Skocz do zawartości
330CUrsus

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

Polecane posty

Adi96    865

Kurde ktoś wstawił filmik sprężynowania c-330  na wtryskach z VW i wcale nie dymił tak dobrze chodził i nie moge znaleść ;/ .Co po filmikach sądząc najlepiej zakładać z chełmna

Roki212    83

Hehe ja wstawiłem ten filmik:p

Co do zestawów stosowałem Chełmno Premium, Mahle Krotoszyn, zestaw Zetora

U siebie w jednym mam Mahle, w drugim Zetora koledze zakładałem Chełmno i nie było problemów

Edytowano przez Roki212

Adi96    865

Tak myślałem że to ty  podeślij jak możesz na PW.Żywotność zestawów   głównie zależy od dotarcia i ciągłej eksploatacji ale coraz więcej słyszy się że mahle jest wadliwe  na chełmno mniej reklamacji.U  wujaszka nie dawno pękła tuleja w 30-stce  założył te THM to zobaczymy ile pochodzi bo z tymi zestawami  podobnie jak z mahle

Wiadomość z agroFakt.pl

lukejro    155

Tak tylko w chełmnie też masz tuleję mahle.... Zresztą jak rozmawiałem ze znajomym ze sklepu to mówił, że raczej w Polsce nikt poza mahle nie produkuje tuleji silnikowych.... Sam mam w sześćdziesiątce zestawy z Krotoszyna i nic złego się z nimi nie dzieje a tu czytam, że są jakieś wadliwe.... U siebie mam do wyboru albo mahle albo te oryginały ursusa od waryńskiego.  W necie nigdzie nie mogę znaleźć kto produkuje dla waryńskiego elementy tych zestawów... Ja ok 1500mth temu założyłem THM i dzisiaj są już do wymiany...Ciągnik chodzi tylko w opryskiwaczu i siewniku 2,5m..... 

KULAWA_KOZA    88

Na każdym opakowaniu Waryńskiego pisze wyrażnie

PRODUKOWANIE DLA URSUSA

A więc ciort wie kto to robi....pewnie jakaś składanka lub komuś zlecają by im produkował części

akmaly    185

Pytałem kilka lat temu w firmowym sklepie Ursusa kto teraz części robi to sami starzy sprzedawcy już nie wiedzą. 

Adi96    865

Znajomego pytałem jak się sprawuje bo 500 motogodzin przerobił na waryńskiego zestawach (c-360) i ten ciągnik nie ma lekko agregat 2,40 To na razie okey zobaczymy jak wbije te 2 tyś motogodzin

Edytowano przez Adi96

Trojak    5

Ja mam założony zestaw naprawczy Waryńskiego + pierścienie Prima do C-330 i jestem jak na razie  zadowolony ( któryś z kolei zestaw , przewiozłem się już na Krotoszynie , Chełmnie i różnych zestawach czy to z Czech czy z  Indii , tanich lub takich po prawie 400zł.za szt. natomiast koszt Waryńskiego to około 220zł.) .

kaseton    2

Ja tez mam założone zestawy warynskiego ciagnik na dotarciu.dopiero 10 mtg .jak narazie jest ok

Adi96    865

Co to było te 10 motogodzin? Niech się dotrze i zobaczymy czy nie bierze oleju

Farmexpert    52

Jak narazie nie mieliśmy ANI JEDNEGO zwrotu/ wymiany gwarancyjnej na zestawy Waryńskiego.

Poczekamy, zobaczymy :)

misiu125cm    0

Witam mam pytanie na oryginalnych tłokach WSK Gorzyce do c 330 kiedyś stosowano tłok lewy i tłok prawy gdyż pogłębienia pod zawory na tłokach odpowiadały średnicy zaworów ssących i wydechowych. Obecnie tłoki mają te pogłębienia takie same. Czy ktoś z was zwracał na to uwagę?

lisek    3

Nigdzie nie widziałem już lewych i prawnych tłoków. Chyba robią już tylko jeden model z dwoma dużymi otworami na zawory, lub bez do M-ki.

misiu125cm    0

Witam jeszcze jakiś czas temu widziałem zestaw GMP to miał różne pogłębienia pod zawory. CZy wpływa to na moc ciągnika. Mógłby odpowiedzieć ktoś doświadczony w remontach tych silników?

andrzej78    14

Wpływa na moc w takim samym stopniu jak grubośc uszczelki głowicy,tolerancja wykonania elementów rozrządu, luz zaworowy, zużycie przylgni zaworowych, ale odczuć się tego nie da.

Farmexpert    52

a to były jakieś inne tłoki do m-ki?

Tak, tłoki do C-330m nie mają tych zagłębień na zawory.

misiu125cm    0

Witam z tego co rozumiem wpływ na moc jest żaden. Napewno uprościło to produkcję gdyż nie było lewego i prawego. Nawet współczesne tłoki gorzyckie mają już takie same pogłębienia. Załączam rys. dla ciekawskich.

post-64872-0-76206300-1487346434_thumb.jpg

KULAWA_KOZA    88
Dnia 10.02.2017 o 09:13, Farmexpert napisał:

Jak narazie nie mieliśmy ANI JEDNEGO zwrotu/ wymiany gwarancyjnej na zestawy Waryńskiego.

Poczekamy, zobaczymy :)

Ja kupiłem wczoraj c-330 i po niedzieli będę wrzucał zestawy PRIMA.U kolegi je zakładałem z rok temu i jak narazie ciągnik nie wyrzuca oleju , nie bierze i jest silny.Dodam że chyba najlepiej spasowane zestawy , pierścienie na zamkach mają chyba najmniejszy luz ze wszystkich zestawów.Ogólnie POLECAM.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się