Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

Kolega chyba chciał wrzucić niusa bo po pierwsze nikt nie da takiego kredytu gdzie sprzedaż całej produkcji nie pokrywa raty a trzeba odnowić produkcje bo przecież  wartość sprzedaży  nie jest zyskiem Chyba że pożyczył u chłopaków z miasta to i biznes plan nie był potrzebny

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W biznesplanie było 9 ton pszenicy, a urosła połowa, bo przysuszyło. Zresztą, bank zawsze chętnie da, gdyby byla porządna weryfikacja, to nie byłoby tylu plajt gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadzam się z kolegą wyżej, wystarczy dobra historia kredytowa i dowód. Pod zastaw ziemia i dostaniesz spokojnie kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, zkordalski napisał:

Taki to pożyje :D A taki jak ja Myśli gdzie te zaliczki gdzie suszowe  już nawet nie myślę o ONW i Całej dpłacie . Dobra a mój kolega ma ustawione spłaty kredytu pod dopłaty i sprzedaż plonów . Tj wszystko płaci do 1 stycznia w sumie ponad 200 000 tyś zł  i teraz mówi że chyba sie zesra bo sprzedał wszystko ci miał a kasy mu brak ponad 60 dych  liczyl na te dopłaty a tu h*ja :D 

Jednym słowem: IDIOTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, jacek1296 napisał:

Jednym słowem: IDIOTA.

Sam jesteś idiota . Tym wpisem udowadniasz że na PiS polegać się nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Możesz jaśniej?

Moim zdaniem tylko idiota ustawia spłatę kredytów pod dopłaty w grudniu.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że jasno się wyraziłem . Skoro przez kilka lat wypłacano w podobnym terminie , to ludzie liczyli na dalszy ciąg . Tym bardziej że Obecni niby jeszcze lepsi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Umiesz liczyć, licz na siebie a nie na polityków.... dales się nabrać na obiecanki cacanki i wielkie halooo robisz..... Było nie głosować pod wpływem... 😁😁😁😁

Nie głosowałem i kasę dostałem bo mi się poprostu te pieniądze należą za ciężka prace .... 😁😁😁

Koniec.. kropka.. sprawiedliwość musi być.. 😁😁😁

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
19 minut temu, zetorki12 napisał:

Wydaje mi się że jasno się wyraziłem . Skoro przez kilka lat wypłacano w podobnym terminie , to ludzie liczyli na dalszy ciąg . Tym bardziej że Obecni niby jeszcze lepsi .

Argumenty dla idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajne podejście . Ty na czym budujesz swoje wydatki na przyszłość ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja to jak odłożę i mam deko w rezerwie na zaś to kupuję.

Nie kupuję jak nie mam i śpię spokojnie. 👍🏻🥇

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z ciekawości . Rysiu masz w planach jakiś zakup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

o, to to. Jak nazbieram to kupuję, słów na "k" i "p" nie używam.

"k"redyt, "p"ożyczka ;) 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Fajne podejście . Ty na czym budujesz swoje wydatki na przyszłość ?

Bieżące wydatki "buduje" na tym co zarobie, a inwestycje realizuje z tych, które dostanę, a realizuje jak dostanę.. 

W ten sposób to powinno działac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
10 minut temu, zetorki12 napisał:

Z ciekawości . Rysiu masz w planach jakiś zakup ?

Narazie nie, nie ma nic potrzebnego co by warto kasę wydać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, puszczyk napisał:

Czy ktos juz dostal reszte doplat bo ponoc od 02.12 wyplacaja

I co z tego jak max może 10 % mają do wydania. Naliczyli więc z 1.5mln to max 20 tys mogli wydać decyzji. Płacić mogą ale tylko tym z smg. 

 

10 godzin temu, hunter871 napisał:

Dziwne rzeczy sie w tym kraju dzieja agencja na swojej stronie wypisuje ze do konca listopada wypłaciła na konta rolników po 85 % zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich to czemu ja dostałem tylko 20% ?

Pewnie  liczą tak jak, jak się wylicza średni wynagrodzenia.  

Nie ważne jak liczą średnia wazniejsze jest co przekazuja dalej.

Może oni liczą ilość wypłaconych dopłat jak poniżej:

Po  nocy poślubnej młoda żona chwali się matce: 
- Mamo! Zrobiliśmy to 2 razy! 
Ta to ma szczęście - pomyślała matka. 
Po tygodniu córka chwali się matce: 
- Mamo! ostatnio było 8 razy! 
Matka z niedowierzaniem kręci głowa. Ale gdy po dwóch tygodniach matka dowiedziała się, że ostatnio było 20 razy postanowiła pogadać z zięciem. 
- Słuchaj - mówi - musisz się troche opanować bo mi córke zmarnujesz! 
- Niech się mama nie boi - ona liczy tam i z powrotem... 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Wydaje mi się że jasno się wyraziłem . Skoro przez kilka lat wypłacano w podobnym terminie , to ludzie liczyli na dalszy ciąg . Tym bardziej że Obecni niby jeszcze lepsi .

Czy Ty jesteś taki głupi czy udajesz ? Termin wypłaty dopłat jest do 30 czerwca i takie pierdolenie że rok temu było wcześnie to między bajki sobie wsadź. Rok temu dostałem zaliczki jakieś 10 % a w tym roku 70 %  to mam lecieć do banku i brać kredyt no a ratę na rok 2020 robić sobie do końca grudnia tak ? No k**wa geniusz 

Edytowano przez krzychrol
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi to rybka kiedy , ale przez kilka lat przyzwyczajono do terminowych wypłat . Nie ma co się dziwić , że w tym roku ludzie zawiedzeni . A swoją drogą termin zaliczek i ONW to nie jest koniec czerwca . Sam chyba głupa rżniesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Termin zaliczek jest do końca listopada.

Dopłaty są wypłacane w terminie 01.12. do 30.06.

W tym roku pierwszy raz w zaliczkach były płatności prow(onw, re,prsk,prs(te jeśli jeszcze są, bo nie wiem). 

Duża ilość osób miała już w październiku/ listopadzie miała całą pulę z onw plus zaliczki z bezpośrednich. Każdy jak się przyzwyczaji do czegoś to ciężko jest się odzwyczaić od tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
9 minut temu, zetorki12 napisał:

Mi to rybka kiedy , ale przez kilka lat przyzwyczajono do terminowych wypłat . Nie ma co się dziwić , że w tym roku ludzie zawiedzeni . A swoją drogą termin zaliczek i ONW to nie jest koniec czerwca . Sam chyba głupa rżniesz ?

ONW może i nie ale większość dopłat do końca czerwca. Mówisz że w tym roku ludzie zdziwieni? Znajdź sobie temat na forum z tamtego roku i ludzie tak samo zdziwieni.  Kredytu nabrane ile tylko bank da a  potem jęczy gdzie tylko może. No ile można czytać te same pierdoły 

Edytowano przez krzychrol
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem . Ja widzę bałagan w tym roku z dopłatami . Może to tylko moje odczucie , ale nie widzę powodu dla którego mnie obrażasz .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
15 minut temu, zetorki12 napisał:

Mi to rybka kiedy , ale przez kilka lat przyzwyczajono do terminowych wypłat . Nie ma co się dziwić , że w tym roku ludzie zawiedzeni . A swoją drogą termin zaliczek i ONW to nie jest koniec czerwca . Sam chyba głupa rżniesz ?

Nie broń czegoś, czego nie da się obronić. Jakie przyzwyczajenia? Termin zaliczek do końca listopada, wysokość zaliczek "DO 70%'", a nie "70%". I tylko idiota wydaje pieniądze, których nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Poczytaj posty z przed roku, czy wszyscy "się przyzwyczaili " jak dostali np. 0,04pln( były takie przypadki). Wydatki realizuje, jak kasa jest na koncie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie będę się sprzeczał . Ja tylko widzę że w tym roku jest dużo gorzej niż w kilku poprzednich latach . To jeszcze nic . Najbardziej nie lubię że udają że jest tak samo . Mi mogą zapłacić i za rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj