Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

ciupek    30
19 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Nie czaisz - pisze że wiązanie dopłat TUZ z hodowlą to pomysł nie trafiony Równie dobrze można zabrać dopłaty do jęczmienia jak nie masz świń

Racja. Mój dziadek, jak jeszcze żył, sprzedawał siano z łąki. Fakt - to były inne czasy. Ale powiedzcie - dlaczego zabierać dopłaty do TUZ i tym co tylko koszą łąki i tym co faktycznie robią coś z trawą/sianem? Może po prostu egzekwować obecnie przepisy i weryfikować to co się dzieje z trawą?

Zresztą wolałbym by zostawić obecną sytuację. Przynajmniej łąki są skoszone i nie zarastają lasem. Rzecz w tym, że dużo jest u mnie małych działek (południe Podkarpacia). Już jest trochę pół pozarastanych. A co dopiero by było bez dopłat?

Chociaż fakt - w regionach gdzie jest głód ziemi brak dopłat do TUZ-ów mógł by coś pomóc. Część gruntów trzymanych tylko do dopłat wróciła by na rynek.

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

No i jak sam kolego przyznałeś w swojej wypowiedzi ciężko wypracować idealne rozwiązanie.Tam gdzie głód ziemi część wróciła by na rynek-no i fajnie.Tam gdzie jakieś maleństwa,kliniki inne pierdoły których się nie opłaca w żaden sposób uprawiać jest koszona-ale po co? Tylko po to żeby dostać te 100-200 zł,a niech sobie żyje to miejsce swoim życiem skoro i tak nie warto na nim pracować.Nie ma idealnych rozwiązań,ale jak patrzę na to co ludzie robią że raz do roku położą chwasty na swoich łakach i biorą kasę za to to sam bym zabrał.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
12 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

A co powiesz na mój przypadek.Wpisali mi tuz cenny na 37 ha bez mojej zgody i wiedzy i zakazali uprawiać,nawozić itp.Czyli mam zrezygnować całkiem z jakichkolwiek pieniędzy ,żeby inni mieli więcej?

Pamiętam że jak wchodziła obecna 7-latka to rolnik decydował, które grunty przeznaczyć na TUZ.

Czyżby twoje grunty zakwalifikowano jako cenne przyrodniczo (natura 2000) po tym czasie? Jeśli tak to ... Dobra za wcześnie na przekleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek22    1

Słuchajcie mam decyzje wystawiana 12.12.2019 o reszte doplat. Otrzymalem ja 17.12.2019 i nadal brak środków. Czy jest ktos w podobnej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3
10 minut temu, grzesiek22 napisał:

Słuchajcie mam decyzje wystawiana 12.12.2019 o reszte doplat. Otrzymalem ja 17.12.2019 i nadal brak środków. Czy jest ktos w podobnej sytuacji? 

Otrzymanie decyzji nie jest równoznaczne z przyjściem kasy. ARiMR nie ma terminów które zobowiązują do tego. Mogą pieniądze przyjść i w czerwcu. Biorąc pod wzgląd święta, nowy rok, weekendy pewnie przelewy nie były robione i niedługo kasa przyjdzie. Kiedyś były to 2-3 tygodnie ale teraz to wszystkiego można się spodziewać. Ja decyzję dostałam dzisiaj-zobaczymy kiedy przyjdą pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784
19 godzin temu, Roki212 napisał:

A wiesz że to mnie tyle interesuje ile zeszłoroczna zima... aby dostać karę to trzeba coś komuś udowodnić jak hodowca przychodzi sam i piszczy mi że bierz sobie dopłatę on tylko chce paść czy tam kosić bo po sąsiedzku ma swoje i mu pasuje bo sobie ogrodzi 15 ha w koło bo ma tez innych zgodę i jest zadowolony... I niech taki hodowca w razie czego udowodni mi czy tam komu że mu pozwoliłem tam wypasać ma to na piśmie? wypasa nielegalnie moje pastwiska... i słowo przeciw słowu...

Nie wiem dlaczego nie można sie dogadać, zeby ten krowiarz brał doplaty i po prostu oddawal wam wlascicielom stosownego czynszu. Prawnie to on jest uzytkownikiem tych łąk więc czysto teoretycznie możesz zostać pozwany za wyłudzanie dopłat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
55 minut temu, grzesiek22 napisał:

Słuchajcie mam decyzje wystawiana 12.12.2019 o reszte doplat. Otrzymalem ja 17.12.2019 i nadal brak środków. Czy jest ktos w podobnej sytuacji? 

Jestem w podobnej sytuacji i cierpliwie czekam na resztę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huncut    1

Z dopłat do dobrostanu krów nie będą mogli skorzystać hodowcy posiadający w swoim stadzie krowy o typie użytkowania mleczno-mięsnym (źródło STREFA AGRO) I już po ptokach :( bo większość z nas użytkuje w jednym kierunku, a niektóre sztuki zgłasza jako typ kombinowany.

Edytowano przez huncut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
54 minuty temu, KlimekPL napisał:

Nie wiem dlaczego nie można sie dogadać, zeby ten krowiarz brał doplaty i po prostu oddawal wam wlascicielom stosownego czynszu. Prawnie to on jest uzytkownikiem tych łąk więc czysto teoretycznie możesz zostać pozwany za wyłudzanie dopłat 

Czysto teoretycznie to coś komuś trzeba najpier udowodnić jak już wcześniej wspomniałem :) i jak ja sam to wykaszam a on zabiera to kim prawnie jestem ? tyle że ma ogrodzone i wypasa o ile nie jest skoszone, dodatkowo ja nie chcę się z nim dogadywać bo z niektórymi nie da się po prostu dogadać i nie chce się mieć do czynienia jak by sam nie przyszedł i nie prosił ja na pewno bym do niego nie poszedł z tym kawałkiem TUZ szybciej bym nie podał lub co innego zrobił nie zbiednieję i bez powodu on tego nie kosi tylko ja, ale to już inna prywatna kwestia.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
4 godziny temu, ciupek napisał:

Pamiętam że jak wchodziła obecna 7-latka to rolnik decydował, które grunty przeznaczyć na TUZ.

Czyżby twoje grunty zakwalifikowano jako cenne przyrodniczo (natura 2000) po tym czasie? Jeśli tak to ... Dobra za wcześnie na przekleństwa.

po prostu miałem trawy na gruntach ornych gdy miałem bydło ,a potem wszedłem w te ptaszki i w międzyczasie się okazało że mi wpisali tuz cenny i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
6 godzin temu, kopin napisał:

No i jak sam kolego przyznałeś w swojej wypowiedzi ciężko wypracować idealne rozwiązanie.Tam gdzie głód ziemi część wróciła by na rynek-no i fajnie.Tam gdzie jakieś maleństwa,kliniki inne pierdoły których się nie opłaca w żaden sposób uprawiać jest koszona-ale po co? Tylko po to żeby dostać te 100-200 zł,a niech sobie żyje to miejsce swoim życiem skoro i tak nie warto na nim pracować.Nie ma idealnych rozwiązań,ale jak patrzę na to co ludzie robią że raz do roku położą chwasty na swoich łakach i biorą kasę za to to sam bym zabrał.

Zgoda niech sobie zarastają i żyją własnym zyciem ale w takim wypadku powinni nie pobierać od takich tuzów  podatku .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

masz dom ,a meszkasz gdzie indziej to od tamtego nie placisz podatku?

podatek płaci się od mania a nie zarabiania ;-)))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podatek płaci się za możliwość życia w cywilizowanym kraju. Nasz system podatkowy i sposób wydawania publicznych pieniędzy mógłby być lepszy ale jakby nie było zapewnia obywatelom podstawowe potrzeby - infrastruktura użyteczności publicznej, służba zdrowia, edukację itp itd. Dla tych wszystkich, którzy są przeciwko podatkom -  możecie wyprowadzić się gdzieś do Ameryki Południowej i żyć jak tubylcy w dzungli - nie będziecie płakać, że musicie płacić podatki tylko nie marudzcie że na drodze błoto, lekarz-misjonarz raz na kwartał a  szkoła dla dzieci tylko 2 miesiące w roku pod palmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Panowie pytanko jeśli nie dostałem pisma o kontroli ani zaliczki? To o co tu chodzi? Niby pula na rok 2019 wyczarpana.? Mam dużo znajomych w podobnej sytuacji. Dolnośląskie/oławski. 

Edytowano przez Fiku11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego @Fiku11 jak masz kontrolę foto to nie muszą ciebie o takiej kontroli informować. Kontrola foto polega na tym że wchodzi firma zewnętrzna na wytypowana gminę i w niej wytypowanych rolników i taka osoba idzie od pola do pola i kontroluje. Od lipca do listopada mogłeś zobaczyć jak ktoś chodzik po polach z " laptopem" mierzył i robił zdjęcia. Dostajesz poczta później raport i albo znin zgadzasz lub odwolujesz się w podanym terminie.  Pozniejeszym terminie taki raport trafia do BP i na jego podstawie wydają decyzję. I tu znów możesz się odwołać lub nie.

Inne kontrolę jakie robi agencja to może byc tak że dostaniesz telefon lub poprostu od razu przyjeżdżają do gospodarstwa i mówią że robią kontrolę.

Dwa lata temu jak dobrze kojarze na poludniu lubelskiego raporty z gotowej trafiały do biura powiatowego w maju. Wiadomo że w takim wypadku zawiniła firma zewnętrzna która robiła kontrolę a przez to rolnicy późno dostali decyzję i kasę. 

Ze swojego doświadczenia mając u siebie fotówki to kasę najwcześniej marzec dostałem ale było i tak że również w czerwcu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek22    1
1 godzinę temu, strzechu napisał:

Decyzja z 18.12 ,dzisiaj reszta bezposrednich , ~200ha , łódzkie , pow.brzezinski

Ale wpłynęły rano czy raczej popoludniem? 

Edytowano przez grzesiek22
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek22    1
Przed chwilą, debrzyna napisał:

Raczej popołudniem bo dałby wcześniej cynk 

Nie koniecznie moze akurat mial wtedy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

A co to za różnica o której wpłynęły ? Nie mam pojęcia o której i nie wiem nawet jak to sprawdzić , wszedłem na konto o 18 z minutami - patrze sa z dzisiejszą datą - to napisałem na forum . Ważne że płacą ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
5 godzin temu, kopin napisał:

masz dom ,a meszkasz gdzie indziej to od tamtego nie placisz podatku?

podatek płaci się od mania a nie zarabiania ;-)))

 

Proszę cię nie porównuj domu do zarośniętej chaszczami łąki .

Poza tym jest jeszcze coś takiego jak podatek dochodowy  który płacimy za osiągane dochody.

4 godziny temu, Partyzant85 napisał:

Podatek płaci się za możliwość życia w cywilizowanym kraju. Nasz system podatkowy i sposób wydawania publicznych pieniędzy mógłby być lepszy ale jakby nie było zapewnia obywatelom podstawowe potrzeby - infrastruktura użyteczności publicznej, służba zdrowia, edukację itp itd. Dla tych wszystkich, którzy są przeciwko podatkom -  możecie wyprowadzić się gdzieś do Ameryki Południowej i żyć jak tubylcy w dzungli - nie będziecie płakać, że musicie płacić podatki tylko nie marudzcie że na drodze błoto, lekarz-misjonarz raz na kwartał a  szkoła dla dzieci tylko 2 miesiące w roku pod palmą.

Podatek płaci się żeby niektórym było lepiej niż tobie . Z tą służba zdrowia , oświata i tak dalej to niby są ale jak chcesz coś więcej to i tak musisz wyciągnąć ze swojego portfela .

Także nie widze tu za bardzo sensu  zachwytem nad instytucja podatku.

Co nie zmienia faktu że bez tej całej biurokracji pewnie było by tak jak piszesz - jak w Afryce.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, debrzyna napisał:

jak mój imiennik Korwin dojdzie do władzy to zniesie podatki 

korwinowi to zabraknie życia żeby wygrać jakiekolwiek wybory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj