Gość

Bielarka z opryskiwacza

Polecane posty

Gość   
Gość

Gdzieś tam pocztą pantoglową zasłyszałem,że ze starego opryskiwacze polowego robią sobie bielarki do obór,ktoś takie coś skonstruował?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chce nowy kupić a ze Starego właśnie coś takiego zrobić.za bezcen oddać teź sensu.za bielenie u nas biorą 100zł od worka wapna ale wapno trzeba kupić to trochę się nazbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Rozwieję Twoje dylematy. Pistolet do bielenia czy tynkowania, 50-100zł z allegro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tego trzeba zajebistej spreżarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
ja mam zrobioną bardzo podobnie jak piaskarka zbiornik 40 litrów i tylko kupiłem na allegro lance do bielenia z kwasówki za 150zł i dysza też jest z kwasówki. Obore 20x9 obieliłem w 3 godziny poszły chyba 4 worki spreżarke mam duzą bo 160 litrow to włączała sie raz na 10 min a wystarcza spokojnie taka jednofazowa 50 litrow bo wujek bielił u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123
Ja mam zrobione ze starego Pilmeta kupionego ze złomu za 100zł Jak na moje potrzeby ( 15 worków wapna na rok) spisuje się rewelacyjnie. Co prawda dysza się przytka raz na około 3-4 work ale taki problem to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, tomcio123 napisał:

Ja mam zrobione ze starego Pilmeta kupionego ze złomu za 100zł Jak na moje potrzeby ( 15 worków wapna na rok) spisuje się rewelacyjnie. Co prawda dysza się przytka raz na około 3-4 work ale taki problem to nie problem.

No to jesteśmy w domciu,a wapno jak rozrabiasz?w zbiorniku czy oddzielnie jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Też mam chęć kupić starego termita od sąsiada bo sprzedaje i zrobić z tego bielarke do obory. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak to działa ? Czy pompa zasysa z oddzielnego zbiornika ciecz czy z zbiornika od opryskiwacza ? Ciągle trzeba mieszać czy raz na jakiś czas ? Od czego dusza do bielenia ? Czy dysza wirowa od tego opryskiwacza będzie dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

A pompa nie zatyka się od wapna.?bo ja też myślę nad takim czymś do cieniowania folii na tunelach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

ja sobie zrobiłem sam ze zbiornika powietrza od hamulcy. worek wapna miwszam w beczce 120l pozniej przelewam przez sitko do tego zbiornika, zakręcam szczelnie właczam sprezarke która pompuje do 4 atm. od zbiornika mam wąż 20m z lancą i sobie psikam po scianach sufitach jak mi pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123
Wapno rozrabiam w osobnym pojemniku, używając mięszadła do kleju. Nastepnie wlewam przez sito które było w pokrywie opryskiwacza. Pompa się nie zatyka. Końcówkę kupiłem w sklepie rolniczym , jest regulowana, lecz nie wiem do czego ona jest dedykowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

ja na lancy mam dysze niebieską z opryskiwacza tylko troszeczke ją rozwierciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja myślałem żeby na końcu pandy dość tąkońcówkę do węża ogrodowego z regulowanym strumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

to nie bedzie dobrze robić bo musi być taka mgiełka z lancy a tak jak z tej koncówki  bo bedzie sie skraplac po scianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej będzie dawać czadu,w drewnianym budynku może by lepsze było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja lance i wąż przedłużany mam z opryskiwacza ręcznego, ogrodowego Marolex z prostą główką, bo pod kątem mi nie zdawała egzaminu. Do tego zawód kulowy domowy i dysza XR TEEJET 11008VK taką z największym otworem udało mi się na składnicy zakupić i wszystko pasuje idealnie. Jest to dysza z szerokim płaskim kątem natrysku. Wapno rozrobione trzeba przecedzić przez bardzo drobne sitko w lejku i najlepiej nałożyć na niego pończochę, rajstopę i dopiero nim bielić a i to czasem zatka się ziarenkiem piasku. Kompresor dwutłokowy 50L daje radę ale im większy tym więcej zapasu powietrza. Super by było mieć do tego jakiś blender by zmielił wapno i nie trzeba by było przecedzać. Do zbiornika trzeba mieć regulator ciśnienia wsadzony by nie rozerwało zbiornika.  Ciekawe ile pompa z opryskiwacza wytrzyma od wapna?. Bieliłem też pistoletem do kładzenia baranka i musi być z zaworem w rączce by zamykać jak nie bielimy bo inaczej kompresor będzie pompował w nieskończoność, ale to marudna robota a i ręka boli i jak się zapcha to wapno masz na sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
Dnia 6.01.2019 o 23:07, Risto napisał:

Ja lance i wąż przedłużany mam z opryskiwacza ręcznego, ogrodowego Marolex z prostą główką, bo pod kątem mi nie zdawała egzaminu. Do tego zawód kulowy domowy i dysza XR TEEJET 11008VK taką z największym otworem udało mi się na składnicy zakupić i wszystko pasuje idealnie. Jest to dysza z szerokim płaskim kątem natrysku. Wapno rozrobione trzeba przecedzić przez bardzo drobne sitko w lejku i najlepiej nałożyć na niego pończochę, rajstopę i dopiero nim bielić a i to czasem zatka się ziarenkiem piasku. Kompresor dwutłokowy 50L daje radę ale im większy tym więcej zapasu powietrza. Super by było mieć do tego jakiś blender by zmielił wapno i nie trzeba by było przecedzać. Do zbiornika trzeba mieć regulator ciśnienia wsadzony by nie rozerwało zbiornika.  Ciekawe ile pompa z opryskiwacza wytrzyma od wapna?. Bieliłem też pistoletem do kładzenia baranka i musi być z zaworem w rączce by zamykać jak nie bielimy bo inaczej kompresor będzie pompował w nieskończoność, ale to marudna robota a i ręka boli i jak się zapcha to wapno masz na sobie. 

 Jeśli dwóch maluje na zmianę to trzeci tylko dolewa,bo to w końcu cały czas łapa w górze [pistolet do baranku] i to idzie jak ,, jaśnista''. Wapno to nie emulsja i po kilku minutach osiada w przewodzie i je zatyka,a to już poważny problem z wyczyszczeniem tych zaworów....i o tym nie można zapomnieć. A do malowania kompresorem 25 litry można dojść dość poważnie,w końcu nalanie tych kilku litrów do zbiornika też chwilę zajmie,a on w tym czasie dobrze nabije zbiornik i te kilka godzin można przeboleć   [ jest czas łyczka zrobić,okulary zdjąć i przetrzeć, maskę,i,, lepszego'' powietrza trochę złapać]😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś pierwsze testy były😆idzie to super tylko lance muszę jeszcze udoskonalić.cały worek wapna do opryskiwacza 300l to tak chyba w sam raz roztwór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie,lance z rury 1/2 cała zrobiłem i na końcu końcówka ogrodowa do podlewania.Ta taka prosta z regulowanym strumieniem.tylko lanca za długą a wąż za krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam czy orientuję sie ktoś w cenie opryskiwaczy Bury Krukowiak czy agrotehnika . Opryskiwacz ciagany 1200l bez komputera belka 15 ??
    • Przez leszek1981
      Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj