wojtaso

Sprzedam ciągnik John Deere 6430 Premium

Polecane posty

PATr    409
18 godzin temu, cichyh32 napisał:

Mam case Jxu 95 gdy miał w tys godzin dostał tura, dzisiaj ma 6.6tys mtg a na przednich oponach jeszcze prawie 2cm bierznika. Podwórko połowa w betonie, czyli tam gdzie pracuje z ładowaczem. Traktor bardzo dużo pracuje w turze. Opony to Michelin i tu właśnie paradoks zanim się starły już kilka razy wulkanizowane. Czyli opony mogą świadczyć o przebiegu ale nie muszą.

A u mnie był tur od początku, podwórko błotne, jedynie silos z paszami betonowy i po 5 tys mth na przednich michelinach było 0,5cm bieżnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, szmergiel napisał:

mało  widziałeś i wiesz o elektronice. jak ktoś zapłaci to tak ci zrobią że w każdym module będzie co do km identycznie .za 100zl to tylko licznik ci ustawia.ludzie w Polsce są co mogą fałszować serwisowe zapisy ale to kosztuje .swego czasu jedni z lepszych potrafili odczytać przebieg w nowszych jochnach z tabeli obciążen ,trudne to bardzo ale już się reklamują spece co tabelę obciążen cofaja choć John deere zapewnia że to nie do ruszenia jest.

Na jakiej podstawie twierdzisz że mało widziałem w temacie elektronika? Fakt wiem nie wiele za pewne tak samo jak ty.

Ale widzieć widziałem, bo znajomy jest specem na szerszą okolicę (licząc w powiatach) w osobówkach i mało tego że sam potrafi tak zatuszować że przebiegu nie widać, to dodatkowo potrafi odtworzyć skasowane dane przez innych speców.

 

To jest temat rzeka, jedni będą się reklamować że potrafią cofnąć tabelę obciążeń w JD, to wraz znajdzie się taki spec który będzie potrafi odzyskać nie cofniętą tabelę obciążeń.

 

Wracając do tych twoich klientów. Gostek z serwisu gówno się zna i w sumie niczym się nie różni od przysłowiowego szwagra znawcy. Tacy serwisanci którzy mają pojęcie nie pracują w serwisach za 2,5 tysia tylko działają na swoją rękę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
A widzisz, dlatego mówię że ciężko co kolwiek wywnioskować z opon. Tylko jeśli cały komplet słaby to trzeba na wymianę 15 tys położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

różnica jest taka że mylisz pojęcie odtworzyć i znaleźć.po zagraniu softu i w graniu nowego do pamięci nic już nie otworzysz.w nowszych autach jest tyle punktów gdzie można coś znaleźć że łatwo coś przeocxysz i ktoś kto jest dobry to to znajdzie. jeżeli zgrasz wszystko i napiszesz od nowa nic już nikt nie zrobi.wlasnie z takimi co na swoją rękę jeżdżą ludzie przychodzą bo serwis nie chce za bardzo. dużo takich speców co są naprawdę dobrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie mylę pojęć, dobrze zrozumiałeś. Pisałem właśnie o wyczyszczeniu wszystkiego co się tylko da przez najlepszych speców i wgranie od nowa, a ten znajomy potrafi to odzyskać. Kiedyś nawet pisali sobie program bo dotychczasowe metody nie przynosiły skutku, pisali program ze 2 miesiące aby z jego użyciem poznać całą historię danego egzemplarza i w odzyskanych danych szukali co wcześniej z danym autem było robione, jakie miało problemy błędy itd. po sznurku do kłębka doszli co mu dolegało, a 3 serwisy audi rozkładały ręce, rozchodziło się o świeżego SUVa od audi, jak się okazało 2 letnie auto miało, pootwierane w swoim życiu wszystkie airbagi i nabite ponad 300 tys pozmieniane moduły od innych wersji i auto wariowało bo coś nie współgrało. A lakierniczo jak fabryka, nic nie było znać że malowane czy poszycia zmieniane.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
15 godzin temu, szmergiel napisał:

mało  widziałeś i wiesz o elektronice. jak ktoś zapłaci to tak ci zrobią że w każdym module będzie co do km identycznie .za 100zl to tylko licznik ci ustawia.ludzie w Polsce są co mogą fałszować serwisowe zapisy ale to kosztuje .swego czasu jedni z lepszych potrafili odczytać przebieg w nowszych jochnach z tabeli obciążen ,trudne to bardzo ale już się reklamują spece co tabelę obciążen cofaja choć John deere zapewnia że to nie do ruszenia jest.

Wszystko da się ruszyć i wszędzie zrobić korekte bez poznania.Zapewniam Cię , jako że handluje traktorami to wiem cos o tym, a ludzie jak widza pierwsze opony na traktorze i niski przebieg mth to już maja klapki na oczach i myślą że to REAL.🙃

Patrzcie tutaj....https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-330-oryginal-1360mtg-CID757-IDx2Qqi.html

Przykład na ciapku.Bajeczka o tym że traktor chodził przy mleku xDznana od dawna .Po stanie widać że już troche przeszła ta C-330 , licznik ewidentnie cofany , pompa wody zmianiana , opony z przodu każda inna , a tylne opony na pewno nie od niego.Można bytak dalej opowiadać , ciągnik kupiony z kabiną za 14000 + - a zarobku sami widzicie ile :) Podobnie robi się w zachodnich traktorach korekty liczników i zmiana opon i cena od razu inna .

 

Właściciel napisał że ten ciągnik ma prawie 5000mth co po stanie tych opon samo przez siebie mówi że to nierealne, bo albo ktoś jeżdził tylko po asfalcie tym ciagnikiem i to ostro i temutak zniszczone albo ten ciagnik po stanie opon ma cofnięte z sporo Po stanie opon mozna powiedziec że ma +- 10,000

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Nie mam pojęcia, ale się wypowiem... Wyżej napisałem przyczynę zużycia opon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Co do opon to opony można zjechać i po ok. 2tyś.motgodzin (nie godzin).Mam przykład na sobie do zetora zakupiłem  ok. 12 lat temu nowe opony stomil olsztyn 16,9-28 do zetora,pracował on jako główny i do tego trochę po szosie w transporcie z dużą przyczepą w żniwa ,oraz trafiały się przejazdy po 100km  w jedną strone kilka razy.No i oponki cienizna ,a zwłaszcza prawa bo dawniej zetorek pracował z pługiem zagonowym.Na szczęście zetor służy do siania nawozu i oprysków,to jeszcze na tych kapciach kilka lat obskoczy,chyba że popękają,ale orać na nich to tylko jak super warunki by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj