lat składania wniosku  do ukończenia 40 roku życia Ci przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam decyzję z 25.02 na bezpośrednie i kasy brak nadal tylko zaliczka z bezpośrednich 70% brak ONW o suszowym nie wspomnę kto jeszcze tak ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja nie mam wogole jeszcze dezycji a zaliczki miałem 10% mniej więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
Dnia 15.05.2020 o 20:37, bolec1255 napisał:

A dostałeś jakieś pismo czy tylko kasa

Bez pisma. Dzwoniła parę dni wcześniej bo nie zgadzała się powierzchnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie i Panie miałbym prośbę czy ktoś może sprawdzić, czy dana działka jest podawana do dopłat?  Na priw więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozumiem że znasz nr działki. W e wniosku obszar wyszażony oznacza że działka nie była w dopłatach 2019. Jeśli ją zaznaczysz to będziesz miał błąd kontroli krzyżowej, pod warunkiem że ktoś na nią ubiegał o dopłaty 2019/2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6
Napisano (edytowany)

Obszar wyszarzony oznacza,że działka nigdy nie była podawana do dopłat i nie ma ustalonego MKO.

@Vinci007 Przy wysyłaniu wniosku dostajesz komunikat o błędzie i wtedy,albo wysyłasz, albo wracasz w uprawy i usuwasz. Musisz pamiętać, że w kontroli krzyżowej biorą udział także działki podane w 2019.

Jeśli chcesz konkretniej pisz priw,ale takie machlojki to nie są panie tanie rzeczy😉

Mogę ci sprawdzić na własnym wniosku, ale muszę mieć teryt. Jeśli jest na szaro wpisuj w ciemno, chyba,że ktoś jeszcze nie złożył wniosku, czy nie zapisał wersji roboczej i zamierza pierwszy raz wpisać tą działkę do dopłat.

Edytowano przez sporex321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

A da się działkę wyszażoną dodać do dopłat na ten rok? Facet nigdy nie składał o dopłaty i teraz ja mam to w dzierżawie? Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Zaznaczasz ja tak jak inne działki i jak wyskoczy komunikat wybierasz ze zgłaszasz rozbieżność . I tu jest problem który mam tez , bo w podsumowaniu w rozbieżnościach trzeba dodać opis czego rozbieżność dotyczy. Tylko wogole nie mogę tam tekstu wprowadzić. Ma ktoś taki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dokładnie, normalnie zaznacz powierzchnię uprawy tak jak w każdym innym przypadku, potem w zakładce "Wniosek" wpisz w rozbieżności np "Deklarowana powierzchnia uprawy jest zgodna ze stanem faktycznym, proszę o zaktualizowanie MKO" i tyle. Potem błąd będzie nadal się wyświetlał ale go ignorujesz i wysyłasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6
3 minuty temu, masa24 napisał:

Tylko wogole nie mogę tam tekstu wprowadzić. Ma ktoś taki problem ?

Wszystko się da tylko musisz robić jak kolega Klimek każe.

Ja wpisuję każdego roku "Działka referencyjna xxxx nie ma ustalonego MKO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, masa24 napisał:

Zaznaczasz ja tak jak inne działki i jak wyskoczy komunikat wybierasz ze zgłaszasz rozbieżność . I tu jest problem który mam tez , bo w podsumowaniu w rozbieżnościach trzeba dodać opis czego rozbieżność dotyczy. Tylko wogole nie mogę tam tekstu wprowadzić. Ma ktoś taki problem ?

Szanowny kolego, tekst wprowadzany w zakładce wniosek a nie w zakładce podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mam u siebie w planie pakiet łąki świeże. Rok temu gosc od ekspertyzy robil wniosek. Tak sie zastanawiam czy zbytnio wtedy nie przekombinował. Mianowicie na jednej działce zaznaczył 2 dzialki do pakietu. I tym samym 2 oddzielne obszary do nie koszenia. Tlumaczyl to tym ze dzialki odziela row i musi tak  zrobic

Nie mozna zrobic tego w ten sposob ze np powierzchnia do pkietu 5 ha na danej dzialce, to zostawiamy 15-20 procent powierzchni jako jeden zwarty kawalek? Nie dzielimy tego na dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kilka dren i zasypać rów na 2-3 metrach i masz jedno pole?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

to nie wchodzi w gre, to natura 2000 i teren rezerwatu. pytam technicznie o wniosek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

kilka dren i zasypać rów na 2-3 metrach i masz jedno pole?

Nie da rady.

13 godzin temu, masa24 napisał:

Mam u siebie w planie pakiet łąki świeże. Rok temu gosc od ekspertyzy robil wniosek. Tak sie zastanawiam czy zbytnio wtedy nie przekombinował. Mianowicie na jednej działce zaznaczył 2 dzialki do pakietu. I tym samym 2 oddzielne obszary do nie koszenia. Tlumaczyl to tym ze dzialki odziela row i musi tak  zrobic

Nie mozna zrobic tego w ten sposob ze np powierzchnia do pkietu 5 ha na danej dzialce, to zostawiamy 15-20 procent powierzchni jako jeden zwarty kawalek? Nie dzielimy tego na dwa

Dobrze zrobił. 

@masa24

Jak przekombinujesz z powierzchnią musisz zrobić zmianę do planu.  Tak to obowiązkowo trzymasz się planu. Pisze tak bo nie widzę planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj