Arasowsky

Regeneracja rozdzielacza T25

Polecane posty

Arasowsky    1

Witam. Mam problem z rozdzielaczem, który puszcza olej, tym trzpieniem, do którego jest wsunięta wajcha, gdy podnoszę do góry lub na dół.

Wymiana uszczelniaczy coś pomoże? Czy w środku tam się coś mogło wytrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
kup ten oring i gumkę zewnętrzną ale najlepiej osobno a nie cały zestaw naprawczy. Tylko sprawdź czy kula dźwigni nie jest porysowana i czy nie ma luzu w tych półgniazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
39 to tylko osłona przeciwkurzowa. Właściwe uszczelnienie to oring 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja kupiłem zestaw oringów, powymieniałem i kapturki na dźwignie też by do środka nic nie wpadało i na razie od kilku ładnych lat spokój a dość sporo przedtem się lało, gdy dźwignią się poruszało. A to dlaczego nie brać kompletu oringów a oddzielnie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Kilka lat temu to może i były dobre komplety ale teraz ładują w nie co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Okej, dzięki za konkretne informacje. Da radę to zrobić bez odkręcania rozdzielacza? Czy lepiej odkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Tak robisz wszystko bez demontażu rozdzielacza, tylko gimnastyki trzeba. Dźwignie dwie zdejmujesz, są na klinie, potem odkręcasz 6 śrub odejmujesz osłonę i wywalasz stare oringi a dajesz nowe i kapturki ochronne na dźwignie jak porwane przy okazji. Na wszelki wypadek możesz pobrać stare do sklepu na wymiar skoro badziewie teraz robią, no chyba, że to nie były oryginały kolego?. Ja tylko wiem, że kolumna ze ślimakiem razem to badziewie i lepiej brać osobno. Za grube frezy miał w tedy ślimak. I tulejka od wąsa ramienia była o setne mm. za luźna i samemu toczyć trzeba było. Ogólnie to jak dzwonisz na sklep to wszystko jest a na miejscu połowa nie pasuje bo albo kiepski odlew albo niewymiarowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arasowsky    1

Trochę się będzie trzeba nawyginać, ale już tam się bawiłem zamianą sekcji także wiem o co chodzi. Wezmę na wzór do sklepu i wymienię. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem. Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Tam gdzie ja kupuje to gość już sam wiedział jaki jest rozmiar tych oringów do rozdzielacza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ertrans    0

Również mam problem z hydrauliką mam małe ciśnienie. Te nowe rozdzielacze są coś warte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Mi rozdzielacz już puszczał i 2 sekcje wyrobione już ale od nowości 96r.pracował. Zamówiłem nowy niby oryginał zobaczymy ile jest wart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Rozdzielacz założony nowy działa super ale jego zakręcenie i przewodów to dramat bo kabina mała a ja do małych nie należę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr817
      Witam jako że nigdzie tego nie znalazłem pozwoliłem sobie założyć temat jak wymontować wtryski w t25 żeby wymienić końcówki. Chciał bym się dowiedzieć czy do demontażu wtrysków trzeba zdjąć pokrywy zaworów (ja i tak zdjejmowałem), demontować dźwigienki i w którą stronę i którym miejscu odkręcać wtrysk załączam zdj. Proszę o jakieś porady instrukcje 

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez KrowieBieszczady
      Witam 
      Mam problem z pompa hydrauliczna w ciągniku. Pompa jest w pełni sprawna, lecz jest spory przeciek na jednym z wałków przystawki. „Tradycyjni” pompiarze nie chcą podjąć się roboty gdyż wina leży w przystawce, a nie samej pompie.
      Posiada ktoś namiar na firmę/osobę, która podjęłaby się uszczelnienia/naprawy?
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Czy ktoś wymieniał uszczelniacz w silowniku podnośnika same explorer II jest tam nietypowy uszczelniacz polypac balsele b 196157. Nie jest to typowy gumowy, materiał taki jakby guma z włosami coś jak taśmy robią. Bez rowka sprezynki itp tylko cały pełny. Kupiłem jakiś inny ale cieknie jeszcze bardziej a jakby tego było mało to stary się stracił. Wie ktoś gdzie taki dostanę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj