Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

6465    12372

Wiecie coś o zaliczkach?  Od kiedy rusza, wypłata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 1.09.2019 o 13:53, 6465 napisał:

Wiecie coś o zaliczkach?  Od kiedy rusza, wypłata? 

Toć dopiero Stara kampania wypłat się skończyła, a Ty już kolejną kasę chcesz? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12372
16 godzin temu, ciupek napisał:

Toć dopiero Stara kampania wypłat się skończyła, a Ty już kolejną kasę chcesz? 😁

Hehe ja już zapomniałem że wogule były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten przelicznik eurasów to na początku czy na końcu września biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Najpierw euro musi stanieć poniżej 4.3 bo jeszcze by za dużo musieli wypłacić 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
Dnia 1.09.2019 o 09:58, soltys147 napisał:

Ostatnio dowiedziałem się, że wydzierżawiający dla mnie działkę złożył na nią wniosek o dopłaty - umawialiśmy się , że ja złoże i później jemu oddam - teraz mówi, że zapomniał o tym ;)

Ale o rzeczy - teraz jeszcze mogę wycofać tą działkę z wniosku - pytanie jak to zrobić w tym ewniosku? Złożyć korektę t.j. wypełnić tak samo jak poprzednio (łacznie z bydłem) tyle, że wyrzucić tą jedną działkę?

Chodzi mi o to czy nie ma tam jakiś "pułapek" tzn. jakis element sam się odznaczy ew. nieodznaczy - wniosek pójdzie, a mi nie wypłaća np. ONW.  

@robert55555 poradził mi jak ja wycofać - niestety problemów z tą działką ciąg dalszy:

dzisiaj przychodzi ten gość i przeprasza mnie, że on naprawdę zapomniał (starszy gość), ale on już wszystko załatwił t.j. był w ARIMR  i WYCOFAŁ tą działkę ze swoich dopłat!!!!!!!!!!!!!!!! I ja już nie będę miał żadnych problemów bo to ja będę brał za nią dopłaty.. nosz kur..de

Czyli teraz nikt nie złożył na tą działkę dopłat. 

Mogę to jakoś odkręcić i powtórnie wnioskować o dopłaty na tą działkę?

Jest jakaś specjalna droga dla tak nietypowych przypadków?

Sprawa dość pilna

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pytanie

Mam sobie na jednej działce dwa grunty orne rozdzielone tuzem. Chciałbym zlikwidować tuz. Ułatwiłoby mi to sprawę z uprawa. Tylko że mamy u siebie naturę 2000, do tego tuzy były oznaczone wszystkie jako cenne przyrodniczo. Kobitka z odr powiedziała, że z automatu wszystkie tuzy na naturze wrzucili jako cenne przyrodniczo. W efekcie czego nic nie mogę z tym zrobić. Naprawdę nie ma sposobu żeby to obejść? Tuzu jest niedużo - ze 30arow. Pytałem wcześniej czy nie dałoby rady np zlikwidować ten kawałek i zobowiązać się, że w innym miejscu taka powierzchnie zostawię na tuz - odpowiedź, że nie można. Kombinowałem czy np nie podawać tego kawałka do dopłat - też niby że tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@daron64 TUZ_C nie można zlikwidować, nawet jak zlikwidujesz to powinieneś ten tuz od nowa założyć.

Skąd te zmiany, skoro łąka taka sama? Na jakiej podstawie następuje uznanie łąki za "cenny TUZ"?

Ministerstwo Rolnictwa tak wyjaśnia, na jakich podstawach użytki zielone są uznawane za cenne:

„Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2015 r. w sprawie wyznaczenia trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym (Dz. U. z 2015 r. , poz. 348 z późn. zm.), za trwałe użytki zielone cenne przyrodniczo zostały uznane:

-              dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 15 czerwca 2017 r. ustanowiono plany zadań ochronnych albo plany ochrony, te trwałe użytki zielone, dla których, w tych planach zadań ochronnych albo w planach ochrony, określono działania ochronne dla siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, położonych na tych trwałych użytkach zielonych;

-              dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 15 czerwca 2017 r.  nie ustanowiono  planów zadań ochronnych albo planów ochrony, te trwałe użytki zielone, wyznaczone w formie działek rolnych, które wskazane są  w załączniku do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju.

Aktualizacje powierzchni trwałych użytków zielonych wartościowych pod wzglądem środowiskowym są dokonywane w oparciu o ustanawiane dla obszarów Natura 2000 nowe plany zadań ochronnych (PZO) i plany ochrony (PO), co w konsekwencji prowadzi do zmian wyżej wymienionego rozporządzenia MRiRW.

W 2018 roku, zgodnie z postanowieniami znowelizowanego w dniu 9 lutego 2018 r. rozporządzenia, powierzchnia trwałych użytków zielonych wartościowych pod wzglądem środowiskowym została zaktualizowana w oparciu  o nowe plany zadań ochronnych (PZO) i plany ochrony (PO) ustanawiane dla obszarów Natura 2000 w okresie od dnia 1 listopada 2015 r. do dnia 15 czerwca 2017 r.

Na podstawie rozporządzenia MRiRW w systemie informatycznym ARiMR budowana jest warstwa trwałych użytków zielonych wartościowych pod wzglądem środowiskowym, która w danym okresie nie podlega modyfikacjom i odzwierciedla stan wynikający z rozporządzenia.”

Ministerstwo podkreśla potrzebę utrzymania przez rolnika nienaruszonych „cennych TUZ”:

„W przypadku posiadania w gospodarstwie trwałych użytków zielonych wartościowych pod wzglądem środowiskowym, rolnika obowiązuje zakaz ich przekształcania lub zaorywania. Należy zaznaczyć, że zakaz zaorywania lub przekształcania ww. obszaru w ramach płatności bezpośrednich wynika wprost z przepisów dotyczących płatności za zazielenienie. Pod pojęciem zakazu przekształcania rozumie się m.in, zaorywanie, zamianę na inne użytki rolne, zalesianie, zabudową lub eksploatację torfu i kruszyw. Zakaz zaorywania lub przekształcania trwałych użytków zielonych wartościowych pod wzglądem środowiskowym w ramach płatności za zazielenienie dotyczy wyłącznie tych rolników, którzy dobrowolnie ubiegają się o wsparcie w ramach systemu płatności bezpośrednich.

W przypadku, gdy rolnik przekształcił lub zaorał trwałe użytki zielone wartościowe pod wzglądem środowiskowym, to zgodnie z art. 11 ust 1 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2017 r. poz. 278 z późn. zm.) jest obowiązany do ponownego przekształcenia tego obszaru w trwały użytek zielony.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w razie ustalenia, że przepisy w powyższym przypadku nie są przestrzegane, bezzwłocznie informuje rolnika o obowiązku ponownego przekształcenia danego obszaru w trwały użytek zielony oraz o dacie, przed upływem której ten obowiązek należy wypełnić. Przywrócenie powierzchni trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym dotyczy tej samej działki ewidencyjnej lub konkretnej części działki ewidencyjnej. Kierownicy biur powiatowych Agencji zobowiązani są wydać najpóźniej do dnia 1 marca 2019 r. - Decyzje nakazujące ponowne przekształcenie trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym. Ponadto rolnicy, którym zostanie wydana ww. decyzja, będą podlegać kontroli na miejscu.

Reasumując, w przypadku gdy rolnik przekształci lub zaorze trwały użytek zielony wartościowy pod względem środowiskowym, będzie podlegał obowiązkowi ponownego przekształcenia gruntu w trwały użytek zielony oraz na rolnika, który nie wypełnia praktyk zazielenienia nakładane będą kary administracyjne polegające na zmniejszeniu kwoty płatności bezpośrednich zgodnie z art. 77 ust. 6 rozporządzenia (UE) nr 1306/2013."

Moim zdaniem na te 0,30 ha nie dostaniesz płatności zazielenienia, czyli jakiś 100zł. Zaznaczam jak mnie pamięć nie myli.

W roku którym nie zadeklarujesz TUZ_C dostaniesz decyzje o nakazie założenia tUZ_C w nastepnym roku.

@soltys147 odpisałem tobie na priva.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Międzyplon ozimy w ramach EFA 14b trzeba wysiać do końca września - czy w tym roku się coś zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, marcinxxxx napisał:

@robert55555  Czemu tylko na priva?. Jest jakiś myk?. Ciekawi mnie to.

Priv był do kolegi soltys147. Bo on mi napisał na priva.dalem mu znać na forum ogólnym znać. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Miałem niezapowiedzianą kontrolę na działkach. Chodził taki gostek z zewnętrznej firmy, z tabletem, w odblaskowej kamizelce (babcia widziała). Czego teraz mam się spodziewać?,  Jakiś protokół?, pismo?, brak zaliczek?.

@Thomas2135 A ty jak wycofałeś wniosek i złożyłeś ponownie, to wygenerował się błąd w kontroli krzyżowej i wszystkie działki  były już  na pomarańczowo?. Przełam się i przynajmniej raz odpowiedz

Edytowano przez marcinxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Jak zle pójdzie to dopłaty na raty ostatnia w czerwcu,protokół pokontrolny przyjdzie pocztą po Nowym Roku[u nas tak było] zaliczka dopłat do 10%  także niewesoło,tak u nas pół gminy miało w poprzednim roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, marcinxxxx napisał:

Miałem niezapowiedzianą kontrolę na działkach. Chodził taki gostek z zewnętrznej firmy, z tabletem, w odblaskowej kamizelce (babcia widziała). Czego teraz mam się spodziewać?,  Jakiś protokół?, pismo?, brak zaliczek?.

@Thomas2135 A ty jak wycofałeś wniosek i złożyłeś ponownie, to wygenerował się błąd w kontroli krzyżowej i wszystkie działki  były już  na pomarańczowo?. Przełam się i przynajmniej raz odpowiedz

Zapytaj niejakiego lem1991 on będzie wiedział....hehe buhahahahahahahah

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

To nie ma żadnego znaczenia jak Ty masz na polu,ta cholerna biurokracja zanim to przemieli ,przetrawi to się robi czerwiec,u nas też było ok a większość kontrolowanych dostawało 80% dopłat kwiecień- czerwiec ,szwagier dostał w 4 ratach także nie byłbym takim optymistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Mi tam nie śpieszno. Powodzi mi się równie dobrze jak ogarkowi... hehe

U nas kontrolował wszystkie działki ubiegających się o dopłaty . Też tak miałeś ws71?. Podobno jeden idzie z góry wsi, drugi od dołu i całą wieś mają skontrolować.

Edytowano przez marcinxxxx
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, marcinxxxx napisał:

Miałem niezapowiedzianą kontrolę na działkach. Chodził taki gostek z zewnętrznej firmy, z tabletem, w odblaskowej kamizelce (babcia widziała). Czego teraz mam się spodziewać?,  Jakiś protokół?, pismo?, brak zaliczek?.

Nic z tych rzeczy, mają wobec ciebie ambitniejsze plany   :P  od razu postawią ciebie do dyspozycji prokuratora.    xD

16 minut temu, marcinxxxx napisał:

 

 Podobno jeden idzie z góry wsi, drugi od dołu i całą wieś mają skontrolować.

Mi to bardziej wygląda na obławę na ciebie.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj