Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

aezakmi666    21

Cisza. Podobno że jak ja 1 raz składałem na siebie nowe działki to mogę mieć spore opóźnienie w przelewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Kamilek1 napisał:

A tam gdzie ktos mial kontrole na miejsci np z zazieleniania w zeszlym tyg tez cos wplynie np pomniejszone o te zazielenianie czy ani grosza ?;)

2 godziny temu, Kamilek1 napisał:

A tam gdzie ktos mial kontrole na miejsci np z zazieleniania w zeszlym tyg tez cos wplynie np pomniejszone o te zazielenianie czy ani grosza ?;)

 

Onw 85%, obszarowej podobno 0%

1 godzinę temu, rafmax napisał:

Co to znaczy że wczoraj były naliczone? Dla kogo? przez kogo?

Zaliczki są naliczone przez ARiMR i są naliczane dla rolnikow. 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Dzwoniłem do Arimr, miałem kontrolę 29.7 (mierzenie działek przez pracownika agencji, i poplony zdjęcia też były przed 01.10, nie wiem czy ogólnej foto też nie miałem) - płatność naliczona do 30.11 (obszarowe również) powinno wpłynąć taką informację przekazała Pani zajmująca się moją sprawą.

A więc kontrola inna niż na miejscu nie ma wpływy na wypłatę zaliczek tak wynika z tej rozmowy.

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Dzwonicie do biur powiatowych czy regionalnych w sprawie dopłat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Też miałem kontrole ale nikt mnie o niej nie informował z tego co wiem sprawdzali czy wykoszona łąka co więcej nie wiem ale zaliczka jest naliczona czeka na przelew Żaden protokół do mnie nie trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Mam pytanko, kupiłem działkę która wcześniej nie była zgłaszana do płatności, ugór, drzewa, ale na wiosnę będzie wyplantowane i coś posiane. Z ciekawości patrzyłem na ewniosku i działka jest jako szara wykreskowana i nie można na niej dodać uprawy tylko zgłosić rozbieżność i co trzeba w takim przypadku zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Domyślam się że przywracasz dana działkę do dobrej kultury rolnej(usuwasz zakrzaczenia itp).

W ewniosku Zgłaszasz rozbieznosc do tej działki, możesz podać datę doprowadzenia do dobrej kultury rolnej. 

Jak będziesz miał szczęście to na nowej mapie może będzie widać że wykonałeś tą pracę co opisałeś w rozbieznosci. Jeśli tak to może dostaniesz dopłatę do wnioskowanej powierzchni.

Jak będziesz miał pecha i nie będzie widać na nowych zdjęciach pracy jaką wykonałeś, to czekasz na decyzję i odwolujesz się od tej decyzji i prosisz o kontrolę powierzchni, wtedy mierzą tobie wszystkie działki. Jak zgodzi się z twoja powierzchnia we wniosku, ARiMR dopłaca do kwoty jaką dostałeś w decyzji. Odwołanie nie wstrzymuje przelania kasy na konto z decyzji.

Może zdarzyć tak że mają stare zdjęcia ale będziesz miał kontrolę i kontrola wykarze że masz tak jak podałeś we wniosku.

Krótko , tresciwie i mam nadzieję że zrozumiałe napisałem w tym temacie.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Usuwałem 85 arów 15 letnich brzóz samosiejek i tylko pisałem w ewniosku działka przywrócona do użytkowania rolniczego. Na mapach jeszcze tego nie zaktualizowali kontroli nie było kasa normalnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Pytanie o program rolno środowiskowy. Planuję skorzystać zarówno z pakietu 2 czyli ochrona gleb i wód i z pakietu 6 czyli zachowanie zagrożonych roślin. W warunkach jest taki zapis: "Płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna do tego samego obszaru może być przyznana tylko z tytułu realizacji jednego zobowiązania(jednego pakietu lub wariantu)."

Chcę np w 2020 wpisać jakąś działkę do pakietu 1, zaorać międzyplon na wiosnę 2021 roku i w 2021 posiać tam grykę i wpisać tą działkę do pakietu 6. Czy takie coś jest możliwe? Wg mnie jest ok bo w 2020 wpisuję działkę do pakietu 1 a w 2021 do pakietu 6. Są tu jacyś ludzie ogarnięci w tematach rolno środowiskowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest możliwe


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
7 godzin temu, marluk napisał:

Pytanie o program rolno środowiskowy. Planuję skorzystać zarówno z pakietu 2 czyli ochrona gleb i wód i z pakietu 6 czyli zachowanie zagrożonych roślin. W warunkach jest taki zapis: "Płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna do tego samego obszaru może być przyznana tylko z tytułu realizacji jednego zobowiązania(jednego pakietu lub wariantu)."

Chcę np w 2020 wpisać jakąś działkę do pakietu 1, zaorać międzyplon na wiosnę 2021 roku i w 2021 posiać tam grykę i wpisać tą działkę do pakietu 6. Czy takie coś jest możliwe? Wg mnie jest ok bo w 2020 wpisuję działkę do pakietu 1 a w 2021 do pakietu 6. Są tu jacyś ludzie ogarnięci w tematach rolno środowiskowych?

Możesz siać międzyplon przed gryką, ale nie możesz go posiać po gryce bo wtedy zawnioskowałbyś o płatność z dwóch wariantów do tej samej powierzchni w tym samym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
54 minuty temu, piotrkrk25 napisał:

Możesz siać międzyplon przed gryką, ale nie możesz go posiać po gryce bo wtedy zawnioskowałbyś o płatność z dwóch wariantów do tej samej powierzchni w tym samym roku.

Dokładnie tak. Wiem o tym. Dlatego chcę np posiac pszenicę później miedzyplon a później gryka i znowu pszenica. I co roku dopłaty z tytułu rolnośrodowiskowych.

7 godzin temu, sadsadgreylife napisał:

nie jest możliwe

Uzasadnisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Pamiętaj że wchodząc w międzyplony powierzchnia międzyplonów z pierwszego roku jest powierzchnią referencyjną i w przyszłych latach jest dopuszczalna tylko 15% odchyłka od tej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
28 minut temu, piotrkrk25 napisał:

Pamiętaj że wchodząc w międzyplony powierzchnia międzyplonów z pierwszego roku jest powierzchnią referencyjną i w przyszłych latach jest dopuszczalna tylko 15% odchyłka od tej powierzchni.

Tak wiem. Bo rozumiem że rokiem w którym wykorzystujemy działkę do międzyplonow jest rok wysiewu a rok ochrony gatunków chronionych jest rok w którym ta uprawa jest w doplatach tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Lubelskie kasy ni ma . a takie plany były remont ciagnika zakup prasy a tu trzeba wyskrobac na remont bo mechanik wolny i na du..e siedzieć 😧


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Wczoraj byłem w agencji, to pani powiedziała, że zaliczka naliczona 15 października, a przelewu można się spodziewać 28 listopada. Lubelskie powiat Krasnystaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra    0

Natomiast u mnie pytanie o dopłaty przy okazji wstąpienia do armir. Odpowiedz- kasy nie ma i nie będzie. Być może nawet do końca grudnia. Powód- inne programy wymagały pilniejszej płatności. Powiat ełcki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj