Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Agrest    25236

Ja z tego nie skorzystam bo i łąk u mnie niet.  Ale jakby do jakiego uprawnego kwiatka płacili....

Marzy mi się mieć przepiękne, różnobarwne, kwitnące pole. 

Mam niby różę ale akurat ta ma niepozorne kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

dodam, że wynajęcie botanika płatne z własnej kieszeni (to nie są tanie rzeczy), ale po chyba pół roku można ubiegać się o zwrot i go otrzymać przy kolejnych dopłatach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
7 minut temu, Bananek napisał:

koszenie tylko w odpowiednim terminie. można całość jeśli nie przekracza 1ha, potem zostawiasz chyba 1% co roku w innym miejscu, a po 4 latach możesz wrócić w to samo miejsce co w pierwszym roku. 

Nie, ja zostawiam 15% mniej nie mogę, i mam dwa miejsca co jest słaba trawa, to zostawiam je na zmiane, jednego roku kosze zostawiajac z jednego końca dzialki a za rok zostawiam z drugiego i tak 5 lat trwa ten pakiet.

Botanik kosztował mnie 900zl  4ha laki sprawdził. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

@Agrest skoro Cię tu widzę to napiszę Ci o tym drucie do czyszczenia komina. Tak za mną chodził, że go sobie kupiłem. I powiem Ci, że to był najgorszy zakup mojego życia. Dziś go wypróbowałem i okazało się, że ten drut nie jest nawet jakoś zahartowany na sprężystość i można go giąć w palcach. Nie trudno domyślić się, że nie udało mi się go wprowadzić w całą długość komina. Nie kupuj tego!!! odradzam. Lepszy jest alupex i na końcu szczotka/wycior.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
4 minuty temu, dabaz napisał:

Wczoraj 70% dopłat na koncie. Dziś cały dzień wydawałem. Wielkopolska Rawicz.

Pewnie z 500 ha że cały dzień

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25236

Albo na zakupy nie chodzi i miał problem jak wydać. Żonę by wziął i kłopot z głowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513
25 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie, ja zostawiam 15% mniej nie mogę, i mam dwa miejsca co jest słaba trawa, to zostawiam je na zmiane, jednego roku kosze zostawiajac z jednego końca dzialki a za rok zostawiam z drugiego i tak 5 lat trwa ten pakiet.

Botanik kosztował mnie 900zl  4ha laki sprawdził. 

Grześ już wyjaśnił a ja tylko dodam że działki do 1 ha kosi się w całości.  Też mam gorsze łąki w tych pakietach. Agencja zwraca koszty co roku 1/5 tego co wziął botanik. Jak ktoś nie przesiewał łąk to jest tam sporo roślinek które się kwalifikują. Na części łąk mam pakiet ten co Grześ, 5.4 (900zł) wymagane 4 gatunki roślinek i pakiet 5.5 (1100) 5 gatunków

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
Agrest napisał:

Albo na zakupy nie chodzi i miał problem jak wydać. Żonę by wziął i kłopot z głowy.

Całości nie wydałem. Hehe. Żona ma swoją kasę na szczęście. pierwszy raz od kilku miesięcy zrobiłem zakupy w Grene i chłopaki od razu zmiarkowali że chyba chłop dostał dopłaty bo kupuje pierdoły. Nie 500 ha a 15 ale wreszcie ruszy robota z przeróbką chlewni na opasy. Jak to ktoś powiedział inwestuj w coś co jest tanie bo potem znów bedzie drogie. Sam w to nie wierzę mieszkając w tym kraju ale nienawidzę świń.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

a ja przerabiam bukaciarnie na chlewnie  bo swienie są drogie .) a dopłat jesce nie dostałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
4 godziny temu, Daro20 napisał:

Grześ już wyjaśnił a ja tylko dodam że działki do 1 ha kosi się w całości.  Też mam gorsze łąki w tych pakietach. Agencja zwraca koszty co roku 1/5 tego co wziął botanik. Jak ktoś nie przesiewał łąk to jest tam sporo roślinek które się kwalifikują. Na części łąk mam pakiet ten co Grześ, 5.4 (900zł) wymagane 4 gatunki roślinek i pakiet 5.5 (1100) 5 gatunków

Ale te łąki możesz kosić tylko raz a nie 3 czy 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Nie. Botanik ustala ile razy ma być koszone. Ja chciałem 2 razy kość i tak zrobił. Trzeba tylko zmieścić się w terminie 15.06-30.09

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139
13 godzin temu, Bananek napisał:

to jeszcze posadz 30ha kartofli bo tez w cenie ;)

 pomysle nad tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

70%na koncie powiat Przasnysz 😀 większa część już wydana  reszta czeka na zakup mini ładowarki 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Dnia 19.10.2019 o 09:26, KlimekPL napisał:

Tylko dla krowiarzy lipa, bo po 15 czerwca to juz stara trawa

pierwszy pokos tracisz ale na upartego jeszcze dwa zbierzesz ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Zgodnie z przepisami tak. Czyli nie warto dać się złapać że robisz inaczej.
Tniesz jeden i zbierasz, wieczorem azot lub azot i pk. Jak odrośnie tniesz jeszcze raz i zwijasz w sianokiszonkę i powtórka z nawożeniem, grunt żeby szybko to zebrać itp. Do września czy października jeszcze raz odrośnie dobry pokos i też go tniesz przed zimą i zbierasz. Faktem jest że traci się ten pierwszy najlepszy pokos ale zawsze jeszcze dwa dość dobre da się zebrać, grunt to nie trafić na kontrolę ;)
Jeżeli ktoś ma tak jak ja czyli jest to mniej niż 10% areału w ptaszkach to warto ciąć 3 pokos, a jak ktoś ma całość w ptaszkach i robi to dla dopłat to czy ma to coś wspólnego z rolnictwem (to nie jest temat o tym i nie chciałbym wybuchu wojny między użytkownikami).

Edytowano przez Nikita_Bennet
  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj