Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25258

Wiecie może jak bardzo uciążliwe jest prowadzenie gospodarstwa w części ekologicznego? Chodzi o biurokrację i koszta. Są coroczne badania gleby/owoców?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rozumiem co ma dać to zabranie dopłat do łąk ? Wcale to nie uderzy w warszawiaków , a jedynie w drobnych rolników , którzy najczęściej i tak z tego nie żyją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, rejvas napisał:

pole orne a TUZ to chyba różńica ? po co płacic za ugory ? bo ktoś skosi trawe raz na rok ? niech wpusci stado mamek to sie mu zapłaci 

Te filozof a  za ugory właśnie płacą na ornym przy jednym zabiegu 😂

Niech zabiorą za ugorowanie w takim razie.... Skoro chcą waszawiokom dogodzić 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z trawy żyją czy z dopłat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Nie rozumiem co ma dać to zabranie dopłat do łąk ? Wcale to nie uderzy w warszawiaków , a jedynie w drobnych rolników , którzy najczęściej i tak z tego nie żyją .

Zabiorą  tym  co  nie mają  zwierząt   a biorą  dopłaty  na  TUZy .   Czyli  właśnie  cwaniakom  warszawiakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech zgadnę ? Za łąki musisz płacić ?

Mój sąsiad nie jest warszawiakiem i dba o łąki . Dlaczego ma stracić dopłaty ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
11 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

tak robię od 3 lat i jakoś idzie ;) Przynajmniej ziemi przybywa (od 2003 z 18 na 37ha), maszyn przybywa, zostało mi do spłaty jakieś 30 tysia za ziemię. Wiele nie osiągnąłem ale patrząc po sąsiadach to i tak sporo więcej.

ja podobnie od 2012r.Prawda jest taka,że dzięki oszczędnościom w ekologii dało się wyjść ze sporego dołka.A wcale nie mam tak dużo tych ha.ok 13 eko i 37 tuz.Każdy tak krzyczy ,żeby zabrać dopłaty do tuzów,ale mnie nikt nie pytał czy chcę mieć tuz cenny(natura 2000) , Orać go nie mogę to chociaż w dopłatach niech mi to zrekompensują.

I przyznam,że żyje się lżej teraz niż wtedy,gdy miałem ponad 100 szt bydła.I sprzętu w końcu też sporo doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, TheKingofFarmersisback napisał:

 

Zabiorą  tym  co  nie mają  zwierząt   a biorą  dopłaty  na  TUZy .   Czyli  właśnie  cwaniakom  warszawiakom

Pytam więc co z ugorowaniem na ornych?... Dlaczego nie zabiorą w takim razie? Widział żeby rolnik ugory trzymał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja uważam ze skoro dają wszystkim czy sie robi czy sie leży to dopłata sie należy, to powinni dać jedną stawke na hektar na cały kraj i po problemie .... po co to rozdzielaac na jakies jpo, onw, tuz, dopłata do gruszek na wierzbie.... jedna wielka fikcja 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
2 minuty temu, TheKingofFarmersisback napisał:

 

Zabiorą  tym  co  nie mają  zwierząt   a biorą  dopłaty  na  TUZy .   Czyli  właśnie  cwaniakom  warszawiakom

Ale nie cwaniaków i nie z wawy jest dużo dużo więcej nie trzeba krowy aby na TUZie zarabiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ozzborn..... To zapytaj o to Ardanowskiego... 

2 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

 

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Ale nie cwaniaków i nie z wawy jest dużo dużo więcej nie trzeba krowy aby na TUZie zarabiać 

Jak  nie trzeba  to  gdzie  widzisz  problem  zarabiasz  na dopłacie  czy na TUZIE  w końcu  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zlikwidować PROW, wprowadzic jednolitą płatnosc obszarową na cały kraj w wysokosci 2 tys zł i spokój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o nie! minimum 3 dla tuzowców bez zwierząt , bo nie trzymają opasów  :Pa za cos muszą żyć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, rejvas napisał:

zlikwidować PROW, wprowadzic jednolitą płatnosc obszarową na cały kraj w wysokosci 2 tys zł i spokój :D

Najsprawiedliwiej  by  było  powiązać  wysokość dopłat  z klasą  ziemi  im  gorsza  klasa tym  wyższa  dopłata  a  im lepsza  klasa bonitacyjna  tym  mniejsza dopłata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
6 minut temu, TheKingofFarmersisback napisał:

Jak  nie trzeba  to  gdzie  widzisz  problem  zarabiasz  na dopłacie  czy na TUZIE  w końcu  ??

Nie czaisz - pisze że wiązanie dopłat TUZ z hodowlą to pomysł nie trafiony Równie dobrze można zabrać dopłaty do jęczmienia jak nie masz świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sie pany mało rolne rozmarzyly... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po co te pozorowane płatnosci ekologiczne ? jakby było 2 tys do ha to każdy szybciutko by sobie przeliczył że mając 10-20 ha najlepiej nic nie robic i wtedy wiekszosc kraju to by były ekologiczne uprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I mówisz że z prow - u te 15 miliardów rocznie by było 🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najprostrze rozwiązania są zawsze najlepsze :D a co robią politycy ? celowo wszystko komplikują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
Przed chwilą, rejvas napisał:

po co te pozorowane płatnosci ekologiczne ? jakby było 2 tys do ha to każdy szybciutko by sobie przeliczył że mając 10-20 ha najlepiej nic nie robic i wtedy wiekszosc kraju to by były ekologiczne uprawy :D

tylko kto by sponsorował zakłady chemiczne ,producentów nawozów , koncerny chemiczne i producentów maszyn np opryskiwaczy,rozsiewaczy nawozów itp.

Niestety każdy ma interes na pracy rolnika i nasze podziały tylko im pomagają zdzierać z nas ostatnią koszulę.Dla tych zazdrośników słowo : może sami spróbujcie,zobaczycie jaki to chleb.

Nie sztuką jest brać dopłaty,sztuką jest coś jeszcze wyprodukować i sprzedać po satysfakcjonującej cenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest wielu fanów jazdy ciągnikiem, oni dla przyjemnosci z jazdy nowym fendtem czy jd bedą nadal nawozy kupowac i maszyny a co mądrzejsi bedą jezdzic audi bmw itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie można jeździć jednym i drugim 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj