Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W aplikacji ewniosek plus generują się błędy nadmiarowe. Nimi się nie przejmuj. Zawsze dla każdej geometrii możesz wybrać roślinę i nie odznaczac płatność JPO.

Robisz to przez zakładkę MAPA. To wiesz na pewno. Wybierając roślinę bez płatności też możesz mieć błędy kompletności, tym się nie przejmuj. Jeżeli mogę doradzić to można zrobić tak że dogadać z sąsiadem/sąsiadami tych działek i tak pozamieniać żeby były działki rolne większe niż 0.10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

ć W aplikacji ewniosek plus generują się błędy nadmiarowe. Nimi się nie przejmuj. Zawsze dla każdej geometrii możesz wybrać roślinę i nie odznaczac płatność JPO.

Robisz to przez zakładkę MAPA. To wiesz na pewno. Wybierając roślinę bez płatności też możesz mieć błędy kompletności, tym się nie przejmuj. 

Wiem, że działek poniżej 10 a nie wpiszę do płatności, ale czemu nie mam możliwości wpisania uprawy na niej, a której brak generowany jest jako błąd. Komunikat; na działce nr... nie jest zadeklarowana żadna uprawa. Na innych działkach ponad 10 ar, i uprawę, i płatności można edytować, a tu nic. Nie mogę zrobić, tak jak piszesz  "dla każdej geometrii można wybrać roślinę". Sam jestem w smg i nie  zgłaszam takich małych  działek referencyjnych, a w tym przypadku jest to obowiązkowe, chyba z powodu tych TUZ-ów.

@robert55555 Krótka piłka ; Tobie też generuje błąd , i czy da się wpisać uprawę na nich ?, bo klikam w zakładce mapa i zero reakcji.

@ogarek Ty też możesz doradzić, a nie tylko ciulować wszystkich dookoła.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sprawdzałem. Powinno być ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dziś nie wchodziłem do aplikacji e-wniosek.... Nie czytałem instrukcji i nie znam zmian na ten rok

Tuż - y mogły mieć mniejsza powierzchnię jak 10ar w tamtym roku więc raczej to się nie zmieniło 

Mam kilka działek które nie wpisuje bo nie są użytkowane rolniczo..wiec to nie jest tak że wszystkie działki jakie posiadasz musisz wpisać

Czytaj instrukcje tam wszystko jest... mam kilkadziesiąt ha i nie czytam tego co mi nie jest potrzebne więc na tych zasadach dla małych gospodarstw nie bardzo się orientuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

mam pytanie, za rok kończy mi się pakiet rolnośrodowiskowy do łąk 5.5 i chciałbym kilka ha łąk zaorać na pole bo są na gruntach rolnych te tuzy ale są to tuzy to jak skończy się pakiet powiedzmy 15 marca 2020 to będę mógł zaorać i wziąść nowy pakiet na poplony, ale zastanawia mnie jeszcze czy w ogóle mogę zaorać tuz-a jeśli to będzie 4ci rok jak wystawiam wniosek na dopłaty czy przez pierwsze 5 lat nie obowiązuje mnie w związku z onw że nie mogę zaorać tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dzięki, ale nie ma słowem co z onw bo jeśli dobrze pamiętam to było tak że przez pierwsze 5 lat składania dopłat chyba nie można było zaorać tuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Pierwsze słyszę, żeby ONW miał coś wspólnego z tym, że nie można TUZ-a zaorać . W linku jest wszystko, a czego nie ma tzn. że nie istnieje. ONW jest dopłatą do niekorzystnych warunków gospodarowania, i poza dobrą kulturą rolną, nie ma innych wymogów. Znieśli nawet to 5- letnie zobowiązanie gospodarowania na powierzchni nie mniejszej niż w pierwszym roku składania wniosku o ww. płatność.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wojtek026 napisał:

dzięki, ale nie ma słowem co z onw bo jeśli dobrze pamiętam to było tak że przez pierwsze 5 lat składania dopłat chyba nie można było zaorać tuza

Z tuzami było tak jak z limitami na mleko.jak w skali kraju wyorali ponad jakiś limit to kara a jak nie to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Można TUZ-y orać ile wlezie, ale jak zmniejszy to krajowy limit użytków zielonych ponad określony procent zostaniesz zobowiązany na piśmie do ich przywrócenia. Kara będzie dopiero, jeśli się nie zastosujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziura68    0
Dnia 27.03.2019 o 12:20, robert55555 napisał:

"

na działce nr .... zgłoszono/wyrysowano uprawy których nie zgłoszono do płatności ONW chociaż się kwalifikują do płatności ONW

Cos na mapie widzę jakieś żółte kreski  .Nie wiem czy zwracac uwagę na to czy cos zrobic. Bo wszystkie wielkosci ha zarowno w papierach ktore otrzymalem jaki na tych mapkach jest taka sama to nie chce przekombinowac

Dziekuje za pomoc bo laik komputerowy ze mnie 

"

Odhacz checboks do płatności ONW. Błąd zniknie, chyba że nie chcesz dodatkowej kasy.

.............

"a działce.... wyrysowano/zgłoszono uprawy których łączna powierzchnia przekracza maksymalny kwalilikowany obszar- MKO"

Na tej działce masz MKO mniejsze niż wyrysowania. Jeżeli zgadzasz się z wyrysowaniem zgłoś rozbieżność i może przyznają tobie racje i dostaniesz dopłaty do tej powierzchni lub odrzucą rozbieżność, wtedy dostaniesz do akutalnego MKO.

Mozesz dostosować wyrysowanie do granic MKO.

pierwszy

mam podobny "problem" na jednej z działek mam większy zarys niż MKO komunikat

a w specyfikacji- rozpisce mam MKO 1,04 a grunty rolne 1,06 i co wtedy zrobić?

 

a drugie przypadku  po prostu były "krzaki" zlikwidowałam je i teraz dodałam areał jako uprawny i też mi krzyczy że jest większy niż MKO- ale tu chyba tak musi być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Czy może ktoś mi pomóc naprawić błędy w ewniosku? Zamiast truskawek chcę dać dwa kawałki po 10 arów ziemniaków, nie wiem też o jakie przekroczone MKO chodzi na truskawkach i co to znaczy ta P skrobia czy trzeba zaznaczać? Skąd tą umowę wziąć i po co ona jest? Dziękuję

spacer.pngspacer.png?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

P skrobia - dodatkowa płatność do ziemniaków skrobiowych, musisz mieć umowę z zakładem, który kupi od Ciebie te ziemniaki i je przetworzy. Skoro nie wiesz o co chodzi to wnioskuj na tych ziemniakach o jpo i onw.

Masz w uprawach truskawki? Jeśli nie to odznacz w zakładce wniosek płatność do truskawek, jeśli masz i nie chcesz płatności to też odznacz, jeśli masz i chcesz płatność to na mapie odszukaj działkę z truskawkami i zaznacz oprócz jpo, onw również płatność do truskawek.

Jeśli chodzi ostatnie, to odszukaj na mapie działkę , o którą chodzi. MKO czyli maksymalny kwalifikowalny obszar zaznaczony jest żółtymi liniami. Jeśli się z tym zgadzasz możesz ręcznie dopasować wyrys uprawy do tego co proponuje agencja (drugi sposób to wejść w listę upraw, usunąć uprawę/uprawy z działki a następnie skorzystać z opcji kopiuj geometrię, skopiować mko i wybrać uprawę oraz płatności).

Jeśli uważasz, że uprawiasz więcej to wystarczy minimalnie przesunąć na mapie jakiś punkt na granicy działki, wyskoczy okno z różnymi opcjami z których wybierasz dodaj rozbieżność. Wracasz do zakładki wniosek, odszukujesz rozbieżności i wpisujesz dlaczego masz tam dostać płatność np. wykarczowałem drzewa jesienią 2018 i teren został przywrócony do użytkowania. Coś w ten deseń.

Błąd dotyczący mko nie zniknie po dodaniu rozbieżności. Jeśli rzeczywiście chcesz więcej, to musisz z takim błędem wysłać wniosek. Wysłanie wniosku bez dodania rozbieżności na 99% będzie skutkowało wykluczeniem powierzchni ponad mko.

 

Edytowano przez Freeman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0
58 minut temu, Freeman napisał:

P skrobia - dodatkowa płatność do ziemniaków skrobiowych, musisz mieć umowę z zakładem, który kupi od Ciebie te ziemniaki i je przetworzy. Skoro nie wiesz o co chodzi to wnioskuj na tych ziemniakach o jpo i onw.

Masz w uprawach truskawki? Jeśli nie to odznacz w zakładce wniosek płatność do truskawek, jeśli masz i nie chcesz płatności to też odznacz, jeśli masz i chcesz płatność to na mapie odszukaj działkę z truskawkami i zaznacz oprócz jpo, onw również płatność do truskawek.

Jeśli chodzi ostatnie, to odszukaj na mapie działkę , o którą chodzi. MKO czyli maksymalny kwalifikowalny obszar zaznaczony jest żółtymi liniami. Jeśli się z tym zgadzasz możesz ręcznie dopasować wyrys uprawy do tego co proponuje agencja (drugi sposób to wejść w listę upraw, usunąć uprawę/uprawy z działki a następnie skorzystać z opcji kopiuj geometrię, skopiować mko i wybrać uprawę oraz płatności).

Jeśli uważasz, że uprawiasz więcej to wystarczy minimalnie przesunąć na mapie jakiś punkt na granicy działki, wyskoczy okno z różnymi opcjami z których wybierasz dodaj rozbieżność. Wracasz do zakładki wniosek, odszukujesz rozbieżności i wpisujesz dlaczego masz tam dostać płatność np. wykarczowałem drzewa jesienią 2018 i teren został przywrócony do użytkowania. Coś w ten deseń.

Błąd dotyczący mko nie zniknie po dodaniu rozbieżności. Jeśli rzeczywiście chcesz więcej, to musisz z takim błędem wysłać wniosek. Wysłanie wniosku bez dodania rozbieżności na 99% będzie skutkowało wykluczeniem powierzchni ponad mko.

 

Czyli nie zważać na błąd o brakującej umowie nie wybierając P skrobia? Bo ja mam ziemniaki dla siebie nigdzie nie sprzedaję na razie. MKO mnie dziwi na truskawkach bo nie mam tam żadnego drzewa jak mówisz i teren był użytkowany rolniczo czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Jak nie wybierzesz p skrobia to błąd zniknie. Tylko upewnij się że nie masz i na uprawach i w zakładce wniosek. MKO mogło wyniknąć z innych rzeczy, nie tylko wyłączeń na ziałce. Mogła to być np jakaś modernizacja obrębu w ewidencji, która skutkowała przesunięciami granic. Ciężko coś więcej powiedzieć nie widząc działki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Usunąć uprawę i dostosować do MKO, ile tam mogło ubyć, ar ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Dziękuję błędy znikły, mam tylko jeszcze pytanie przy P truskawka też nie zaznaczać jeśli nie mam żadnych umów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Do truskawek niepotrzebna jest umowa. Jeśli uprawiasz truskawki i chcesz płatność to w zakładce wniosek odhaczasz płatność do truskawek i na mapie przy konkretnej uprawie również. Warunek to minimum 10 arów uprawy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianxx    1

W kampanii 2019 przy wypełnianiu wniosku na gruntach ornych mam wybrać "uprawa na gruntach ornych" i nie wyszczególniać upraw ?? (jestem poza smg i mam poniżej 10ha ornego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@Damianxx Tak. Chyba że ugorujesz, to piszesz "trawy na ugorach". SMG ma "uprawa jpo", takie jak Twoje "uprawa na gruntach ornych", a ponad 10 ha ornych, wskazują już konkretną uprawę. Konkretną uprawę musisz wpisać w przypadku gdy ubiegasz się o dodatkową płatność np. do pastewnych.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Na EFA chce zasiac groch i mieszanke, wiec zaznaczylem mieszanka strączkowo-zbożowa i wyskakuje błąd, że zaznaczylem jedną rośline, jak to ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Wysłałem wniosek i na zakupionej działce wyświetlił się błąd że była zgłaszana przez innego rolnika czy coś takiego, i trzeba dołączać np akt notarialny czy po prostu będzie jakaś kontrol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, rex15 napisał:

Na EFA chce zasiac groch i mieszanke, wiec zaznaczylem mieszanka strączkowo-zbożowa i wyskakuje błąd, że zaznaczylem jedną rośline, jak to ogarnąć?

A nie ma tam opcji ze groch wybierasz oddzielnie a mieszankę oddzielnie bo musisz wybrać dwie rośliny z listy a wybrałeś jedną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kapec22 napisał:

Wysłałem wniosek i na zakupionej działce wyświetlił się błąd że była zgłaszana przez innego rolnika czy coś takiego, i trzeba dołączać np akt notarialny czy po prostu będzie jakaś kontrol ?

Tobie wyświetla geometria z wniosku 2018 roku a nie z 2019. Wysyłasz wniosek z tym błędem. Nic nie musisz dołączać do tej działki(pod ten błąd). Rozumiem że osoba która tobie sprzedała nie będzie deklarować tej działki we wniosku na 2019rok. 

5 godzin temu, rex15 napisał:

Na EFA chce zasiac groch i mieszanke, wiec zaznaczylem mieszanka strączkowo-zbożowa i wyskakuje błąd, że zaznaczylem jedną rośline, jak to ogarnąć?

W efa 14a i efa14b zawsze był obowiązek deklarowania 2 różnych roślin z różnych grup/rodzin. Dlatego masz błąd i powinieneś ten błąd poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj