Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

rex15    265

Piszecie, ze do doplat podaje sie tylko grunty, które sie uzytkuje, a ja mam taki przypadek

szary fragment to część działki sąsiada, lecz ja mam go w swoim wniosku jako moja wlasnosc (żółte linie) jak do tego podejść, sąsiadowi hektary sie zgadzają :D mi tez

poleeee.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie pośrodku działki przebiegała droga prywatna, wiadomo agencja wykreśliła ten obszar, ale od jesienie jest tam posiana pszenica.
Wystarczy w tym opisie do rozbieżności napisać że zasiania czy trzeba jakieś zdjęcia dodawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

wyżej panowie to omawiali, żadnych zdjęć nie trzeba, piszesz w rozbieżnościach, np, że działka przywrócona do dobrej kultury rolnej, i że jest użytkowana rolniczo , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

W tym roku wprowadziłem do wniosku działki które były zgłaszane  wcześniej przez kogo innego, osoba ta nie zgłasza już nic do płatności nie składała oświadczenia ani nie składa wniosku drogą elektroniczną w 2019 r. U mnie podczas wysyłania  wniosku pojawiły się komunikaty o krzyżówce  na działkach które przejąłem po tej  osobie. Czy w przypadku rezygnacji ze składania wniosku o dopłaty należy informować w jakiś sposób arimir ???.Dziś usłyszałem od kogoś że jeśli ktoś nie złoży wniosku w bieżącym roku to z automatu zostaną zakwalifikowane działki z poprzedniego roku. Ktoś coś w tym temacie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Bzdury usłyszałeś. Nikogo nie trzeba informować. Użytkujesz je i składasz wniosek, komunikat olewasz. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, tomek15h napisał:

W tym roku wprowadziłem do wniosku działki które były zgłaszane  wcześniej przez kogo innego, osoba ta nie zgłasza już nic do płatności nie składała oświadczenia ani nie składa wniosku drogą elektroniczną w 2019 r. U mnie podczas wysyłania  wniosku pojawiły się komunikaty o krzyżówce  na działkach które przejąłem po tej  osobie. Czy w przypadku rezygnacji ze składania wniosku o dopłaty należy informować w jakiś sposób arimir ???.Dziś usłyszałem od kogoś że jeśli ktoś nie złoży wniosku w bieżącym roku to z automatu zostaną zakwalifikowane działki z poprzedniego roku. Ktoś coś w tym temacie....?

to nie prawda. dobrze masz zrobiony wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

przy wysylaniu jedna dzialka zaswiecila sie na pomaranczowo,ciekawe czy somsiad nie wpisal sobie za duzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Jeśli w całości świeci, to ktoś zajumał, a jak część to być może sąsiad zamalował stan faktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

znaczy czesc dzialki uprawia sasiad a reszte ja z tym ze pierwszy raz ją wpisuje,niczego sie nie boje bo wpisalem to co uzytkuje najwyzej bedzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

Dobrze rozumiem , że obaj uprawiacie jedną ( tą samą ) działkę referencyjną ( ewidencyjną ), z tym że każdy swoją część ?.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

I cała twoja część świeci na pomarańczowo ?. Dziwny przypadek że z sąsiadem macie jeden numerek. Lepiej mu powiedzieć, bo jak nie brałeś dopłat wcześniej, to sobie myśli " po co się ma marnować ". A sankcje spore. On też dostanie powiadomienie, nawet jeśli wysłał już swój wniosek, tylko kwestia czy zajrzy do niego i zrozumie o co chodzi.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Jak to jest z TUZ-ami? Mam obowiązek raz skosić i to jasne ale muszę zabierać to co skosiłem czy mogę zostawić na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie w dywersyfikacji upraw powyżej 30 ha gruntów ornych trzeba mieć 3 uprawy z czego główna nie więcej jak 75% a dwie główne łącznie 95 % i pytanie brzmi:
Rozumiem że pszenica i pszenżyto liczą się osobno do upraw głównych? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczy się oddzielnie. Bo to dwa różne gatunki zbóż. Nawet pszenica jara i ozima liczona jest odzieknie. Razem masz liczona np kukurydzę( dekalrujesz jedną na kiszonkę a druga na ziarno) i tak masz liczone razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
10 godzin temu, marluk napisał:

Jak to jest z TUZ-ami? Mam obowiązek raz skosić i to jasne ale muszę zabierać to co skosiłem czy mogę zostawić na polu?

Musisz zebrać i gdzieś wyrzucić, taki przepis. U nas ci którzy nie gospodarzą zostawiają trawę na pokosach. Zależy na kogo trafisz w czasie kontroli, może przymkną oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek_lysy    1
Napisano (edytowany)


Wpisywal ktoś z was do dopłat działkę na której jest i budynek i pole uprawne? Składam pierwszy raz wniosek o dopłaty.

Edytowano przez jurek_lysy
Dh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Ja tak mam. I nie jest to pole uprawne tylko zwykła posesja. Sami kiedyś obrysowali mi ten dom. Musisz ręcznie to zrobić, opisać i wysłać rozbieżność. MKO sami ci ustalą , na razie będzie widniało zero.

Achtung; termin przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 31 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
1 godzinę temu, lem1991 napisał:

Musisz zebrać i gdzieś wyrzucić, taki przepis. U nas ci którzy nie gospodarzą zostawiają trawę na pokosach. Zależy na kogo trafisz w czasie kontroli, może przymkną oko.

Właśnie to jest porabane że nie ma jasnych przepisów. Gdzie jest napisane że trzeba skosic i zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Rolnicy korzystający z płatności bezpośrednich, jak i płatności... rolnośrodowiskowych...   Czyż nie tak jest napisane ?

Jednemu z okolicznych rolników  zabrali dopłaty, ponieważ nie zebrał, ale z reguły się nie czepiają. Rób ja chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopłaty będą prawdopodobnie przedłużone do 31 maja. Jest już projekt rozporządzenia w tej sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

tu przedłużą tam przedłużą i na płatności bedziemy czekać do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Nie prawdopodobnie, tylko naprawdę. Rozporządzenie może wydłużyć ten termin do 15 czerwca, teraz czekają na decyzję z Komisji Europejskiej. Jednak termin 31 maja jest zgodny z oczekiwaniami polskiej strony i polskich rolników, ponieważ umożliwi szybszą weryfikację wniosków, w rezultacie szybsze otrzymanie dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj