Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
10 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

tak ,a inni rolnicy zaklaszczą ze szczęścia,że kupią siano drożej haha.Takie bajki to dla dzieci.

To trudna sprawa do rozwiązania ,ale nie zgodzę się na wrzucanie mnie do jednego worka z bogatymi cwaniakami z wawy czy innymi.Poza tym oni niestety spełniają warunki do bycia rolnikiem,takie czasy,takie przepisy.

Zawsze  możesz  wydzierżawić  łąkę  hodowcy  który dostanie  dopłaty. Ty dostaniesz  dzierżawę i  będziesz  zadowolony.  No chyba że  patrzałeś tylko  jak  wydoić  kolegę  rolnika  hodowcę  ??

A dzięki  takim  przepisom  ,,cwaniacy  warszawiacy,,  nie dostaną  dopłat  i  skończy  się  ta  patologia  dawania  dopłat  za   skoszenie raz  do roku  łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Dobrze robią, za bagna nic nie powinni płacić tym darmozjadom a nikt im tego dziadostwa nie wydzierżawi, chyba że znajomi rolnicy i wychodzi że zawsze jest jakaś furtka dla krętaczy🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
23 minuty temu, TheKingofFarmersisback napisał:

Nie  z du...  tylko z  życia   setki  ha   są  w posiadaniu  ,,warszawiaków  cwaniaków,, którzy  kupili  to  jako inwestycje   wynajęte  firmy  koszą  im to  raz do  roku  biorą  dopłaty  bezpośrednie  do tego    rolnośrodowiskowe  i  mają  się  dobrze i śmieją  się  z  rolników którzy  codziennie  muszą  zapier*alać  krowe  wydoić  czy bykom  iść  dać  jeść.   A tym  sposobem  wszystkie  cwaniaki  zostaną  pozbawione  źródła  dochodu  bo  nie mają  zwierzaków  nie mają  dopłaty.  

A ARIMR nawet dał kasę rolnikom na założenie firm wykaszających drogi, koszących usługowo takie łąki warszawiaków. Produkcja żywności zerowa z tego ale grunt że firmy zarabiają na sprzedaży sprzętu.

  • Haha 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
2 minuty temu, TheKingofFarmersisback napisał:

A dzięki  takim  przepisom  ,,cwaniacy  warszawiacy,,  nie dostaną  dopłat  i  skończy  się  ta  patologia  dawania  dopłat  za   skoszenie raz  do roku  łąki.

No i "cwaniacy hodowcy" zostaną pozbawieni pastwisk co teraz sobie wypasają za dramo :) u mnie w okolicy już nie jeden mówił że jak to przejdzie to zostanie zaorane i coś zasieje czy tam indywidualna sprawa co z tym zrobi... no a taki hodowca ciekawe gdzie będzie wtedy wypasał swoje krówki ;) i ciekawe kto na tym wygra a kto straci

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Roki212 napisał:

No i "cwaniacy hodowcy" zostaną pozbawieni pastwisk co teraz sobie wypasają za dramo :) u mnie w okolicy już nie jeden mówił że jak to przejdzie to zostanie zaorane i coś zasieje czy tam indywidualna sprawa co z tym zrobi... no a taki hodowca ciekawe gdzie będzie wtedy wypasał swoje krówki ;) i ciekawe kto na tym wygra a kto straci

o i tu doszliśmy do sedna i dowiedzieliśmy sie gdzie was boli. tamci biorą dopłaty, ja im wykaszam , wypasam. a wiesz , że to już jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności nawet? Wpisz sobie w wyszukiwarce i zobaczysz , różne sprawy zakończone wyrokiem gdzie właściciel brał doplaty zamiast uzytkownika, ale to tylko wierzcholek góry lodowej i nie idzie nad tym zapanoewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Roki212 napisał:

No i "cwaniacy hodowcy" zostaną pozbawieni pastwisk co teraz sobie wypasają za dramo :) u mnie w okolicy już nie jeden mówił że jak to przejdzie to zostanie zaorane i coś zasieje czy tam indywidualna sprawa co z tym zrobi... no a taki hodowca ciekawe gdzie będzie wtedy wypasał swoje krówki ;) i ciekawe kto na tym wygra a kto straci

Wygrają  rolnicy  stracą  cwaniacy. A że kilku  rolników  którzy  się  pasło  przy  cwaniaku  stracą  albo  i  nie  wszystko  zależy  czy cwaniak  wydzierżawi  ziemie  czy zostawi  na zatracenie bo TUZ  tak  sobie  orać  nie można ile się  da. Tak tak to już  jest  że  nigdy  nie dogodzi  się  każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

no właśnie o to chodzi że niektórych bardzo uwiera fakt,że inni radzą sobie inaczej.I im te dopłaty ptaszkowe  i tp przeszkadzają.

Przed chwilą, wiesiek63zmc napisał:

zamiast orać to wpuścić jakiegoś rzadkiego "wróbla " i bedzie większa kasa jak się zechce rozmnażać:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
1 minutę temu, TheKingofFarmersisback napisał:

Wygrają  rolnicy  stracą  cwaniacy. A że kilku  rolników  którzy  się  pasło  przy  cwaniaku  stracą  albo  i  nie  wszystko  zależy  czy cwaniak  wydzierżawi  ziemie  czy zostawi  na zatracenie bo TUZ  tak  sobie  orać  nie można ile się  da. Tak tak to już  jest  że  nigdy  nie dogodzi  się  każdemu.

hahahahaha. 

 

Temat jest o dopłatach panowie i panie. Temat o pomysłach Pana Ardanowskiego o zabraniu płatności do TUZów już jest. Proponuję nie powielajmy tych kłótni tutaj.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
Przed chwilą, TheKingofFarmersisback napisał:

Wygrają  rolnicy  stracą  cwaniacy. A że kilku  rolników  którzy  się  pasło  przy  cwaniaku  stracą  albo  i  nie  wszystko  zależy  czy cwaniak  wydzierżawi  ziemie  czy zostawi  na zatracenie bo TUZ  tak  sobie  orać  nie można ile się  da. Tak tak to już  jest  że  nigdy  nie dogodzi  się  każdemu.

Zapamiętaj,że prawdziwi cwaniacy nigdy nie tracą hehe.

Co najwyżej rolnicy stracą na zmianach (jakichkolwiek) ,ale nie cwaniacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisać można wiele i jaki będzie tego efekt? Wejdziemy między sobą w spór. Rolnictwo jest strategiczna gałęzią gospodarki. I powinno się o rolnictwo dbac, żeby było opłacalne. Opłacalne tylko dla tych co ciężka praca pracuja(orzą, kosza, sieją, hodują zwierzęta) na roli. Dopłata powinna być ekstra premia dla rolnika a nie jałmużna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
4 minuty temu, hodowcanb napisał:

o i tu doszliśmy do sedna i dowiedzieliśmy sie gdzie was boli. tamci biorą dopłaty, ja im wykaszam , wypasam. a wiesz , że to już jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności nawet? Wpisz sobie w wyszukiwarce i zobaczysz , różne sprawy zakończone wyrokiem gdzie właściciel brał doplaty zamiast uzytkownika, ale to tylko wierzcholek góry lodowej i nie idzie nad tym zapanoewać

A wiesz że to mnie tyle interesuje ile zeszłoroczna zima... aby dostać karę to trzeba coś komuś udowodnić jak hodowca przychodzi sam i piszczy mi że bierz sobie dopłatę on tylko chce paść czy tam kosić bo po sąsiedzku ma swoje i mu pasuje bo sobie ogrodzi 15 ha w koło bo ma tez innych zgodę i jest zadowolony... I niech taki hodowca w razie czego udowodni mi czy tam komu że mu pozwoliłem tam wypasać ma to na piśmie? wypasa nielegalnie moje pastwiska... i słowo przeciw słowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
Przed chwilą, robert55555 napisał:

Pisać można wiele i jaki będzie tego efekt? Wejdziemy między sobą w spór. Rolnictwo jest strategiczna gałęzią gospodarki. I powinno się o rolnictwo dbac, żeby było opłacalne. Opłacalne tylko dla tych co ciężka praca pracuja(orzą, kosza, sieją, hodują zwierzęta) na roli. Dopłata powinna być ekstra premia dla rolnika a nie jałmużna. 

 

Przed chwilą, rocknrollnik1 napisał:

i za to mogę się z Tobą napić hehe

 

Przed chwilą, robert55555 napisał:

Pisać można wiele i jaki będzie tego efekt? Wejdziemy między sobą w spór. Rolnictwo jest strategiczna gałęzią gospodarki. I powinno się o rolnictwo dbac, żeby było opłacalne. Opłacalne tylko dla tych co ciężka praca pracuja(orzą, kosza, sieją, hodują zwierzęta) na roli. Dopłata powinna być ekstra premia dla rolnika a nie jałmużna. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Roki212 napisał:

A wiesz że to mnie tyle interesuje ile zeszłoroczna zima... aby dostać karę to trzeba coś komuś udowodnić jak hodowca przychodzi sam i piszczy mi że bierz sobie dopłatę on tylko chce paść czy tam kosić bo po sąsiedzku ma swoje i mu pasuje bo sobie ogrodzi 15 ha w koło bo ma tez innych zgodę i jest zadowolony... I niech taki hodowca w razie czego udowodni mi czy tam komu że mu pozwoliłem tam wypasać ma to na piśmie? wypasa nielegalnie moje pastwiska... i słowo przeciw słowu...

takie sprawy są trudne, bo ci dwaj działają w zmowie i po to jest ten plan ministra aby do tego nie dochodziło, a to co napisałes to jest koronny argument przemawiający za zmianą prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

 ,

Już się napiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

robert dobrze gada.

Gdyby opłacalność  w rolnictwie była na uczciwym poziomie to nikt by się nie bawił w ekologię czy ptaszki.I wtedy faktycznie łatwo byłoby wyłowić cwaniaków nie posiadających nawet jednej maszyny.Jeśli ktoś myśli ,że rolnik wchodzi w to z lenistwa to jest w błędzie.Ja też długo walczyłem by wyjść na swoje przy hodowli bydła,ale ze złodziejami nie wygrasz i ponad 100 szt stado musiałem sprzedać ,bo już nie było z czego dokładać .To było ok 7-8 lat temu i nie sądzę by się polepszyło przez te lata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
3 minuty temu, hodowcanb napisał:

takie sprawy są trudne, bo ci dwaj działają w zmowie i po to jest ten plan ministra aby do tego nie dochodziło, a to co napisałes to jest koronny argument przemawiający za zmianą prawa

Ale ja nie jestem przeciwny zmianie prawa... chcę aby te zmiany następowały sprawiedliwie akurat ja mam tyle tego TUZ co nic ale skoro ja to koszę i coś z tym robię to chcę coś z tego mieć mimo że nie posiadam zwierząt ale wykonuję przy tym pewną pracę... Inna sprawa że są tacy co mają TUZ-y nic z tym nie robią a tym bardziej nie wiedzą gdzie one się znajdują właśnie tacy warszawiacy itp takich trzeba ścigać. Skoro idziemy w takim kierunku TUZ dla hodowcy to dla tych co zajmują się uprawą czyli mają tylko zboża to też im jakieś profity powinny być których nie mają np. hodowcy :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ale ta twoja praca na tym tuz przeklada sie na produkcje zywnosci czy wykonujesz ja aby dostac socjal z UE. Tak to jest jak raz sie da komus jakis przywilej to potem trudno go odebrac. Ludzie w mojej okolicy specjalnie pozamieniali slabe grunty na pseudo tuzy i biora za to kase. Jak ktos nie chce sie zajmowac PRODUKCJA rolna to po co wyciaga reke po doplaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mamy problem ze zbytem z tej produkcji i opłacalność spada więc co niby na tych słabych gruntach uprawiać i produkować te warszowioki mają  ? i tak naprawdę po co żeby rynek zwalac żywności  której nie brakuje ? Niech tam latają te ptaszki i motylki... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
11 minut temu, daroo9876 napisał:

Ale ta twoja praca na tym tuz przeklada sie na produkcje zywnosci czy wykonujesz ja aby dostac socjal z UE. Tak to jest jak raz sie da komus jakis przywilej to potem trudno go odebrac. Ludzie w mojej okolicy specjalnie pozamieniali slabe grunty na pseudo tuzy i biora za to kase. Jak ktos nie chce sie zajmowac PRODUKCJA rolna to po co wyciaga reke po doplaty. 

A to że koszę i odbiera to osoba posiadająca krowy to jak moja praca przekłada się na coś czy na nic ?

A to że sieję żyto czy pszenicę i wszystko sprzedaję czy to na paszowe czy na konsumpcyjne przekłada się na produkcję żywności ? mam z tego jakieś dodatkowe profity od hektara za te zboża... tak jak płatność do sztuki np. bydła, krów czy owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
12 minut temu, daroo9876 napisał:

Ale ta twoja praca na tym tuz przeklada sie na produkcje zywnosci czy wykonujesz ja aby dostac socjal z UE. Tak to jest jak raz sie da komus jakis przywilej to potem trudno go odebrac. Ludzie w mojej okolicy specjalnie pozamieniali slabe grunty na pseudo tuzy i biora za to kase. Jak ktos nie chce sie zajmowac PRODUKCJA rolna to po co wyciaga reke po doplaty. 

A co powiesz na mój przypadek.Wpisali mi tuz cenny na 37 ha bez mojej zgody i wiedzy i zakazali uprawiać,nawozić itp.Czyli mam zrezygnować całkiem z jakichkolwiek pieniędzy ,żeby inni mieli więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
4 minuty temu, Roki212 napisał:

A to że koszę i odbiera to osoba posiadająca krowy to jak moja praca przekłada się na coś czy na nic ?

A to że sieję żyto czy pszenicę i wszystko sprzedaję czy to na paszowe czy na konsumpcyjne przekłada się na produkcję żywności ? mam z tego jakieś dodatkowe profity od hektara za te zboża... tak jak płatność do sztuki np. bydła, krów czy owiec

No to masz przeciez doplate do hektara to byc chcial jeszcze do tony zboza. To tak jak bys dostawal doplate do bydlaka i do obornika ktory wyprodukuje. 

Rocknrolnik1

 I to jest przyklad biurokracji i socjalizmu. Powinna by pelna dowolnosc co do sposobu uzutkowania gruntu. Jak ktos nie chce miec tuz i bydlalow to niech sieje zboze i to doplate niech bieze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

Czyli wszyscy się zgadzamy,że powinna być uczciwa zapłata za uczciwą pracę.Ale w tych czasach uczciwość niestety nie jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj