Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

jacus    3046

doplaty wyplacone a jeszcze nie wydane 😛.

taka sytuacja z dzisiaj -przejezdzalem kolo pola stoi na lace terenowiec, przejezdzam obok pojechal na druga moja lake i stoi, myslalem ze mysliwi, za pare minut wracam i mijam go poboczem , patrze a gosc mial odpalonego tableta z mapami-stanal na boku bo droga waska-kurna kolejna kontrola ??? czy co, mialem juz jedna na jesien jakies bledy byly ale wyplacili wszystko- mial ktos kiedys kontole na wiosne ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to łażenie po cudzej własności bez zgody właściciela powinno się kończyć ujeb...em nóg przy samej d*pie

przepisy głupie że mogą wchodzić bez właściciela!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja tam bym sie zatrzymał i gościa wypytał czego szuka po co i dlaczego oraz jakiś dokument na podstawie czego kontroluje - nr legitymacji, plakietki itp i zaraz dzwonił do instytucji gdzie pracuje czy taki a taki się szwęda i po co. I jest się krytym bo dba się o swoje a jak gość nic nie powie to pały że kręci się taki i pewnie złodziej chce coś ukraść. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, kopin napisał:

to łażenie po cudzej własności bez zgody właściciela powinno się kończyć ujeb...em nóg przy samej d*pie

przepisy głupie że mogą wchodzić bez właściciela!

Podpisałeś zgodę na poddanie się kontroli więc po co takie teksty.... Nie składaj o dopłaty i nie będą łazić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ogarek

to ze ktoś podpisał zgodę na przeprowadzenie kontroli nie oznacza że obcy gość może chodzić po Twojej własności bez twojej wiedzy (Inspekcja weterynaryjna bez Cb nie ma prawa wejść do budynku to dlaczego na polu miało by być inaczej . W USA właściciel mógłby go zastrzelić praktycznie bez konsekwencji za wtargnięcie na moją posesje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, ogarek napisał:

Podpisałeś zgodę na poddanie się kontroli więc po co takie teksty.... Nie składaj o dopłaty i nie będą łazić... 

kolega już Ci odpisał,to ja tych głupot nie będę komentował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam, że kontrole są wstrzymane więc rzeczywiście mogłeś zapytać kto to. W końcu to Twoje pole. A jak z kontroli, to niestety mają do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzieci pole to nie podwórko i każdy ma prawo po nim chodzić i tyle i tu nie USA .. Geodezja też nie pyta tylko robi swoje.... Są uprawnione służby i tyle... 

Co innego jak chcą robić coś sprzętem itp.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
19 minut temu, ogarek napisał:

Dzieci pole to nie podwórko i każdy ma prawo po nim chodzić i tyle i tu nie USA .. Geodezja też nie pyta tylko robi swoje.... Są uprawnione służby i tyle... 

Byli nie raz i zawsze "po co przyszliście co robicie kto was przysłał" i zawsze odpowiadają jak mówię że to jest moje odtąd dotąd. Nigdy nikt  nie pyskował, zawsze grzeczni i uprzejmi bo mogę im utrudnić życie, tak więc to nie Stany ...  tu chłop na zagrodzie równy wojewodzie a sztachetę w ręku mam ja 😉
Niech tylko by zapyskował to skarga na piśmie na niego idzie do jego miejsca pracy a kopia wyżej żeby kierownik jego też miał coś do wyjaśniania.
To, że zgadzam się podpisując wniosek o dopłaty (a one są w formie decyzji administracyjnej) to nie znaczy że jak pytam na jakimkolwiek etapie postępowania o wydanie tejże decyzji to mam być olany = typek robiący kontrolę ma mi wszystko powiedzieć co dotyczy decyzji o dopłatach bo najczęściej on właśnie weryfikuje w pewien sposób dane z mojego wniosku (poczytajcie KPA - dziś dostałem 5 pismo w sprawie decyzji o warunkach zabudowy jako zawiadomienie czegoś co wiem od 6 tygodni że dostanę bez uwag a jednak piszą i zawiadamiają w sprawie bo mają taki obowiązek ustawowy). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widac nie masz co robić i tylko skargi piszesz....robia swoje i nkt zadnej krzywdy ni straty z tego powodu nie dozna że ktoś chodzi po polu.... 

U nas dla takich ciekawskich mówili że kontrolujemy wszystkich a jak pan jet upierdliwy i odmawia poddania się kontroli to proszę złożyć taki wniosek do agencji i nie będziemy kontrolować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Nr tel mają więc powinien być obowiązek wcześniejszego uzgodnienia co do terminu wejścia na pole i obecności właściciela pola.a to że geodeta wchodzi to całkiem inna bajka ,bo on szuka kamieni granicznych nie łazi bądż nie jeżdzi terenówą po Twoim polu,a poza tym skoro się ogarek na geodetów powołujesz to co im podpisywałeś i gdzie bierzesz kasę że Ci włażą na pole?;-))) Tego mi akurat nie musisz wyjaśniać bo mój syn geodetą jest,więc wiem więcej od Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, matek89121 napisał:

ogarek

to ze ktoś podpisał zgodę na przeprowadzenie kontroli nie oznacza że obcy gość może chodzić po Twojej własności bez twojej wiedzy (Inspekcja weterynaryjna bez Cb nie ma prawa wejść do budynku to dlaczego na polu miało by być inaczej . W USA właściciel mógłby go zastrzelić praktycznie bez konsekwencji za wtargnięcie na moją posesje .

Coś Ty się z choinki urwał pole to nie budynki że jesteś właścicielem nic nie znaczy to tylko prawo do uprawy ziemi podobnie myśliwi mogą chodzić i o zdanie nie pytać tu nie USA 🤪

składał ktoś wniosek o dopłaty do zwierząt bo przez te ogrniczenia nikt  nie chce przygotować wnisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, ogarek napisał:

Widac nie masz co robić i tylko skargi piszesz....robia swoje i nkt zadnej krzywdy ni straty z tego powodu nie dozna że ktoś chodzi po polu.... 

U nas dla takich ciekawskich mówili że kontrolujemy wszystkich a jak pan jet upierdliwy i odmawia poddania się kontroli to proszę złożyć taki wniosek do agencji i nie będziemy kontrolować. 

a potem płacz że przynieśli mi pod dom ASF. Coś jeszcze dodasz? Straty mogą być zawsze. Moje pole i wyyyyypad 😉
A co do skarg - robili most, miałem mieć zjazd asfaltowy wg projektu i łagodną skarpę przy rowie, zrobili bajzel, 3 pismo i nic, znalazłem błąd w papierach i teraz złagodzili wjazd na swój koszt, wyleją asfalt zgodnie z projektem itp. Oczywiście lepiej odpuścić i przez następne ileś lat płakać że źle zrobili ale to ty tę drogę wybierasz, ja dopinam swego i nie daruję jak racja po mojej stronie.

1 godzinę temu, kopin napisał:

Nr tel mają więc powinien być obowiązek wcześniejszego uzgodnienia co do terminu wejścia na pole i obecności właściciela pola.a to że geodeta wchodzi to całkiem inna bajka ,bo on szuka kamieni granicznych nie łazi bądż nie jeżdzi terenówą po Twoim polu,a poza tym skoro się ogarek na geodetów powołujesz to co im podpisywałeś i gdzie bierzesz kasę że Ci włażą na pole?;-))) Tego mi akurat nie musisz wyjaśniać bo mój syn geodetą jest,więc wiem więcej od Ciebie

Nie muszą dzwonić ale jak wlazą to muszą Ci powiedzieć kto, po co i dlaczego. Ja tam pytam i jak cwaniakuje gość to telefon i po milicję że goście naruszają mir domowy, mój spokój i że niszczą uprawy i zaraz panowie grzecznieją i mówią skąd, po co, dlaczego itp.
Co do geodetów - u mnie zawsze przyjeżdżają czymś typu terenówka czy SUV ale nie jeżdżą po polach. Jedynie mendy mysliwi lub kłusownicy ostatnio rzepak trochę zryli ale przyjdzie kryska na matyska jak wjadą na coś ostrego 😉

Najlepsi byli z Energa Operator - szwędanie terenówką po koniczynie lub łąkach - już przestali jeździć jak im uwaliłem przebudowę jednej linii mówiąc - postawcie tam małe trafo zamiast ciągnąć pół km linii lub jak się upieracie po moim to czynsz jak pod miastem płacicie-zrezygnowali. Kolejna akcja - mistrzowie z Olsztyna z Energii terenówką roznoszą ASF mi pod dom - pytanie - z buta pan nie może sprawdzać linii i to z przebiegającej obok drogi gminnej? Gość głowa w dół i wypad z działki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

pytanie czy decyzja przychodzi czy przelewaja bez chodzi o  suszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
14 minut temu, Mariu napisał:

Decyzja z suszowego mam z 16marca kasy narazie nie ma. 

to decyzje zatrzeli rozsylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
8 minut temu, fabio napisał:

to decyzje zatrzeli rozsylac

No tak ale kasy nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

 

13 minut temu, fabio napisał:

to decyzje zatrzeli rozsylac

co zrobili ? ;-))))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, kopin napisał:

 

co zrobili ? ;-))))

widać gość ewidentnie walczy z koronowirusem %%%%%%%%%%

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
52 minuty temu, matek89121 napisał:

widać gość ewidentnie walczy z koronowirusem %%%%%%%%%%

prowokacja udana inteligent explodowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
21 minut temu, fabio napisał:

prowokacja udana inteligent explodowal

ale z Cb zabawny śmieszek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj