kubakar117

Podnoszenie prędkości Valtra n134

Polecane posty

kubakar117    1
Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

AleksanderX napisał:

A po co chcesz wszystkie kury we wsi zlikwidować

Nie rozumiem do końca tej odpowiedzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

AleksanderX napisał:

Jak bedziesz szybko jeżdzić to kury nie zdążą uciec i zostaną rozjechane przez szybko jadący traktor

Na całe szczęście nie posiadam kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AchimR    24
Przed chwilą, kubakar117 napisał:

Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Sprawdze i jutro dam znać


Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349    Dołącz do nas na www.facebook.com/TractorPowerPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
17 godzin temu, kubakar117 napisał:

Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Jeśli jest tak samo jak w Seri t4 to bez problemu, nawet oryginalnym komputerem z serwisu

Masz 43 przy 1500 obrotów? 

Jeśli tak to będzie jechać 57km/h

Jesli masz 1800 obrotów to 53km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

PATr napisał:

17 godzin temu, kubakar117 napisał:

Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Jeśli jest tak samo jak w Seri t4 to bez problemu, nawet oryginalnym komputerem z serwisu

Masz 43 przy 1500 obrotów? 

Jeśli tak to będzie jechać 57km/h

Jesli masz 1800 obrotów to 53km/h

Mam 44km/h przy 1650 obrotów i już więcej nie idzie mu dać I jeszcze mam pytanie bo raz się udało z górki jechać 54 km/h ale zaczęło trochę robić się głośno w kabinie chodzi mi o takie "chuczenie" jak by ze zwolnic.Czy ma to jakiś większy wpływ na wytrzymałość ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakie opony? Raczej bym strzelał na chuczenie opon, ja jak u siebie rozblokowałem skrzynie przy 3000 mth to 200mth chuczały powyżej 46km/h, teraz chuczenie słyszę przy 50km/h

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1
47 minut temu, PATr napisał:

Jakie opony? Raczej bym strzelał na chuczenie opon, ja jak u siebie rozblokowałem skrzynie przy 3000 mth to 200mth chuczały powyżej 46km/h, teraz chuczenie słyszę przy 50km/h

Opony Mitas do 50km/h. Bardzo możliwe że to przez opony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To wszystko jasne, w moich Continentalach(obecnie jako mitasy) jest to samo(u znajomego w t174 na mitasach też słychać chuczenie), za to w drugiej valtrze na Alliancach tego nie słychać, nie wiem jak w trzeciej valtrze na trelleborgu bo dopiero teraz mam odblokowaną skrzynię i jeszcze nie przetestowane

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AchimR    24
Dnia 6.01.2019 o 23:22, kubakar117 napisał:

Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Na ten moment w N4 serwisówka to robi. 


Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349    Dołącz do nas na www.facebook.com/TractorPowerPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

AchimR napisał:

Dnia 6.01.2019 o 23:22, kubakar117 napisał:

Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.

Na ten moment w N4 serwisówka to robi. 

dzięki za odpowiedź . Podczas serwisu pogadam z serwisantami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

wtrącę się ale przy braku amortyzacji przedniej osi odradzam natomiast z amortyzowaną i podczepionym narzędziem  nie najlepsze doznania a z przyczepami i ładunkiem na pewno ryzyko mam kilka sztuk w tym jedna 50 km momentami włos się jerzy  (trzeba wyobraźni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 Ma ale nie chodzi o amortyzację tuza ale o odciążenie przedniej osi i bezwładność boczną przy omijaniu dziur  a tyczy to prawie wszystkich marek myślę o rozsądnej i bezpiecznej jeździe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

 

No to obciążnik jakiś konkretny,może trochę pomoże.Jednak szóstki są bardziej stabilne niema tak drastycznych odczuć.

Edytowano przez hibertusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

nawet w starej wersji 800 gdzie na przednią oś przypada ponad 50% masy (z obciążnikiem i przednim tuz)  pneumatyczną amortyzacją nie tak prosto a zrobiłem  grube tysiące km    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

Na co dzień prowadzę NH t7 który jedzie 68km/h i nie miałem większych problemów z utrzymaniem pojazdu. Traktor prowadzi się płynnie i stabilnie nawet z ciężkim agregatem zawieszanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Kształt klocka twardość- mieszanka gumy no i ciśnienie I tylko ciśnieniem można coś zmienić. Mam magna i przy 49/h ciche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

u mnie przy 51km/h i wzwyż już nie hałasują ale ja najczęściej jeżdżę właśnie 45-50km/H i wnerwia mnie to strasznie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj