Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość lem1991   
Gość lem1991

Do poplonów nie ma dopłat powiązanych z produkcją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba że wejdziesz w rolno to wtedy możesz mieć dopłatę ale tylko w rolmo.spytaj w odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ogólnie jakaś lipa teraz , Lucerna nie liczy mi się do pastewnych jakimś cudem , wybierając rodzaj płatności przy wybranej lucernie mam tylko JPO i ONW a już PAS nie mam , a mam zaznaczone o płatność do pastewnych ale już jak zmieniłem na lucerne mieszańcową jest ok LOL... Druga sprawa zwierzęta, połowy nie mam część która urodziła się w 2018 jest części nie ma ( wiem , że trzeba dodawac ale zawsze były wszystkie tylko się zaznaczało ) . no i jak mam 3 dwuletnie jałówki to one nie powinny przeskoczyć na krowy już ?... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak jałówki maja skończone 24 miesiące na 15 maja 2019 idą do płatności do krów, minimum że masz 3 sztuki krów. System im dziś podobno nie chodzi, możne dlatego tobie źle zaciąga dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

One już w tym momencie mają skończone 24 miesiące , lecz są w grupie bydło nie krowy, a wgl nie zgadza mi się liczba zwierząt z IRZ bo w IRZ mam 37 sztuk a w ewniosku 30... krów jest tam 13 a doje 15... To czekaj, jeśli mam jałówkę która skończy 2 lata 29 marca 2019 to ona powinna być wpisana już do krów ?. bo byki rozumiem jeżeli kończą mi 2 lata koniec marca to mogę jeszcze ubiegać się o płatność do nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jałówkę piszesz jako krowę.a do byka już nie dostaniesz.gdyby kończyły 2lata 16ego maja to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Czyli te jałówki będzie trzeba ręcznie wklepać do krów bo póki co bazują w bydle ... A co zrobić z resztą której nie mam wgl ani tu ani tu ?, dodawać normalnie do bydła ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wpisz ręcznie numery z paszportów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ogólnie dla mnie jest głupotą edycja wniosku z 2018 roku. Zaraz biorę się te zwierzaki ogarnę bo muszę teraz złożyć wniosek. Tak samo z tą lucerną , nie liczy się do pastewnych ale już lucerna mieszańcowa się liczy bezsens ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jałówka bez cielaka to krowa😊same absurdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

hehe , no cóż świat pełen absurdów. Właśnie te 4 jałówki powyżej 2 lat dopisałem do krów , system nic nie krzyczy , aczkolwiek w bydle też one funkcjonują Lol ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

 Czepiasz się, a niby jak mieli napisać ?. I tak jest dobrze, dawniej krowa musiała mieć 3 lata . 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jak z dopłatami do bydła w tym roku ? Nic się nie zmieniło ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ogólnie wniosek bardzo łatwo się wypełnia. Pół godziny i gotowe.

Co tutaj wpisać w opisie? Uprzątnąłem działkę i trochę zwiększył mi się użytkowany areał. Wystarczy napisać, że obszar przywrócony i użytkowany rolniczo?

"Na działce referencyjnej XXX wyrysowano / zgłoszono uprawy, których łączna powierzchnia przekracza maksymalny kwalifikowalny obszar uprawniony do płatności - MKO."

image.png

 

Rozbieżność 2:

Pryzma zmieniła swoje miejsce. "zmiana miejsca obszaru wyłączonego" i wio do agencji?

image.png

 

Coś dodawać w załącznikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

A to nie mozna usunąć i narysować od nowa ?, sam do końca nie wiem bo nie miałem takiego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@danielhaker Wystarczy krótki, zwięzły opis. Jeśli uprawy przekraczają MKO, to nawet  gdy zgłosisz rozbieżność, błąd we wniosku się wygeneruje. Trza to olać i wysłać. Żadnych załączników nie potrzeba.

Dziękować nie trzeba, wystarczy że pozwolisz mi na więcej, niż innym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Czyżbyś miał zamiar łamać regulamin forum? ;)

Właśnie tak wyczytałem w zeszłorocznym temacie że będzie ok i wysłałem. Podczas wysyłania był jeszcze błąd "kompletności" wniosku (cokolwiek to znaczy), ale przejrzałem wniosek 3x i nie znalazłem nic brakującego. Może chodziło o przekroczony MKO... Najwyżej będą wołać do poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Dokładnie. Komunikat przy wysyłaniu - o błędzie kompletności -, to właśnie ten wykrzyknik z wniosku. Jeśli liczba przy wykrzykniku jest taka sama co ilość zadeklarowanych rozbieżności , to znaczy że wszystko jest OK. U mnie np. generuje się błąd, gdy nie zgłaszam którejś z działek do JPO, czy ONW . Najlepiej posprawdzać po kolei błędy, bo niektóre to bardziej informacja.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Witam. mam taką działkę gdzie wcześniej zawsze były ziemniaki, ale w tym roku odgradzam ją i będzie wybieg dla kur. Usunąć tą powierzchnię czy coś innego tam wpisać?

A drugie pytani czy mogę poza te żółte linie wyjechać? Ta działka jest trochę większa i podchodzi aż pod sam płot działki 69/1

 

Bez tytułu.jpg

Edytowano przez drizzt24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@drizzt24 te żółte linie to wyznacznik MKO (PEG) jaki masz dla tej działki ewidencyjnej. Jak wyjedziesz po za te linie, to będziesz musiał zgłosić rozbieżność i podać powód zwiększenia dla tej działki ewidencyjnej MKO. Jak uznają twoje rozbieżność to dostaniesz do deklarowanie przez ciebie powierzchni. Jak nie uznają rozbieżności to dostaniesz doplate do takiego PEGu jaki będzie obowiązywał  w dniu kontroli administracyjnej.

Pod warunkiem że tam będzie minimalna powierzchnia 0.10 ha. Ta powierzchnia wynika z definicji działki rolnej.

@danielhaker to co podałeś w opisie jako uzasadnienie do rozbieżności jest ok. Dorzucilbym jeszcze jakaś datę przywrócenia tych terenów do użytkowania rolniczego. Wyglądało by lepiej. To moje zdanie, możesz mieć na ten temat inne zdanie. W drugim przypadku podejrzewam że Peg się nie zmieni dla tej działki, ulegnie miejsce wyłączenia terenu z dopłat. 

Wyjaśniam co oznacza słowo kompeltnosc wniosku.

1. W 2018 roku deklarowales np łubin na ziarno i miałeś płatność PSTR. W 2019 roku nie deklarujesz już lubinu(lub innej rośliny w tej płatności). Natomiast w zakładce wniosek masz nadal odchaczony checboks z tą płatnością.

2. Tak samo z innymi dodatkowymi płatnościami.

3. Zaznaczyłeś płatność MR i że prowadzisz z współmałżonkiem gospodarstwo a zapomniałeś wpisać PESEL żony.

4. Zgodnie z nową delimitacja ONW należy ci się płatność, ale w zakładce mapy jak rysujesz geometrię dla danej rośliny nie możesz wybrać płatności ONW. Dlaczego? Trzeba wejść w zakładkę "Wniosek" odchaczyc płatność do ONW i przejść do zakładki MAPY i wybrać od nowa płatność ONW.

Tak na szybko podałem przykłady z kompletnościa wniosku jakie mogą wystapic.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problemy jakie mogą wystąpić.

Gdyby ktoś z was składał 1 raz wniosek o dopłaty i nie miał zakładki "MAPY" wystarczy wejść w zakładkę "Wniosek" zaznaczyć płatność JPO i powinna się pojawić zakładka MAPY.

Ktoś kto ma powierzchnię większa niż 15.00 ha pojawia się zakładka EFA. Mamy wyrysowana juz roślinę na MAPIE i wyrysowalismy element EFA. Z jakiś przyczyn chcielibyśmy zmienić powierzchnię tej działki rolnej to musimy usunąć element EFA jaki znajduje się na tej działce. Zwiększamy powierzchnię i dopiero rysujemy od nowa element EFA.

Nie mailem w tym roku takiego przypadku że po wyrysowanie nie można było wysłać wniosku (w tamtym roku zdarzało się tak). Powody takich sytuacj:

1. Był komunikat o wyłączeniu aplikacji a my dalej rysujemy w tym czasie i chcemy wysłać wniosek.

2. Na działce rolnej mamy do wyrysowania kilka upraw i rysowaliśmy je odręcznie. Zdarzało się że narysowalismy geometrię na innej geometrii. Rozwiązanie nie zawsze praktyczne. Dzielenie geometrii.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj