Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

drizzt24    17
40 minut temu, robert55555 napisał:

@drizzt24 te żółte linie to wyznacznik MKO (PEG) jaki masz dla tej działki ewidencyjnej. Jak wyjedziesz po za te linie, to będziesz musiał zgłosić rozbieżność i podać powód zwiększenia dla tej działki ewidencyjnej MKO. Jak uznają twoje rozbieżność to dostaniesz do deklarowanie przez ciebie powierzchni. Jak nie uznają rozbieżności to dostaniesz doplate do takiego PEGu jaki będzie obowiązywał  w dniu kontroli administracyjnej.

Pod warunkiem że tam będzie minimalna powierzchnia 0.10 ha. Ta powierzchnia wynika z definicji działki rolnej.

@danielhaker to co podałeś w opisie jako uzasadnienie do rozbieżności jest ok. Dorzucilbym jeszcze jakaś datę przywrócenia tych terenów do użytkowania rolniczego. Wyglądało by lepiej. To moje zdanie, możesz mieć na ten temat inne zdanie. W drugim przypadku podejrzewam że Peg się nie zmieni dla tej działki, ulegnie miejsce wyłączenia terenu z dopłat. 

Wyjaśniam co oznacza słowo kompeltnosc wniosku.

1. W 2018 roku deklarowales np łubin na ziarno i miałeś płatność PSTR. W 2019 roku nie deklarujesz już lubinu(lub innej rośliny w tej płatności). Natomiast w zakładce wniosek masz nadal odchaczony checboks z tą płatnością.

2. Tak samo z innymi dodatkowymi płatnościami.

3. Zaznaczyłeś płatność MR i że prowadzisz z współmałżonkiem gospodarstwo a zapomniałeś wpisać PESEL żony.

4. Zgodnie z nową delimitacja ONW należy ci się płatność, ale w zakładce mapy jak rysujesz geometrię dla danej rośliny nie możesz wybrać płatności ONW. Dlaczego? Trzeba wejść w zakładkę "Wniosek" odchaczyc płatność do ONW i przejść do zakładki MAPY i wybrać od nowa płatność ONW.

Tak na szybko podałem przykłady z kompletnościa wniosku jakie mogą wystapic.

 

Dzieki. to spróbuje dodac rozbieżność. A jak z tym kawałkiem 0,07 ha, które od tego roku bedzie wybiegiem dla kur? usunąć w ogóle czy coś tam wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli nie będziesz miał tam powierzchni min. 0.10 ha to możesz jak wrzucić jako nie zgłoszone( checboksy JPO iONW nie odznaczasz,a wybierasz jakąś rosline).  Jaka będziesz miał tam 0.10 ha to zgłoś ja do płatności (np trawa na go). Wątpię czy tam będzie 0.10ha. 

Nie wiem czy masz wnioski na RMG, MR czy Modernizację tam masz obowiązek wykazania wszystkich gruntów. W platnosciach bezpośrednich również( w tym wypadku tylko kontrola foto/na miejscu może stwierdzić że nie zgłosiłeś wszystkich gruntow i naliczyć sankcje). Nie przekroczy to 3% więc bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Komunikat o braku kompletności wniosku, będzie zawsze dopóki przy ikonce "!" będzie wyświetlona liczba na czerwono. Przykładowo; wpisujesz że ubiegasz się o dopłaty JPO i ONW , ale nie do wszystkich działek kwalifikujących się do płatności, to do każdej niezgłoszonej działki generuje się "błąd", w konsekwencji wniosek przy wysyłaniu jest "niekompletny", chociaż de facto taki nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ważna informacja dla tych osób którzy składali oswiadczenia w tym roku że nic się nie zmieniło w stosunku do 2018 roku.

Jeżeli taka osoba dostała decyzję za rok 2018 i w niej powierzchnia uległa zmianie(między 3% a 20% była różnica między powierzchnia deklarowana a stwierdzona dla wniosków w 2018 roku), mogło zdarzyć się pracownicy BP przyjęli oświadczenie na 2019 rok. To jest duża szansa że w roku 2019 będzie taka sama sakncja(chyba że Peg się zwiększy to już inna para kaloszy) jaką była w 2018roku. Co wtedy? Pracownicy BP zaczynają wprowadzac oświadczenia i mogą to wyłapać/lub nie wyłapać. Jak wyłapią to pewnie zadzwonią i pasowało by to poprawiać przez ewniosek ( nie ma inne opcji). Jak nie wyłapią a my sami o tym wiemy, to pasowało by złożyć zmianę do wniosku (oświadczenia) przez aplikację Ewniosek. Wtedy logując się do aplikacji zobaczyć mozna czy dane z oświadczenia są już przeniesione do tej aplikacji. Jak są to można składać zmianę. Jak nie ma to należałoby skontaktować z BP poprosić o wprowadzenie danych z oświadczenia i dopiero złożyć zmianę przez Ewniosek. 

@lem1991 mialem działki gdzie jest onw i nie ma onw i jak zaznaczyłem onw tam gdzie jest płatność, to błąd zniknął z onw.  Jak masz błąd do JPO że nie odchaczone jest JPO to dane wrzuca do powierzchni nie zgloszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

No , chodzi o to że nie każdy błąd to błąd , bo nie ma obowiązku ubiegać się o JPO, czy ONW do wszystkich kwalifikujących się działek. JPO wrzuca do powierzchni niezgłoszonej i generuje błąd, który trzeba olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że każdy z AF wie o tym że dane jakie są wygenerowane w PDF po wysłaniu wniosku/zmian są rozpatrywane przez ARiMR. Te danektóre są na zakładach MAPY/Podsumowanie a różnią się z PDFem czy nie są rozpatrywane przez ARiMR. Powinna być zgodność.

2 minuty temu, lem1991 napisał:

No , chodzi o to że nie każdy błąd to błąd , bo nie ma obowiązku ubiegać się o JPO, czy ONW do wszystkich kwalifikujących się działek. JPO wrzuca do powierzchni niezgłoszonej i generuje błąd, który trzeba olać.

Masz w 100% rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

W sumie, to fajne rozwiązanie,  bo w ferworze można zapomnieć kliknąć w odpowiednią płatność, i dobrze że aplikacja o tym przypomina. 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację. Tym bardziej jak zajmujesz wnioskami na większa skalę i masz mało czasu. I masz wnioski z dużą ilością działek. To już tragedia. Dla mnie brakuje jednej rzeczy w tym wszystkim, wiem dobrze o tym że tego nigdy nie wprowadza, za duze to koszty dla agencji. Rozwiązałem to sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    57

Generalnie, jeśli ktoś zapomni odhaczyć ONW na którejś działce to taki brak powinien być uzupełniony na etapie kontroli administracyjnej. Przyjmuje się, że jeśli ktoś wnioskuje o ONW to na wszystkich działkach (co nie zawsze musi być prawdą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Ja jestem w SMG, i od tego roku obligatoryjnie trzeba deklarować "trawy na gruntach ornych" jeśli takie są. Zwrócili się do mnie starsi ludzie, żebym wypełnił im wniosek, którzy wyszli z SMG  (nieświadomie), mimo że mają tylko 5 ha. W takich gospodarstwach według instrukcji deklaruje się "trawy na ugorach". Jaka jest różnica między trawą na gruntach rolnych, a ugorach ?. Wiem że, tak w jednym, jak i drugim przypadku po 5-u latach będzie TUZ, ale po co to zróżnicowanie ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie to "... Zwrócili się do mnie starsi ludzie, żebym wypełnił im wniosek, którzy wyszli z SMG  (nieświadomie), mimo że mają tylko 5 ha. W takich gospodarstwach według instrukcji deklaruje się "trawy na ugorach". ..." wyczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ogarek o tym mówisz: Rolnicy posiadający w gospodarstwie ugór z okrywą roślinną należącą do traw, zobowiązani są do wykazywania takich obszarów we wniosku jako uprawa – trawy na ugorze. Nieprzerwana deklaracja trawy na ugorze na tej samej powierzchni spowoduje, że grunt ten po 5 latach stanie się trwałym użytkiem zielonym. . Jak to ma się do stwierdzenia @lem1991, że trawy na ugorze deklarują TYLKO ci  co są poza smg, bo ci są w SMG muszą deklarować trawy na go a nie trawy na ugorze. O to pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem co on plecie, widać probuje zaistnieć na siłę.Widac tworzy coś pod siebie a udaje że dla kogoś. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Gdzieś widziałem, jeszcze poszukam. Ale mi chodzi przede wszystkim jaka jest różnica między trawami na ugorze, a g.o. Bo chyba jest jakaś skoro obie są na liście.

Edit; jest  w instrukcji dopłat na 2019, w zakładce "materiały informacyjne", taka ciekawa broszura. Cytuje; Dla rolników uczestniczących w SMG w słowniku roślin...W związku z powyższym nie jest konieczne rysowanie oddzielnie granic dla każdej z upraw (należy pamiętać o obowiązku wskazania granic uprawy trwałych użytków zielonych, oraz traw na gruntach ornych.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

adam131   Próbuj coś w temacie pisać madralo. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Marko, wiesz co ?, nawet bardzo Cię lubię, bo nikt do mnie nie zagada, a Ty zawsze.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, lem1991 napisał:

@robert55555 Gdzieś widziałem, jeszcze poszukam. Ale mi chodzi przede wszystkim jaka jest różnica między trawami na ugorze, a g.o. Bo chyba jest jakaś skoro obie są na liście.

W płatnościach obszarowych nie ma żadnej różnicy. Nie wiem czy to będzie miało znaczenie w płatnościach rolno. Pewnie ma znaczenie do zapisu SQL-u(pytanie po co). Chyba że to tworzone jest pod tzw. "warszawke".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak by nie było ugory na 5 ha to bardzo ciekawy temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thrym    1

Panowie wybaczcie prawdopodobnie głupie pytanie.
Pomagam wypełnić wniosek elektroniczny o dopłaty bezpośrednie i do każdej działki mam błąd w rogu przeglądarki mówiący o tym, że wybrana uprawa nie jest przeze mnie zaznaczona jako ONW mimo że do mogłaby. Sprawdziłem i ONW jest o wiele niższa niż JPO. To znaczy, że zaznaczenie ONW oznacza dodatek do płatności JPO czy naprawde powinienem zaznaczyć ONW i byłaby jedynie ta płatność 179zł/ha/rok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wybierasz roślinę to mozesz jeszcze wybrać:

-JPO wtedy dostaniesz kasę za dopłaty, jak jej nie wybierzesz to powierzchnię masz zgłoszona bez kasy i wrzucona jest do niezgloszonej powierzchni.

-ONW dostaniesz płatność ONW, która jest płatnością dodatkowa.

Jeżeli jest checbox JPO i ONW najlepiej co możesz zrobić to wybrać (odznaczyć) JPO i ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie w tamtym roku w załącznikach dodawało się umowę z cukrownią do dopłaty "cukrowej" bez problemowo. W tym roku oczywiscie musieli utrudnić i wybiera się  rodzaj załącznika a na liście za cholerę nie mogę znaleźć tej umowy...

Teraz usiadłem i od razu znalazłem... Nie w zakładce Załącznik a w zakładce Płatności. ah ta skleroza.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, mógłby ktoś pomoc w wyliczeniu międzyplonu ścierniskowego... Tz. ile Ha muszę zasiać międzyplonów bo nie mogę dojść... musi to być więcej jak 5% całych użytków ornych czy nie?? bo teraz mam 4,75% i w tabeli wynik kontroli EFA pisze 

Czy wymóg EFA spełniony

TAK

 

Czy wspólna deklaracja EFA NIE

 

i nie wiem co to jest ta wspólna deklaracja efa i czy tak jest dobrze czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Elvis1090 napisał:

Witam, mógłby ktoś pomoc w wyliczeniu międzyplonu ścierniskowego... Tz. ile Ha muszę zasiać międzyplonów bo nie mogę dojść... musi to być więcej jak 5% całych użytków ornych czy nie?? bo teraz mam 4,75% i w tabeli wynik kontroli EFA pisze 

Czy wymóg EFA spełniony

TAK

 

Czy wspólna deklaracja EFA NIE

 

i nie wiem co to jest ta wspólna deklaracja efa i czy tak jest dobrze czy nie...

Masz za mało. Przyklad masz 20 ha gruntów ornych, to musisz mieć min 5% do EFA.

i np 4 ha miedzy plonu ścierniskowego da 1,20 ha czyli 6% a wymóg min 5%

Jak to zrobiłem 20 ha razy 5% to wychodzi 1,00 ha

4 ha gruntów ornych deklarujesz do polonu ścierniskowego ( 4 ha raz 0,3 ha= 1,2 ha)

1,20 ha dzielone przez 20 ha daje 6 % a wymagane jest 5%

Wspólna deklaracja jest wtedy gdy deklarujesz element EFA z innym rolnikiem. Element EFA miedza śródpolna będzie wspólną deklaracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj