Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANDYS    3229

a jesienia przed wyborami , było wszystko dobrze a teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Niby tak, ale np u nas ogłosili późno suszę i wyraźnie było napisane że dotyczy tylko zbóż jarych tych które pozostały na polu do oszacowania.

Już pal licho czy  szacowali przed czy po omłocie, ale ludzie składali na wszystko jak popadnie. 

Jak to zostało zatwierdzone przez komisję to nie wiem bo nie składałem mając same oziminy.

Był też wykaz które wsie podlegały suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Było zaliczane tylko jare i trawy. U nas też kazali podawać wszystko a potem oziminy odrzucali. Dziwne jest to że części wyplacili już suszowe a reszta jest odkladana i pewnie wyjdzie że nie zapłacą bo kasy nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

o suszowym w obecnej sytuacji to należy zapomnieć ,los dopłat też niepewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
6 minut temu, witejus napisał:

o suszowym w obecnej sytuacji to należy zapomnieć ,los dopłat też niepewny

tez bym chial sobie kupic piłe i łuparke do drewna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolec1255    53

Szacowane miałem 6 lipca A na tych działkach do weryfikacji rośnie trawa i lucerna dla bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ważą się losy dopłat do ubezpieczeń upraw.  Dziś rozmawiałem z kolegą z PZU,  na tą chwilę nie ma dotacji i nie mają pewności czy będą. Do 15 marca jeszcze kilka dni i może się wyjaśni.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja się zastanawiam jak oni ten budżet uchwalili skoro na wszystko brakuje kasy

skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Agrest napisał:

Ważą się losy dopłat do ubezpieczeń upraw.  Dziś rozmawiałem z kolegą z PZU,  na tą chwilę nie ma dotacji i nie mają pewności czy będą. Do 15 marca jeszcze kilka dni i może się wyjaśni.

Jak niema jak są sam dokupiłem pakiet suszy tydzień temu i państwo dopłaca dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Nie wiem , ja dziś takie info usłyszałem.

Może inne zasady do polis z jesieni a inne do nowych.

Ja pytałem o przymrozek plus grad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

rozmawiałem dziś ze znajoma z powiatowego biura to powiedziała ze puszczają przelewy na dopłaty bezpośrednie nawet już z decyzjami z lutego a u mnie kasy nie widać na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
10 godzin temu, Knasiu93 napisał:

A z kiedy decyzja?

na poczatku lutego wystawiona.

sasiadka dzisiaj dostala decyzje o odroczeniu rozpatrzenia do 30 IV ,  przyszly dzisiaj -podobno-po raz ostatni papiery.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

ja się zastanawiam jak oni ten budżet uchwalili skoro na wszystko brakuje kasy

skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ?

Rzuć okiem na stawki dopłat do materiału siewnego. k**wy złodzieje, nie dość, że za materiał od jesieni 2018 nadal nie wypłacili,mieli obciąć 7 mln, a teraz obcięli chyba 34mln. Na 500, 13stki i 14stki skądś trzeba zawinąć, a jeszcze 2 mld dla kurskiego. Dobrze, że robota w polu ruszyła nie ma czasu śledzić wszystkiego co się dzieje bo uj strzela co oni wyrabiają

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie denerwuj się tak,  duda podpisał przelew do tvpis abys nie musiał płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Rzuć okiem na stawki dopłat do materiału siewnego. k**wy złodzieje, nie dość, że za materiał od jesieni 2018 nadal nie wypłacili,mieli obciąć 7 mln, a teraz obcięli chyba 34mln. Na 500, 13stki i 14stki skądś trzeba zawinąć, a jeszcze 2 mld dla kurskiego. Dobrze, że robota w polu ruszyła nie ma czasu śledzić wszystkiego co się dzieje bo uj strzela co oni wyrabiają

Nie żołądkuj się czas całkowicie zlikwidować te dopłaty do materiału siewnego to ceny będą normalne bo spadnie popyt zobacz rynek nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Ot mądry. To dopłać mi stawki taką jaka miała być za materiał od 2018 i 100% za jesień 2019. To nie będę się żołądkował. Niech zniosą, niech stanieje, ale co miało być to niech zapłacą!

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Jak mi dojdzie nowa działka na 2020 i składam wniosek przez internet to mi potrzeba mapkę na nową działkę czy znajdę ją w systemie i dodam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

W systemie masz wszystkie działki Tylko żebyś wiedział które twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
20 godzin temu, jacek1296 napisał:

Uwalili sprawiedliwie czy żeby uwalić? Mi kilka lat temu chcieli obciąć 0,60ha na jednej działce, 0,25ha na drugiej i 0,03 na trzeciej. Decyzja w dłoń i do agencji. Tam zażądałem wyjaśnień, opierdol ( bo nie było żadnych podstaw do obcinki ) odwołanie i za trzy dni nowa decyzja bez obcięć. Od tej pory co wpiszę, to święte.

na 8-miu działkach uwalili, na 2 dodali, 2 nie ruszali - koniec końców 1 ha do tyłu. ciul wie, może i słusznie... w tym roku trzeba dosadniej wykaszać łąki i wcinać się w nieużytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9
12 godzin temu, Smonvip napisał:

Wczoraj reszta dopłat i ONW na koncie-mazowieckie . 

Z kiedy decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj