Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Zdzinio    325
2 godziny temu, damianzbr napisał:

jak to, nie obowiązuje płodozmian w kukurydzy? Czy pisać raz na ziarno raz na zielonkę?

Kukurydzę możesz siać w monokulturze u mnie jeden sieje już około 35 lat tylko kukurydzę  tylko się zastanawiam jakie on dopłaty dostaje bo ma ponad 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zdzinio poczytaj o warunkach dopłat powyżej 30 ha i będziesz wiedział. Jak jedna roślina nie stanowi wiecej niż 75% a druga nie stanowi więcej niż 20% powierzchni we wniosku to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, obersturmfuhrer napisał:

Gdzie masz okienko na ziarno, czy zielonkę idioto?. ;) To nie rośliny strączkowe. We wniosku masz wpisać uprawę jaką masz i tyle. Krótko; we wniosku ma być to co na polu i nie ma znaczenia ile lat na tym samym... byznesmenie od siedmiu boleści.

Skończ się poniżać, bo nam żal jest ciebie

https://photos.google.com/album/AF1QipNoROTVWCNHoHtJRm122aqgINBErY_-Ui2KvA1I/photo/AF1QipMjtQbNGfdxtNf5IobR3Ap00NgwlhWgUD6gs3PL

gdLTZrhg3G3LXF_KZc9tPFFnKdVP--Grc_ZdQZhv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jest możliwe że jak 1 raz składałem na siebie dopłaty mogą mnie dłużej weryfikować ? W domu rodzice dostali znajomi dostali z ja na ten rok złożyłem na siebie ponad 8ha co wcześniej ktoś inny składał ale nie ma uprawy krzyżowej jedynie co na jednej działce mam na czerwono pszenice bo ją w uprawe mieszaną rzuciliśmy. Ale żadnego wezwania do agencji nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, aezakmi666 napisał:

Jest możliwe że jak 1 raz składałem na siebie dopłaty mogą mnie dłużej weryfikować ? W domu rodzice dostali znajomi dostali z ja na ten rok złożyłem na siebie ponad 8ha co wcześniej ktoś inny składał ale nie ma uprawy krzyżowej jedynie co na jednej działce mam na czerwono pszenice bo ją w uprawe mieszaną rzuciliśmy. Ale żadnego wezwania do agencji nie miałem.

Podobno bywa tak że te osoby co składają wniosek o dopłaty pierwszy raz to mają większe prawdopodobieństwo że ich wytypują do kontroli. Mogles też nie mieć kontroli. Pytasz o zaliczki. Mogło być tak że:

--miałeś no kontrolę foto a twoi rodzice i znajomi nie mieli kontroli, więc mają wcześniej i pełna stawkę zaliczek.

-- miałeś błędy we wniosku i osoba kontrolująca tak zatwierdziła twój wniosek że masz przedekladowanie powierzchni więcej niż 20%, więc agencja takim osoba nie przelewa zaliczek.

-- moglo być tak że masz kontrolę krzyżowa i kontrolując twój wniosek ktoś wykluczył te działki i przez to nie masz zaliczek( żeby sprawdzić musiał byś zalogować w aplikacji ewniosek i sprawdzić swoj w wniosek czy nie masz kontroli krzyżowej. Mogło być tak że ktoś złożył swój wniosek po terminie w którym ty już złożyłeś swój wniosek).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

Łorowiok, pamiętających wojnę coraz mniej ale nadal źle twój nowy nick się kojarzy i jeszcze długo tak pozostanie. Propagujesz tą niemiecką, hitlerowską bandę. 

Szukaj forum miłośników Mein Kampf.

Myślę że pod tym nickiem kryie się Angela Merkel i szuka sposobu jak po "cichu" zwrócić reparacje wojenne. Zrozumiała również że karygodne mamy stawki doplat więc też chce polskiemu rolnikowi wyrównać dopłaty z %. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
8 minut temu, robert55555 napisał:

działka xxx włączona do wniosku, w części użytkowana rolniczo. Tak mi pisze w liscie rozbieżności

 

Capture+_2019-11-14-17-00-24.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest ok. Mogło być tak jak napisałem wyżej. Ciężko odgadnąć każdy przypadek. Zadzwoń lub osobiście spytaj się w biurze o zaliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Już się cieszyłem że w tym roku będę miał wcześniej kasę z dopłat. Wszystko wskazuje że dostanę zaliczkę tak jak w tamtym roku czyli pod koniec listopada (o ile w ogóle dostanę jak mnie nie wytypowali do kontroli). Echhh życie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Później dostaniesz kasę to później wydasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
15 minut temu, Luki995 napisał:

Już się cieszyłem że w tym roku będę miał wcześniej kasę z dopłat. Wszystko wskazuje że dostanę zaliczkę tak jak w tamtym roku czyli pod koniec listopada (o ile w ogóle dostanę jak mnie nie wytypowali do kontroli). Echhh życie.........

Koniec listopada to i tak optymistyczny wariant. Ja pewnie dostane jak przez ostatnie pare lat, czyli późną wiosną heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają jeszcze duuużo czasu na wypłatę , ale powiedzcie czy to nie pod wybory ? Wcześniej starali się walić kasę , a teraz tak tylko od niechcenia . Polityka to bagno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608

Zgoda. Tylko czy naprawdę ludzie są tak naiwni że we wszystko wierzą?

Psioczycie na brak pieniędzy jakby standardem było że każdy w pierwszym dniu wypłat dostawał kasę. 

Dopiero żniwa się zakończyły a można odnieść wrażenie że na chleb już nie macie, wszystko wyprzedane i trzeba na krechę żyć

Edytowano przez Agrest
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wiem czy to naiwność ? Po prostu wierzą w to co ktoś obiecuje . Co do braków . Ludzie coś tam często planują i wydają , biorąc pod uwagę kasę która jest obiecana . To nie braki , tylko wadliwy mały biznesplan . Takie moje skromne zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Dzis mialem kontrole efa zazielenianie.  Zaliczki jeszcze nie dostalem. Za nim bd raport z tej kontroli itp to na pewno bd juz grudzien. Jest szansa ze do konca listopada dostane zaliczkę czy nie ? Mial ktos taki przypadek ? Na kontroli mowili ze to moze miec wpływ na termin zaliczki a nie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Później się dostanie później się wyda:) Żadnej różnicy nie widzę no chyba że kogoś tak splaty kredytu poganiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kamilek1 napisał:

Dzis mialem kontrole efa zazielenianie.  Zaliczki jeszcze nie dostalem. Za nim bd raport z tej kontroli itp to na pewno bd juz grudzien. Jest szansa ze do konca listopada dostane zaliczkę czy nie ? Mial ktos taki przypadek ? Na kontroli mowili ze to moze miec wpływ na termin zaliczki a nie musi...

Na pewno 70% nie dostaniesz. Jeśli już to max 20/30%, chyba że wypłaca 70% z każdej płatności a płatność zazielenienie max30%. Podobno kontrola nie ma wpływu na zaliczkę z onw-85%, tak twierdzą w biurze. Jak dla mnie kontrola ma wpływ na płatność onw. 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ja dostałem drugą zaliczkę. Pierwsza  17. 10 około 10% dwa przelewy bezpośrednie oraz rś  i 6.11 około 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na mazurach płacą. Dziś do mnie i sąsiada wpadła zaliczka. Mniej więcej to samo co rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnia zaliczka ma być od 19 listopada i na tym ma być koniec.

Decyzję mają iść od 22 listopada, a kasa kiedy tego nikt nie wie, z racji braku kasy.,😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj