Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

robercikj100    1010

wypłata, wypłatami ale co do propagandy to u nich zawsze jest na tip top

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba wiadomo i trzeba być głupcem zeby się na to nabrac i teraz biadolic że obiecali a nima... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, zkordalski napisał:

 Dobra a mój kolega ma ustawione spłaty kredytu pod dopłaty i sprzedaż plonów . Tj wszystko płaci do 1 stycznia w sumie ponad 200 000 tyś zł  i teraz mówi że chyba sie zesra bo sprzedał wszystko ci miał a kasy mu brak ponad 60 dych  liczyl na te dopłaty a tu h*ja :D 

A kolega taki tępy że nie przewidział, już pomijam obiecanki zaliczek, ale np. jakąś kontrole i wtedy wiadomo że dopłaty mogą być w Czerwcu? Liczył i się przeliczył, no i teraz naprawdę się zesra.  A za co chce żyć do nowych zbiorów jak wszystko na spłatę idzie, tak to jest, zastaw się a postaw.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Minister juz zlozyl wniosek do komisji zeby rolnicy bez zwierzat nie dostawali doplat do trwalych uzytkow zielonki czyli do tych co pola nakupili a krowy nie widzieli ciekawe czy to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To głupio liczył na te dopłaty bo prawidłowe założenie to dopłaty do końca czerwca 

podaj źródło tego projektu co minister niby złożył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
11 minut temu, Milosz91 napisał:

Minister juz zlozyl wniosek do komisji zeby rolnicy bez zwierzat nie dostawali doplat do trwalych uzytkow zielonki czyli do tych co pola nakupili a krowy nie widzieli ciekawe czy to przejdzie

Minister chyba chce aby te użytki zielone pozarastały pokrzywami itd :) czyli wszędzie Natura 2000, sam posiadam 1,5 ha takich użyktów które oczyszczam raz do roku i zabiera to jedna osoba co ma bydło. Jak są z tego jakieś pieniądze to się kosi i oczyszcza jak przestaną płacić to będą pokrzywy rosnąć chyba że ta osoba co ma bydło sama sobie będzie to kosić jak zechce :) bo po co mi wtedy to kosić, a i wyorać się nie opłaca bo blisko lasy i zwierzyna by zniszczyła zasiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

bez sensu to trochę, my szykujemy siano na handel dla koni co roku i będziemy zwiększać ilość koszonych łąķ bo jest zbyt ale gdy zabiorą dopłaty to już bezsensu będzie, tak jak mówicie Ci co bydła nie trzymają to wszystko zarośnie i tyle, a nie wiadomo ile tej zwierzyny trzeba będzie trzymać? bo żeby nie wyszło że na hektar łaki jedną krowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Mi to rybka kiedy , ale przez kilka lat przyzwyczajono do terminowych wypłat

jakich terminowych dopłat? podaj konkretne daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, ogarek napisał:

To chyba wiadomo i trzeba być głupcem zeby się na to nabrac i teraz biadolic że obiecali a nima... 😁

głupcem są ci co obiecują a później mają ludzi za frajerów


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Faktycznie zgłosił projekt ze dopłata do tuz uzależniona od zwierząt . Kompletny bezsens. ChciAl zrobić na złość kilku rolnikom z marszałkowskiej a raczej wiejskiej , pewnie z Po. A zrobi na złość ludziom którzy sprzedają siano lub tak jak ja kosza tuz pod dopłatę żeby nie uzależniać całego dochodu od sprzedaży zboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Zwierzat prawdopodopnie nie trzeba bedzie miec duzo.macie tez racje jak sami kosicie i zbieracie na sprzedaz ale jest tez duzo co biora doplate i jeszcze z rolnika dzierzawe sciagaja i tez nie idzie jak sie rozwinac bo pola nie kupisz bo trzymaja do doplat.przyklad jak znajomy mi powiedzial ty zabierdalasz przy krowach a on sobie 40tys zgarnia bez roboty bo chetnych na dzierzawe jest dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
5 godzin temu, masa24 napisał:

Faktycznie zgłosił projekt ze dopłata do tuz uzależniona od zwierząt . Kompletny bezsens. ChciAl zrobić na złość kilku rolnikom z marszałkowskiej a raczej wiejskiej , pewnie z Po. A zrobi na złość ludziom którzy sprzedają siano lub tak jak ja kosza tuz pod dopłatę żeby nie uzależniać całego dochodu od sprzedaży zboz

zeby czasem nie zrobili na zlosc kilku...milionom bo wtedy juz po wyborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
8 godzin temu, masa24 napisał:

To głupio liczył na te dopłaty bo prawidłowe założenie to dopłaty do końca czerwca 

podaj źródło tego projektu co minister niby złożył 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/doplaty-i-dotacje-z-ue/pozostale-prow/17829-minister-rolnictwa-chce-aby-doplaty-do-trwalych-uzytkow-zielonych-powiazac-z-koniecznoscia-prowadzenia-hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
zetorki12 napisał:

Nie będę się sprzeczał . Ja tylko widzę że w tym roku jest dużo gorzej niż w kilku poprzednich latach . To jeszcze nic . Najbardziej nie lubię że udają że jest tak samo . Mi mogą zapłacić i za rok .

W 2017 r dostałem całe dopłaty 19 lipca, dodam że nie było żadnej kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
7 godzin temu, masa24 napisał:

Faktycznie zgłosił projekt ze dopłata do tuz uzależniona od zwierząt . Kompletny bezsens. ChciAl zrobić na złość kilku rolnikom z marszałkowskiej a raczej wiejskiej , pewnie z Po. A zrobi na złość ludziom którzy sprzedają siano lub tak jak ja kosza tuz pod dopłatę żeby nie uzależniać całego dochodu od sprzedaży zboz

A niektórzy chętnie by zaorali i siali zboże ,ale nie można bo Natura 2000 i tuz cenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
12 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nie będę się sprzeczał . Ja tylko widzę że w tym roku jest dużo gorzej niż w kilku poprzednich latach . To jeszcze nic . Najbardziej nie lubię że udają że jest tak samo . Mi mogą zapłacić i za rok .

Ja ostatnie 2 lata dostawalem zaliczki po kilkanaście % a resztę w czerwcu. W tym roku 70% i nie widzę powodu dla pochwały naszego rządu z tego powodu bo te pieniądze i tak prędzej czy późnej każdy z nas dostanie. Tylko nie mogę pojąć ludzi którzy wierzą w to co mówią w telewizji i na tym opierają swoje finanse. Czy dzisiaj jedynym dochodem większości gospodarstw są dopłaty? Wygląda na to że tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dopłaty ujmuję w budżecie gospodarstwa, ale nigdy nie przyjmuję ich że wpłyną na konkretną datę. Zawsze się przydadzą, w tym roku mam około 70% na koncie.

To tak jak z przelewem 14 dni, mogą ale nie muszą być 10 na koncie.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To ze to wprowadza nie będzie znaczyło ze będzie można orac tuz cenny . Wątpię ze ktoś na to pozwoli wczasach nacisku na ekologię . 
bez obrazy ale wszystko jest robione pod krowiarzy. W przetargach krowiarz ma więcej pkt za hodowle, sieje na pasze trawy to dopłata tez większa. Chyba na wiejskiej jest sporo krowiarzy ze wszystkie przepisy pod nich.

wlasnie przez to nie lubię krowiarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jak tam żadnej kontroli nie miałem ( wiem, bo biuro powiatowe zaliczki mi naliczyło, zatwierdziło i zlecenia do Centrali ARiMR wysłało), a i tak zaliczki ONW i zaliczki Płatności Ekologicznej nie otrzymałem. Więc, nie jest prawdę, że nie dostali tylko ci, którzy mają kontrolę:)


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można wyczytać w sieci, że gazeta wyborcza wyliczyła, że 75% gospodarstw nie przetrwałaby bez dopłat, a około 500 tyś gospodarstw je pobiera mimo, że nic nie produkują. 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najgorsze te co nic nie produkują ,można powiedzieć że tylko wyłudzają kase , A powinno to wszytko trafiać do prawdziwych rolników czyli producentów i wtedy były by większe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadsadgreylife napisał:

hmmm, jak tam żadnej kontroli nie miałem ( wiem, bo biuro powiatowe zaliczki mi naliczyło, zatwierdziło i zlecenia do Centrali ARiMR wysłało), a i tak zaliczki ONW i zaliczki Płatności Ekologicznej nie otrzymałem. Więc, nie jest prawdę, że nie dostali tylko ci, którzy mają kontrolę:)

Ani kontroli, ani zaliczki, ani dopłaty 😊 tak to mniej więcej wygląda 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, Ursus932 napisał:

Najgorsze te co nic nie produkują ,można powiedzieć że tylko wyłudzają kase

To co takim byś zaproponował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj