Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesiek63zmc    1049

Tak tak nasłuchasz się reklam w rodzaju tych : nie musisz jeżdzić starym gratem kup se jelonka na raty i  dopłaty poszły się j.......ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
MartaZMazowsza napisał:

Moja gmina też została wylosowanado kontroli, ale sporo osób dostało 80%, a ja tylko 10%. Czyli moje gospodarstwo jest teraz pod lupą? Coś nie tak było we wniosku? Zawsze było wszystko w porządku i nie przesadzam jak napiszę, że po 20 razy zawsze wszystko sprawdzałam czy aby na pewno jest ok. Mogę zaczekać, ale nie bardzo wiem co to oznacza, bo jednak zawsze miałam wtedy co wszyscy bądź większość, a tu pierwszy raz wyszła taką sytuacja.

Ale nie ma co narzekać. Zawsze przecież mogłam nic nie dostać😉

Nie wiem z jakie część Mazowsza jesteś Ale ja z WGS i pani w agencji powiedziała żebym się nastawil na kasę po 15 czerwca niby też gmina kontrolowana. Jaka to kontrola jak jakiś student chodził po polach we wrześniu z jakimś urządzeniem na szyi ala telefon i co przez niego to wszystko po prostu to jest śmieszne że wszędzie trąbią ile to zaliczek wypłacił i ile już płacą resztę a że wszystkich moich znajomych z powiatu płockiego łowickiego gostyninskiego nikt nie dostał nawet złotówki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

Nie wiem z jakie część Mazowsza jesteś Ale ja z WGS i pani w agencji powiedziała żebym się nastawil na kasę po 15 czerwca niby też gmina kontrolowana. Jaka to kontrola jak jakiś student chodził po polach we wrześniu z jakimś urządzeniem na szyi ala telefon i co przez niego to wszystko po prostu to jest śmieszne że wszędzie trąbią ile to zaliczek wypłacił i ile już płacą resztę a że wszystkich moich znajomych z powiatu płockiego łowickiego gostyninskiego nikt nie dostał nawet złotówki

Powiat płoński. To urządzenie to pewnie do pomiaru obszaru - jest podobne do telefonu. Ale to chodzą po wszystkich polach, które posiada dany rolnik? Bo mam cześć ziemi za domem i jest ogrodzona więc musiałby przełazić przez siatkę:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja w tym m roku podawałem pierwszy raz pola programu rolnośrodowiskowego, czy jest na to osobna decyzja, ?, czy wogule jest decyzja, ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

w ciagu 5-ciu lat trzy kontrole z tego tylko ta ostatnia w tym roku widzialem dziewczyne, mierzyla w ogrodzie ,a ja bylem przy domu wiec zapytala czy moze wejsc na ogrodzony teren, ja to moglem nie widziec ale ciotka w ogrodzie nie widziala cud normalny😛

kasy oczywiscie brak-czekam na protokol kontroli


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

nie wiem jak oni działają ale ja mam male gospodarstwo kilkanascie ha to jeszcze nigdy nie mialem kontroli pól za to zwierzeta juz ze 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop napisał:

nie wiem jak oni działają ale ja mam "male gospodarstwo"kilkanascie ha to jeszcze nigdy nie mialem kontroli pól za to zwierzeta juz ze 3 razy

Małe gospodarstwo to chyba do 10ha. Odkąd są dopłaty u mojego ojca a teraz u mnie żadnej kontroli nie było. Tak z ciekawości to dostał ktoś już całość dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

witam, niestety nie mogę odszukać informacji na str arimr (swoja droga jest wg mnie mocno nieczytelna)

Jeśli dostaliśmy zaliczkę dopłat na konto to jak rozumiem można składać już żądanie doręczenia decyzji.

Rok temu decyzja została wydana od ręki, tym razem tylko przyjęli pismo bo nie było kierownika.

I teraz pytanie ile czasu arimr ma na doręczenie tych decyzji i jak ono powinno nastąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ta decyzja? Nie jestem w temacie ale ostatnią która przyszła to było 3lata temu. Teraz chyba tylko tym przychodzi co przy kontroli mieli jakieś nieprawidłowości. CHYBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Tak, ale doświadczenie nauczyło mnie żeby na wszystko mieć papier. Są informacje w jakim terminie składać żądanie, ale za nic nie mogę znaleźć ile czasu mają żeby mi tą decyzje wydać i czy to ma być listem czy sam mam odebrać osobiście.

 

Edytowano przez wilczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Dnia 9.12.2019 o 13:25, jaroWM napisał:

ani zaliczki, ani dopłat, gmina była wylosowana do kontroli upraw - firma zewn. jakoś VIII/IX chodzili po polach. i jeszcze kontrola RS (mój 3-ci rok) na miejscu w zeszłym tygodniu mi się trafiła - ze 4 godziny zajęło nam obejście z GPS 23 ha TUZ-ów - trochę obawiam się wyników, bo granice poprzesuwane, co w moich granicach, to ok, co poza - już wyłączone, uściślili GPS-em jakie powierzchnie z pól powyłączane na amen, oby w tych 3% marginesu zmieścić się... . mówili, ze sporo pierwszoroczniaków RS kontrolują. raport już po nowym roku - może w styczniu, co będzie, to będzie.

w tym roku miałem też kontrolę z EKO i MGR - płatność końcowa, a w sierpniu tel. z agencji, że jakiś drobiazg poprawić we wniosku obszarowym, bo  zaliczki zbliżają się...

U ojca kontrola całego gospodarstwa 65ha tuzow rs bylo 25 ha 2 rok programu panowie w szoku ze wszystkie granice dzialek idealne, Planyy nawozowe ewidencja uzupełniona. Nie jest to trudne wystarczy wydrukowac sobie obszary niekoszone ze strony agencji a nastepnie telefon z geoportalem i wyznaczamy... 

DOdam ze kontrola 5 pazdziernika pozniej cos tam przedluzyli i tak naprawde, niewiem czy kontrola sie zakonczyla. Najlepsze jest to ze panowie nie wiedzą w co sie wpakowali 120 działeczek na 65 ha ogólnej powierzchni. ZAliczki 0%, Doplaty pewnie przyjdą 20-30 czerwca, ponieważ gospodarstwo jedno z większych. Teraz agencja pewnie zaczyna od naliczania gospo 1-5ha.

Jak to mowią w tym kabarecie "jesteś zablokowany" i nic nie zrobisz......

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, wilczur napisał:

witam, niestety nie mogę odszukać informacji na str arimr (swoja droga jest wg mnie mocno nieczytelna)

Jeśli dostaliśmy zaliczkę dopłat na konto to jak rozumiem można składać już żądanie doręczenia decyzji.

Rok temu decyzja została wydana od ręki, tym razem tylko przyjęli pismo bo nie było kierownika.

I teraz pytanie ile czasu arimr ma na doręczenie tych decyzji i jak ono powinno nastąpić?

Decyzja jest wysyłana( za pośrednictwem poczty polskiej) do rolnika po jej wydaniu, w trybie niezwłocznym.   W tamtym roku też skkadales zadanie i dostałeś decyzję do ręki, dobrze zrozumiałem?

4 godziny temu, mtz55 napisał:

U ojca kontrola całego gospodarstwa 65ha tuzow rs bylo 25 ha 2 rok programu panowie w szoku ze wszystkie granice dzialek idealne, Planyy nawozowe ewidencja uzupełniona. Nie jest to trudne wystarczy wydrukowac sobie obszary niekoszone ze strony agencji a nastepnie telefon z geoportalem i wyznaczamy... 

DOdam ze kontrola 5 pazdziernika pozniej cos tam przedluzyli i tak naprawde, niewiem czy kontrola sie zakonczyla. Najlepsze jest to ze panowie nie wiedzą w co sie wpakowali 120 działeczek na 65 ha ogólnej powierzchni. ZAliczki 0%, Doplaty pewnie przyjdą 20-30 czerwca, ponieważ gospodarstwo jedno z większych. Teraz agencja pewnie zaczyna od naliczania gospo 1-5ha.

Jak to mowią w tym kabarecie "jesteś zablokowany" i nic nie zrobisz......

Wszystko zależy kiedy raport z kontroli trafi do ciebie i czy będzie w raporcie wszystko ok. Potem raport musi trafić do biura. I na jego podstawie wydać decyzje.

Podobno wydają decyzję i dla większych np 15 czy 40 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Byłem dziś w banku i nie ma reszty dopłat.

 

@debrzyna Nie ma co płakać, aby w czerwcu dali, i tak by trzeba było trzymać do lipca gdyby germaniec nawalił żeby było na części.

Mi tam teraz nie potrzebne, byłem płacić to spytałem.

Edytowano przez Rolnik1973
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2
14 godzin temu, robert55555 napisał:

Decyzja jest wysyłana( za pośrednictwem poczty polskiej) do rolnika po jej wydaniu, w trybie niezwłocznym.   W tamtym roku też skkadales zadanie i dostałeś decyzję do ręki, dobrze zrozumiałem?

Tak, tylko wtedy dali od razu do ręki, a teraz nie potrafią się określić.

W trybie niezwłocznym czyli żadnym. Tu nie ma niestety żadnych konkretów, jedna osoba powie że jak wydana to od razu, a dla innej to będzie czerwiec..

W końcu zaliczkę dali na jakiejś podstawie, więc logicznym jest że decyzja już musiała być wydana jak to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posłuchaj @wilczur. W tamtym roku chciałeś dostać decyzję. Zgłosiłeś do swego BP w momencie w którym miałeś wydana decyzję w systemie jaki posiada ARiMR. Więc ja dostałeś od ręki. W tym roku powiedzmy chciałeś ja przykładowo dziś dostać ale dowiedziałeś się że nie masz wydanej decyzji w systemie więc nie mogli decyzji wydać tobie od ręki. Dlaczego bo najpierw muszą ją wydać w systemie. Dlaczego jest jeszcze nie wydana( to temat inny na którym się nie skupiam w tej chwili). Więc nie dostałeś jej od ręki.

Każde BP ma czas na wydanie decyzji określony przez prawo.

Jednym z warunków jest to że BP ma czas określony w ustawie do końca lutego. I w tym czasie mają obowiązek na wydanie decyzji.  Zakładając że zgłaszasz po decyzję 18 lutego i pracownik BP może też decyzję wydać od ręki pod warunkiem jej waydania wcześniej niż się po nią zgłosiłeś.

Inną sprawą jeśli BP nie zdarzyło wydać decyzji do końca lutego to wysyła pismo o przedłużeniu terminu w którym musi okreslic nowy termin na wydanie decyzji oraz podać powód dlaczego nie wyrobiło się z wydaniem decyzji w terminie. Takich pism możesz dostać więcej niż jedno. Nie podaje przyczyn dlaczego tak może się stać( bo to nie temat twego zapytania).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2
17 minut temu, robert55555 napisał:

BP ma czas określony w ustawie do końca lutego

O to już jest jakiś konkret, dzięki.

A masz może jakieś wytłumaczenie czemu dali zaliczkę jeśli nie ma decyzji i przez to tak jakby nie mają podstaw do jej wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak mam odpisać na takie pytania. Cóż obaj żyjemy w państwie prawa 🤔. Mają podstawę ue i krajowego ustawodawstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Chyba wszyscy wiemy gdzie żyjemy, jak być powinno a jak jest realnie :)

Pytanie może trudne, ale jak najbardziej zasadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzję za 2019 możesz dostać w 2019 ale też w 2020 lub 2021. Wszystko zależy od wielu rzeczy. Pytanie jest zasadne. Cześć osób już by chciała mieć decyzję i kasę. Tak się niestety nie da.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
6 godzin temu, wilczur napisał:

O to już jest jakiś konkret, dzięki.

A masz może jakieś wytłumaczenie czemu dali zaliczkę jeśli nie ma decyzji i przez to tak jakby nie mają podstaw do jej wypłaty?

zapewne ogolny zarys decyzji jest juz zrobiony w momencie naliczania zaliczki natomiast koncowe wydawanie okreslone jest przepisami prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

mi się wydaje że te zaliczki to są w ciemno wypłacane przed wgłębną analizą wniosków, dlatego decyzji jeszcze nie ma a kasa w postaci zaliczki jest , np ja otrzymałem zaliczkę w październiku a dziś byłem wzywany do poprawek we wniosku, chodziło że gdzieś mi umknęło ale nie chce mi się wierzyć podejrzewam że system wyrzucił mi rozbieżności bo oczyszczałem działkę i podałem szary teren, i wszystko ok tylko tych rozbieżności nie było podanych, i myślę że zaliczki wypłacane są na podstawie powierzchni , a potem na spokojnie sprawdzają i naliczają płatności należne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj