Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25252
5 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Wy chyba tylko ryć w ziemi umiecie a liczyć ni h..a  JP 471 zazielenienie 316 dodatkowa 184  

wstyd a takie mądre :D

Oj, jak ty budżet domowy planujesz?

Gdzie masz dodatkową poniżej 3ha?

Widać kobita kasę w domu trzyma😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A co poniżej 3 ha to nie ma SORRY nie miałem nigdy poniżej 3 Jak tak jest to się zamykam ale zawsze mali mieli wszystko bez warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

No już się doczytałem ale chyba do 27 Nie ma to jak z mądrzejszym podyskutować a tak to żyłbym w nie świadomości :DCzłowiek całe życie się uczy ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
6 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

No już się doczytałem ale chyba do 27 

Maks do 27 ha, ale w gospodarstwie w przedziale 3-30ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Dnia 7.11.2019 o 08:56, kanalia36 napisał:

Dlatego agencja płaci temu milonowi dla propagandy a kasy z budżetu niewiele ubyło. To sie nazywa socjotechnika.

no i ?
podziel gospodarstwo na 3 i masz problem z głowy ;)
Mówię całkiem serio, jedno bierze udział w PROW, drugie jest VATowcem  a trzeci ma ptaszki chroni mchy czy inne tałatajstwa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Wy chyba tylko ryć w ziemi umiecie a liczyć ni h..a  JP 471 zazielenienie 316 dodatkowa 184  

wstyd a takie mądre :D

Wiesiek ale dodatkowa jest od powyżej 3 ha a tu masz  2,5ha wiec 184 zł mniej chyba ze ONW jest to 264 zł.

chłopie jak masz tak mało pola to nie siej pszenicy zasiej jakies warzywa. a jak chcesz tylko dopłaty  tylko to  łubin( dopłata do straczkowych) a jak chcesz dopłaty i ziarno to żyto z 5 kg wyki i zgłaszasz wykę ( zyto  to roslina podporowa) i też dopłaty do straczków.

A jak chcesz doić dopłaty to wchodzisz w program poplony ozimę i wiosna siejesz łubin bierzesz dopłaty i kase za rośliny straczkowe, jesienią siejesz poplon kolejna kasa wiosną poplon kasujesz i znowu łubin i tak do usranej smierci i wyciagasz 2200 zł z ha a nie jakieć marne 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

no i ?
podziel gospodarstwo na 3 i masz problem z głowy ;)
Mówię całkiem serio, jedno bierze udział w PROW, drugie jest VATowcem  a trzeci ma ptaszki chroni mchy czy inne tałatajstwa.

A jak podzielić gospodarstwo w trakcie trwania małżeństwa tak żeby agencja nie posądziła o sztuczny podział?

Myślałem nad tym bo i zazielenianie by zniósł i dopłata dodatkowa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Przynajmniej separacja albo przekonanie kierownika BP że podział jest autentyczny :Dbo zawsze zarzut że to fikcja ktoś może podnieść co innego na dzieci wtedy ok. 

45 minut temu, Agrest napisał:

A jak podzielić gospodarstwo w trakcie trwania małżeństwa tak żeby agencja nie posądziła o sztuczny podział?

Myślałem nad tym bo i zazielenianie by zniósł i dopłata dodatkowa była.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, Agrest napisał:

A jak podzielić gospodarstwo w trakcie trwania małżeństwa tak żeby agencja nie posądziła o sztuczny podział?

Myślałem nad tym bo i zazielenianie by zniósł i dopłata dodatkowa była.

Wymień się z kimś działkami. U mnie sąsiad z synem gospodarzy i syn miał 1 ha za duzo orny i zazielenienie było  z ojcem się wymienił ojciec zgłosił na dopłaty jedną działkę syna a syn 2 działki - łaki ojca. Nikt nie złozył podwójnie na działkę wiec agencja się nie ma czego przyczepić. Sztuczny podział jest wtedy jak chcesz jakies dopłaty z PROW. Gdzie jest prawnie zakazane wymienianie sie na 1 rok polem z sasiadem???? u nas zresztą to coraz częściej praktykowane pod ziemniaki. własciciel ma zakontraktowane np. 15 ha skrobiowych na tym samym polu ziemniaki 5 lat pod rząd wiec wymienia się z tymi co świnie mają i zboże od 20 lat na tym samym polu. Obydwoje zadowoleni bo jest płodozmian. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321
20 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

 

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

U mnie na takie zamiany nie ma szans.

Musiałbym oddać 20ha komuś w papierach. Wyszedł bym na tym jak Zabłocki na mydle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nikt nic .

Jak nic jak ja żem dostał wczoraj prawie 50 tys zaliczki.... Hehe... Podlaskie 55ha 😁

Żadne tam suszowe w tym roku nie było brane bo plony rekordowe 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
51 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

To masz kłopot bo teraz trza pilnować przed oszustami ,żoną i kim tam jeszcze i spania niema 

I przed łorowiakiem,  czy jak tam mu teraz, bo gotów córkę zbałamucić, teścia omamić i z kasą prysnąć😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
2 godziny temu, ogarek napisał:

Jak nic jak ja żem dostał wczoraj prawie 50 tys zaliczki.... Hehe... Podlaskie 55ha 😁

Żadne tam suszowe w tym roku nie było brane bo plony rekordowe 😁

A Ty to w ogóle Polak jesteś 🤔 500+ nie  bierzesz suszowego nie skladasz i pewnie wódki też  nie pijesz 😏

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj