Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

A ja nadal nie dostałam żadnego pisma. Tylko 10% zaliczki ostatniego dnia listopada. Martwi mnie ten brak jakiejkolwiek korespondencji. W powiatowym tylko powiedzieli, że kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez chyba 2lata decyzji nie otrzymywalem a wczoraj przyszła. Oprócz podstawowych info pisze w niej że wpłynęło do nich pismo o wykreśleniu mnie z systemu malych gospodarstw. Jak to możliwe jeżeli ja nic takiego nie zgłaszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie miałeś telefonu że w 2019 roku możesz spodziewać większych dopłat niż 1250 euro?  Mogłeś złożyć we wrześniu i zapomnieć. Dzięki temu dostaniesz kasę z dopłat większa niż 1250 euro. Jak byś został w systemie to musieli by zmniejszyc tobie dopłaty do kwoty 1250€. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zgłaszałem. Tel. też żadnego nie miałem. Już mnie trzęsie na samą myśl o wizycie w agencji ale ciekawi mnie skąd to się wzięło. Nic we wniosku się praktycznie nie zmieniło a tu takie coś wychodzi.

Nic takiego nie zgłaszałem. Już mnie trzęsie na samą myśl o wizycie w agencji ale ciekawi mnie skąd to się wzięło. Nic we wniosku się praktycznie nie zmieniło a tu takie coś wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może zadeklarowales w 2019 roku we wniosku pierwszy raz płatność do krów/bydła, do truskawek/strączkowych/pastewnych i kwotę wyliczyli że bedziesz miał większą niż 1250 i wyszedłeś z smg. Nikt za ciebie nie złożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

ja też w tym tygodniu dostałem wstępny raport z kontroli. Ten przyszedł z jakiejś firmy X. Ostateczny ma być po akceptacji lub korekcie ARIMR. Na jednej działce wyliczyli mi więcej arów trawy (DR13-) niż podałem we wniosku (57, a podałem 50). Reszta działek zgadza się co do ara. Umieszczono w nim jeszcze nieoczywiste dla mnie kody jak DR51 ("w sąsiedztwie działki rolnej stwierdzono obszar tymczasowo nieklasyfikujący się do płatności"), DR52 ("stwierdzono powiększenie zasięgu pola zagospodarowania"). Zaliczkę dostałem częściową jakoś dzień, czy dwa przed końcowym terminem jej płacenia. ONW nie dostałem wcalę. Pewnie jeszcze jakiś czas minie zanim agencja zakonczy tą kontrolę, a dopłaty może wypłacą tuż przed wakacjami (akurat jak znalazł na żniwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert55555 napisał:

Może zadeklarowales w 2019 roku we wniosku pierwszy raz płatność do krów/bydła, do truskawek/strączkowych/pastewnych

Nic takiego nie miało miejsca. Jak będę coś wiedział to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

smg pozostaje. najprawdopodobniej bedzie to ryczalt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, puszczyk napisał:

konczy sie pieciolatka to i pewnie beda nowe zasady i programy

Chyba siedmiolatka 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25236

No właśnie - a od kiedy będzie wchodził nowy budżet i nowe zasady? Od 2021r?

 

Ciekawe co wymyślą, na pewno będą wspierać rolników z marszałkowskiej i tak myślę czy po analizie nie warto będzie zacząć jak oni uprawiać dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Toż nasz kochany minister ma zlikwidować dopłaty do tuz przez rolników z Marszałkowskiej. Szkoda że ucierpią przez to prawdziwi, uczciwi rolnicy. Ale coś trzeba robić żeby nie mówili. 

Gdzieś czytałem niedawno że nowe prow zacznie się chyba z rocznym poślizgiem bo jeszcze wszystkiego nie uchwalili . Tak jak było z 2014-2021.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy dzisiejszej opłacalnosci tylko uprawa dopłat sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25236

Czyli 2021 jeszcze według starych zasad?

Myślę trochę o ekologii ale nie podejmę decyzji w końcówce starego rozdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
13 minut temu, rejvas napisał:

przy dzisiejszej opłacalnosci tylko uprawa dopłat sie opłaca

tak robię od 3 lat i jakoś idzie ;) Przynajmniej ziemi przybywa (od 2003 z 18 na 37ha), maszyn przybywa, zostało mi do spłaty jakieś 30 tysia za ziemię. Wiele nie osiągnąłem ale patrząc po sąsiadach to i tak sporo więcej.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, robercikj100 napisał:

Toż nasz kochany minister ma zlikwidować dopłaty do tuz Szkoda że ucierpią przez to prawdziwi, uczciwi rolnicy. 

dobry pomysł, popieram, po co dawac dopłaty do TUZ komus kto nie ma nawet 1 zwierzaka trawożernego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Producentom zbóż też zabrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

to samo mialem napisac 🤣.

kopie protokolu kontroli dostalem w sylwestra,a teraz czekam na raport z arimr, potem odwolanie- stwierdzili brak trawy na lace, na lace jakas droge ,cos tam wydeptane jest bo sam sobie robie skrot do innych pol i  nie wiadomo co na gruncie ornym obsianym trawa. 

3 lata temu tez czekalem na protokol po kontroli ale sie do dzisiaj nie doczekalem-nie dociekalem czemu ,bo kase i tak wypacili na swieta ..wielkanocne


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Producentom zbóż też zabrać ?

wszystkim zabrac :D wtedy sie okaże jaki to interes te opasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, rejvas napisał:

dobry pomysł, popieram, po co dawac dopłaty do TUZ komus kto nie ma nawet 1 zwierzaka trawożernego ? 

O kurna filozofie a ty masz zwierzaka który zjada twoje plony ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to się nie liczy bo paszportów nie mają... 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, ogarek napisał:

O kurna filozofie a ty masz zwierzaka który zjada twoje plony ? 

pole orne a TUZ to chyba różńica ? po co płacic za ugory ? bo ktoś skosi trawe raz na rok ? niech wpusci stado mamek to sie mu zapłaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj