Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Kamilek1    52

a mozna np same laki zgłosić na rolnosrodowiskowe ? bo mam okazje wziasc w dzierżawę slabej jakosci laki i pomyslalem ze mialbym z nich troche gorszej jakosci trawe chocby na posciolke i trochę wyzsza doplate. jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Kamilek1 napisał:

mam okazje wziasc w dzierżawę

Zależy ile tysięców za dzierżawę dasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16812

on nie będzie brał. napisał przecież, że będzie braść. 😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem co kieruje ludźmi czepiających się drobnych literówek . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

W rolnictwie ekologicznym jest jakiś program do lak ale trzeba mieć zwierzęta. 
w rolnosrodowiskowych pakietach warunek taki ze ta laka musi mieć status TUZ w dopłatach. Potem botanik albo ornitolog stwierdza co tam cennego masz i dopłata koło 800 - 1000 zł więcej w zależności co znajdzie. Poczytaj sobie na stronie arimr o pakietach i stawkach w rolnosrodowiskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

status tuz jest wtedy gdy działka przez 5 lat nie była zgłaszana jako grunt orny ,  ja mam dopłatę dodatkową 1080zł, cena za botanika 200zł za każdy ha, z tym że ten koszt jest tylko raz na 5 lat i w dodatku agencja zwraca część , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16812

zwraca część czy całość? zdaje się, że całość, ale dopiero na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Cześć zwraca w zależności od ilości hektarów. Jest tabela kosztów transakcyjnych.

Suzuki ale np po 5 latach zgłaszania koniczyny czerwonej to tez robi się tuz prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

tak ,tylko jak raz wstawią TUZ to już nie będziesz mógł orać nawet po zakończeniu zobowiązania.Mnie tak załatwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

najgorsze jest to ,że na prawie całym areale pod TUZem wcześniej były grunty orne,tylko zostały przeznaczone  pod trawę dla bydła.Nagle okazało się,że to TUZ cenny.😱

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie szukaliśmy kwiatków, z reguły jest tak że botanik przyjeżdża zarobić więc nawet na pustyni kwiatki znajdzie , a zdjęcia dołączy z  kwiatków ,, z ogródka'' i kasę agencja zwraca w zależności od ha, i to są stałe stawki , trochę nas krzywdzące bo lepiej by było mieć fakturę od botanika i np 30% od niej zwracać bo cena botanika już się zmienia, np w  50 ha w 14 kawałkach  a w jednym to są dwie rożne wyceny , i u mnie kształtuje się od 140zł do nawet 500zł , 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co piszecie o takich szczegółach na publicznym forum ?>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a te laki mozna normalnie nawozic czy ttzeba tylko eko ? druga sprawa to musi byc na naturze 2000 czy na zwyklych tuzach tez ? a jak jest ps - pastwiska trwale to tez mozna ? ? to sa jakies pakiety czy w kazdym roku mozna w to wejsc ? i trzeba wszystkie laki ktore posiadam czy te ktore np sobie wybiorę jesli bd tam te gatunki chronione. dlugo sie zalatwia tego botanika itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

w listopadzie zaliczka około 70%dzis decyzja jeszcze tylko onw i finito


i jeszcze na suszowe czekam i za materiał siewny za 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
2 godziny temu, Kamilek1 napisał:

a te laki mozna normalnie nawozic czy ttzeba tylko eko ? druga sprawa to musi byc na naturze 2000 czy na zwyklych tuzach tez ? a jak jest ps - pastwiska trwale to tez mozna ? ? to sa jakies pakiety czy w kazdym roku mozna w to wejsc ? i trzeba wszystkie laki ktore posiadam czy te ktore np sobie wybiorę jesli bd tam te gatunki chronione. dlugo sie zalatwia tego botanika itp ?

tak można normalnie nawozić , na zwykłych też można nie muszą być na 2000, ps też można o ile 5 lat wstecz nie było podawane do dopłat że to był grunt orny, czy zboże zasiane, w każdym roku można w to wejść i pakiet trwa 5 lat, nie trzeba WSZYSTKICH ŁĄK robisz pakiet na te co chcesz,  najlepiej znajdź jakiegoś doradce on ci wszystko załatwi łącznie z dokumentacją tzn zrobi ci plan ty tylko zanosisz do arimr i się niczym nie martwisz, pare zł skasuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krokus111    6

a nie trzeba czyms obsiewać? ,jakas ochrona pszczół? zastanawiam się tak w ogóle czy kozy kupić uwielbiam te szkodniki😃,a podobno tez jakies dopłaty do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

tak można normalnie nawozić , na zwykłych też można nie muszą być na 2000, ps też można o ile 5 lat wstecz nie było podawane do dopłat że to był grunt orny, czy zboże zasiane, w każdym roku można w to wejść i pakiet trwa 5 lat, nie trzeba WSZYSTKICH ŁĄK robisz pakiet na te co chcesz,  najlepiej znajdź jakiegoś doradce on ci wszystko załatwi łącznie z dokumentacją tzn zrobi ci plan ty tylko zanosisz do arimr i się niczym nie martwisz, pare zł skasuje 

 

i to tylko pakiet mozna na laki tak ? bez mieszania w to ornych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj