Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

marulekk    5326

Uff bo juz by  k**wy poszly w ich strone


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Ma ktoś z was pakiet rolnictwo zrównoważone? Siejecie tAk jak trzeba 4 uprawy czy trochę naciągacie i np siejecie pszenice ozima a we wniosku o dopłaty dzielicie to na ozima i jara? Wszedłbym w ten pakiet ale średnio 4 różne uprawy mi się widza  i mysle czu da się trochę naciągnąć 

Kolego  daj sobie spokój z rolnictwem zrównoważonym  byłem w tym pakiecie 10 lat nigdy wiecej a były tylko 3 grupy roslin i miałem jaja jak berety. Zasiałem w 2 roku wykę z zytem  jako rosliną podporową dali mi nawet dopłatę do białkowych( wtedy można było połaczyć z równoważonym ) a w 5 roku zamiast kasy dostałem  decyzje ze mam kase z 5 lat zwracać  bo urzędas ( już dobrej zmiany) uznał  ze to nie wyka ale roślina zbozowo strączkowa tzw mieszanka. Odwołania  cuda na kiju dopiero Sąd Administracyjny mi przyznał racje  ale do teraz się agencja  się odwołuje i kasy do końca nie  mam od 2 lat.

Po za tym  czytaj rozporzadzenie dokładnie  4 grupy roślin  odmiana jara czy ozimowa to 1 grupa zbożowych  plus kukurydza  to jak naciągniesz???? masz siać zbożowe w jednym roku ( kukurydza to też żboże) rzepak w 2 roku  ziemniaki  w 3 m buraki w 4 itd.  masz tyle gałęzi uprawy????  bardzo wątpie zresztą zasiej buraki na 6 klasie.

do tego masz szereg innych wymagań jak próchnica w glebie  robisz badanie w 1 roku na jej zawartość  i w 5 roku jak sie próchnica nie zwiekszy to do zwrotu kasa  z 5 lat.

U mnie w powiecie w starym pakiecie zrównoważone było 150 rolników w obecnym jest 1 !!!!!!! info od kierownika agencji  wiec  to oczymś świadczy.

jak chcesz brać kase  dodatkową a siejesz kukurydze albo ziemniaki to wejdz w poplony  albo jak masz jakiej dziadowskie łaki to idziesz  do doradcy i odpowiednia osoba dostanie  za śmieszny raport kase i zobaczy gatunki chronione. Sąsiad ma łąkę którą wykosić  nie może i podobno ma tam ptaki chronione  chociaż nikt poza  wroną tam zadnego ptaka nie widział i kasa leci 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Przecież nie ma żadnego wymogu ze ma się zwiększyć próchnica czy zasobność. I to w jednym roku sieje się 4 grupy roslin a nie co rok inna

i mówisz głupoty kanalio , forma ozima i jara to odrębne formt

Edytowano przez masa24
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Na jednej działce w ciągu 5 lat masz mieć 3 różne grupy roślin np. rzepak burak pszenica ozima ale w 4 roku nie możesz znów zasiać pszenicy ozimej tylko np jarą.

W jednym roku musisz mieć co najmniej 4 grupy roślin ale burak i ziemniak to okopowe i to jest ta sama grupa.

Jestem w czasie kontroli i panienka się przyczepiła że talerzówką nie można wykonywać praktyki dodatkowej w postaci przyorania słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

No tak ale w jednym roku może być np pszenica ozima, pszenica jara , rzepak ozimy i jary.

czemu w 4 roku noe możesz zasiać ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posa21 ma racje 4 grupy w danym roku w gospodarstwie ale na danej działce na przestrzeni 5 lat 3 grupy  i szereg innych wymagań do tego co rok coś się zmienia uciekaj od dziadostwa jak najdalej  te pieniadze nie warte tej męki i gimnastykowania się. Ja po 2 turach ( 10 latach) sobie odpuściłem  i od razu zasiałem to co chce i urośnie na danym kawałku a nie że musze teraz to zasiać a na tamtym coś innego . Nie mówiąc ze jak siałem np. łubin to gówno z tego i tak było bo brak oprysków , jak robiłem miesznkę żyta z wyką  niczym nie pryskałem bo albo jedno spaliłem albo drugie. Teraz kasy nie biore za to mam lepsze zbiory, wiec odradzam  ten pakiet  obecnie to chyba najgorszy z wszystkich. Wymagań od groma kasy jak pies napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Bo nie może być to samo 2 lata pod rząd.

W tym co napisałeś to w 5 roku musisz posiać coś innego zboże i oleiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Zwracam honor , z 3 grupami upraw racja tylko nie wiem czemu nie można w 4 roku znowu pszenicy ozimej

byc może masz racje ze nie warto.  Poplony tez średnio bo nie lubię siać jarego zboża ani bobiku. Chyba ze miedzyplon i bobik tak na 15 ha co rok

Ale np rzepak , pszenica ozima , bobik. . Rzepak  pszenica ozima może być?

posa prawda z ta próchnica ze jak nie wzrośnie to kara?

i jak myślicie przeszło by sianie np pszenicy ozimej a we wniosku podanie ze to jara i ozima,?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, marulekk napisał:

Mnie tyż majom w doopie? 

A co inny Jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5326

Myślałem ze mnie to niedotyczy, mój świat legł w gruzach , zamykam się sobie 😶

  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
8 godzin temu, masa24 napisał:

Zwracam honor , z 3 grupami upraw racja tylko nie wiem czemu nie można w 4 roku znowu pszenicy ozimej

byc może masz racje ze nie warto.  Poplony tez średnio bo nie lubię siać jarego zboża ani bobiku. Chyba ze miedzyplon i bobik tak na 15 ha co rok

Ale np rzepak , pszenica ozima , bobik. . Rzepak  pszenica ozima może być?

posa prawda z ta próchnica ze jak nie wzrośnie to kara?

i jak myślicie przeszło by sianie np pszenicy ozimej a we wniosku podanie ze to jara i ozima,?

Wpisać możesz to co chcesz czy to jara czy zimowa. W tym roku dużo osób rozbiło korekty we wnioskach i zamienili zimowe na jare bo jare wchodziło w suszowe. 

Z próchnicą to nie wiem, ale przy tej pogodzie co jest od kilku lat to można wszystko dobrze robić a próchnica i tak spadnie.

Mi akurat ten program odpowiadał bo bez niego siałem to samo. Jedyne co jest złe to na każdym polu musi być raz poplon do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, poosa21 napisał:

Bo nie może być to samo 2 lata pod rząd.

W tym co napisałeś to w 5 roku musisz posiać coś innego zboże i oleiste.

Może być przez 3 lata roślina wieloletnia np lucerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W piątek przyszło ok 70% dopłat. Płn. Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
22 godziny temu, machtomi napisał:

Dostalem za młodego rolnika, zazielenienie plus dodatkowa  prawie 19 ha po 790zl/ha a brat powierzchnia  18ha  te same dopłaty i tylko 640/ha?

Jak myślicie nie wysyłają pełnych 70 % każdemu? Czy obcięli za którą z płatności stawkę?  Za bardzo nie rozumie tych rozbieżności  

 

Troszkę sie wyjaśniło.

Na wszystkie nowe działki w tym roku nie przyznali zaliczki bo sa na etapie weryfikacji dokumentów. Dopiero po zakończeniu prześlą jeszcze raz zaliczkę na nowe działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
2 godziny temu, Bananek napisał:

A jak mam qq trzeci raz pod rząd na tej samej działce to kara?

QQ możesz siać a i 100 lat rok po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, Bananek napisał:

A jak mam qq trzeci raz pod rząd na tej samej działce to kara?

Banaek ja nie jesteś w żadnych programach rolnośrodowiskowych  to sobie jak kolega pisał siać kuku i 100 lat pod rząd jedyny problem to jak masz powyżej 10 ha gruntów ornych  to musisz mieć 2 gatunki roślin a powyżej 30 ha 3 gatunki roslin dlatego wiara kombinuje z jarymi i zimowymi, bo odmiana jara to kolejny gatunek i problem z głowy. też tak robiłem  wpisałem pszenzyto jare mimo że było zimowe i kto mi udowodni bez badań laboratoryjnych ze jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, Zdzinio napisał:

QQ możesz siać a i 100 lat rok po roku

jak to, nie obowiązuje płodozmian w kukurydzy? Czy pisać raz na ziarno raz na zielonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj