Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

No jak zwykle . No ale taki Twój urok ...

8 minut temu, Bananek napisał:

po co komu Twoje puste jaja?

Na pisanki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dostałem  sms z banku 11 października. Decyzję też przyniósł gminny goniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Za paliwo zawsze w ostatni dzień ustawowy dostaję. Czyli na koniec tego miesiąca. Chyba że weekend to wcześniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela58    0
8 godzin temu, agrarmrc napisał:

16.10 - zaliczka płatności bezpośrednich

22.10 - zaliczka EFR ROW ONW

łódzkie

 

Jaki powiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
11 godzin temu, ciupek napisał:

Jeśli droga jest wydzielona do osobnej działki to nie kwalifikuje się do dopłat.

Sam się kiedyś tym interesowałem- jestem w podobnej sytuacji. Niestety nie udało mi się znaleźć źródła. Dopytaj więc w Biurze Powiatowym. Może coś się zmieniło. Ale powinno powiedzieć to samo.

strach pytać bo to ostatni rok pakietu, to jest tak działka ma 1,5ha a jpg 1,68ha no i tyle podowaliśmy była kontrola geodezyjna agencyjna przyszłedł protokół pokontrolny i uwag nie ma, także na następne lata chyba podować tak jak było i się nie bać, droga to osobna działka która biegnie wzdłuż rowu  a w samym rogu rowu sięga jeszcze inna działka z za tej drogi drogi tam nie ma bo zarosła dalej i jest to jedna jednolita łąka, no i sam nie wiem nie ruszać tego czy w następnym pakiecie odrysować czy jak, bo to w granicy jakiegoś błędu może się mieścić

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
zetorki12 napisał:

No jak zwykle . No ale taki Twój urok ...

8 minut temu, Bananek napisał:

po co komu Twoje puste jaja?

Na pisanki .

kudlate pisanki? poza tym to troche nie te swieta przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

A mój protokół od ponad tygodnia leży u wojewody i czeka na podpis, którego pewnie prędko nie będzie. Po wyborach to i kiełbasa się skończyła i nikomu się nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja zwrot akcyzy w zeszłym tygodniu dostałem

Ja też a zawsze wypłacali na koniec miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie akcyza wczoraj.a komisja na latarni dziś😄. U nas dużo przypadków ze skrajną suszę od braku suszy dzieli miedza😲jakim to trzeba być pojebańcem żeby tak te mapy kolorować i szacować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dzisiaj widzialem kontrol u sasiada  za miedza, 

ja jeszcze nie sprawdzalem czy przyszly zaliczki.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Dnia 21.10.2019 o 21:52, suzuki18l napisał:

nie rozumiem przecież nic się nie traci jedynie się oddaje to co się dostało, tzn. ja podałem działki nawet te na które mam okres dzierżawy  np 3 lata, bo np po nich będę wnioskował o przedłużenie dzierżawy, a jak się nie uda to oddaje to co dostawałem przez 3 lata , jak się z tym człowiek liczy to nic nie traci 

Niby można się z tym liczyć ale to zamrażanie pieniędzy i przez 5 lat nie mozna korzystać z tych pieniędzy które wplywaja a koszta są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
11 godzin temu, Wojtek026 napisał:

strach pytać bo to ostatni rok pakietu, to jest tak działka ma 1,5ha a jpg 1,68ha no i tyle podowaliśmy była kontrola geodezyjna agencyjna przyszłedł protokół pokontrolny i uwag nie ma, także na następne lata chyba podować tak jak było i się nie bać, droga to osobna działka która biegnie wzdłuż rowu  a w samym rogu rowu sięga jeszcze inna działka z za tej drogi drogi tam nie ma bo zarosła dalej i jest to jedna jednolita łąka, no i sam nie wiem nie ruszać tego czy w następnym pakiecie odrysować czy jak, bo to w granicy jakiegoś błędu może się mieścić

Próbować zawsze można, pytanie, czy jest o co kruszyć kopie. Jaką powierzchnię ma ta droga? Ja wiem, kosisz masz koszty. Ale jeśli działka miała by odpaść to może nie warta twoich nerwów?

Z ciekawości można by zobaczyć jak figuruje ta droga w ewidencji gruntów. Jeśli jako użytek rolny (wątpię) - można próbować szczęścia. O ile gmina puści to w dzierżawę. Co też nie jest pewne gdyż ktoś może sobie przypomnieć iż jest to jednak działka służebna. To też by warto wiedzieć. Jeśli gmina jest właścicielem to dzierżawę, jak sam wiesz, musisz mieć do dopłat. Jeśli jednak nie jest to działka w papierach uwzględniona jako działka rolna - nie ma szans moim zdaniem.

Zobacz: są w internetach, nawet na stronie ARiMR, artykuły o tym jakie działki kwalifikują się do płatności. Wszędzie jest zaznaczone iż kwalifkują się "nieutwardzone drogi dojazdowe wydzielone w obrębie działek rolnych”. Więc jeśli droga jest osobną działką to szanse są nikłe. Ale będziesz w urzędach to pytaj. A już, widelec. Daj znać jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Fugeo napisał:

A mój protokół od ponad tygodnia leży u wojewody i czeka na podpis, którego pewnie prędko nie będzie. Po wyborach to i kiełbasa się skończyła i nikomu się nie spieszy.

twój wojewoda jest z KOalicji Obywatelskiej wiec zobacz sam jak Ci życie  utrudniają pojeby z PO 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

UWAGA ; Rolnicy  gospodarujący w strefie ONW typ górski, i posiadający  obsadę 0,5 DJP na 1 ha użytków rolnych dostaną  płatność ONW w wysokości 750 zł/ha. Pozostali, nieposiadający zwierząt, tak jak do tej pory 450 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Przyszła zaliczka. Dwa przelewy, łącznie ~10k zł. Wszystkiego z rolnosrodowiskowymi, mr dostaje ~40k zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnicy ze strefy 2, ONW typ specyficzny, w obrębie której co najmniej 50% powierzchni użytków rolnych jest położone powyżej  350 m n.p.m i posiadający obsadę jak wyżej, dostaną 550 zł/ha. Pozostali z tej strefy, tak jak do tej pory 264 zł/ha.

DJP dotyczą tylko zwierząt trawożernych, tj. krowy, konie, owce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
12 godzin temu, bobienko napisał:

U mnie akcyza wczoraj.a komisja na latarni dziś😄. U nas dużo przypadków ze skrajną suszę od braku suszy dzieli miedza😲jakim to trzeba być pojebańcem żeby tak te mapy kolorować i szacować

U was jeszcze nie jest zle u mnie w gminie nowy wojt robi zmiane klasyfikacji gruntow na lepsze klasy ziemi zeby suszy nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj