Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

@robert55555Mam problem z jedną działką do dopłat którą wydzierżawiłem. Do tej pory była tam porzeczka ale obecnie jest pszenica ozima. Została oznaczona jako las. Mogę się tym nie przejmować czy mam coś z tym robić?

las.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, marluk napisał:

@robert55555Mam problem z jedną działką do dopłat którą wydzierżawiłem. Do tej pory była tam porzeczka ale obecnie jest pszenica ozima. Została oznaczona jako las. Mogę się tym nie przejmować czy mam coś z tym robić?

las.png

Wyrysuj tak jak uprawiasz, zgłoś rozbieżność i ja opisz i tyle możesz zrobić na ta chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
3 godziny temu, robert55555 napisał:

Wyrysuj tak jak uprawiasz, zgłoś rozbieżność i ja opisz i tyle możesz zrobić na ta chwile.

Jak ją zgłosić? Nic takiego tam nie mam jak rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Masz w zakładce wniosek. Jak wyrysujesz uprawę, przechodzisz tam i rozwijasz panel z rozbieżnościami. Tam gdzie widnieje "opis" edytujesz tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marluk napisał:

Jak ją zgłosić? Nic takiego tam nie mam jak rozbieżność.

Na zrzucie przedstawiłeś wyrysowanie swojej uprawy na danej działce. Musiałeś podczas rysowania kliknąć dodać rozbieżność. Teraz wejść w zakładkę wniosek i rozwinąć u dołu następną zakładkę "rozbieżności" i kliknąć w opis i masz wszystko zrobione w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2

No to po konserwacji serwisu zostały tylko mapy, zakładka wniosek i podsumowanie puste.
11105269_bladwniosku.thumb.jpg.d7a3c88ef16f38aa0cbfee731debdb1b.jpg


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Live is brutal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

Wysłałem wniosek 3 maja ,a muszę sprzedać jedna sztukę bydla (ciele) zadeklarowaną do dopłat .Czy trzeba cały złożony  wniosek wycofac żeby to ciele "wymiksowac" z płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

 Nie wycofujesz całego wniosku. Wchodzisz we wniosek i przy zadeklarowanych sztukach jest opcja "wycofaj". Pierwotny termin biegnie dalej.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. Kiedy wpisuję przy płatności dla młodych rolników pesel małżonka to jest ok, a jak przechodzę do podsumowania to mi go usuwa. Gdzie tkwi błąd. PESEL jest na 100 % prawidłowy. Jak to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Dzisiaj mam to samo.Trzeba poczekać wydaje mi się że jest błąd po stronie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
4 godziny temu, rex15 napisał:

Pierwszy raz bede skłądał wniosek na dopłaty do materiału siewnego i mam pytanie, które z tych formularzy należy pobrać i wypełnić?

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/doplaty-z-tytulu-zuzytego-do-siewu-lub-sadzenia-materialu-siewnego-kategorii-elitarny-lub-kwalifikowany.html

Mam tylko pszenice na ten wniosek.

Pierwszy pdf drukujesz i wypełniasz. Drugi format edytowalny to jest to samo tylko w excelu, różnica taka, że możesz sobie wypełnić na komputerze a potem wydrukować.

Jeśli w siewnym masz tylko pszenicę to wystarczy wniosek plus faktura zakupu. No chyba że wnioskujesz o mniej niż hektar to jeszcze dodatkowo trzeci z załączników.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
2 godziny temu, Freeman napisał:

Pierwszy pdf drukujesz i wypełniasz. Drugi format edytowalny to jest to samo tylko w excelu, różnica taka, że możesz sobie wypełnić na komputerze a potem wydrukować.

Jeśli w siewnym masz tylko pszenicę to wystarczy wniosek plus faktura zakupu. No chyba że wnioskujesz o mniej niż hektar to jeszcze dodatkowo trzeci z załączników.

o to ja mam pytanie jak rozmieć to że mniej niż 1 ha, czy chodzi t o to że składa się do wniosk mniej niż jeden ha, czy np składa się o np 15 ha ale jedna działka np ma mniej niż 1 ha i jż trzeba ten dodatkowy załącznik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Nie mogę zapisać wniosku miał ktoś taki problem ?

 przerwa serwisowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
7 godzin temu, suzuki18l napisał:

o to ja mam pytanie jak rozmieć to że mniej niż 1 ha, czy chodzi t o to że składa się do wniosk mniej niż jeden ha, czy np składa się o np 15 ha ale jedna działka np ma mniej niż 1 ha i jż trzeba ten dodatkowy załącznik?

 

jeżeli sumarycznie we wniosku masz mniej niż hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 26.05.2019 o 11:39, lem1991 napisał:

 Nie wycofujesz całego wniosku. Wchodzisz we wniosek i przy zadeklarowanych sztukach jest opcja "wycofaj". Pierwotny termin biegnie dalej.

Ale można nową sztukę dopisać zamiast tamtej podobno? od sprzedazy 7czy14dni orientujesz się może???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
16 godzin temu, Freeman napisał:

Pierwszy pdf drukujesz i wypełniasz. Drugi format edytowalny to jest to samo tylko w excelu, różnica taka, że możesz sobie wypełnić na komputerze a potem wydrukować.

Jeśli w siewnym masz tylko pszenicę to wystarczy wniosek plus faktura zakupu. No chyba że wnioskujesz o mniej niż hektar to jeszcze dodatkowo trzeci z załączników.

Faktura musi byc oryginalna? Nie wiem jak podchodzic do takich spraw, bo faktur potrzebuje do młodego rolnika(przychody i rozchody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

weź ze sobą oryginał, pracownik agencji zrobi sobie kopię i poświadczy za zgodność z oryginałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Ale można nową sztukę dopisać zamiast tamtej podobno? od sprzedazy 7czy14dni orientujesz się może???

Miałeś ta sztukę na dzień składania wniosku w siedzibie? Nie ma terminu na zamianę. Rozumiem że sprzedałeś sztukę przed zakończeniem okresu przetrzymywania w siedzibie?!

21 godzin temu, Matixd napisał:

Nie mogę zapisać wniosku miał ktoś taki problem ?

 przerwa serwisowa 

Nie zapisuj wtedy wniosku tylko zostaw komputer włączony i bądź zalogowany do aplikacji. W tamtym roku robiłem tak często i nie miałem problemów.oczywiscie podczas przerwy technicznej nic nie zapisalem. Robiłem do 1 w nocy zostawiałem tak komputer i rano o 7 zapisywałem dane.w tamtym roku to dzialalo, nie robiłem tak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj