330CUrsus

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

Polecane posty

Zombi330    49

nie wiem po którym był ale miał chyba z 10 lat bo cały silnik po kaitalce kupił mój ojciec z jakiegoś POM-u i do tej pory działał ale teraz jak patrzyłem to luz na panewkach już był spory - może to od tego choć ciśnienie raczej było dobre no ale oleju już palił troche.

Nowy nawet chinol na pewno będzie lepszy tyle że nie jest jeszcze założony a poza tym trzeba go jeszcze dotrzeć a robota leży- pszenice to chyba najwcześniej w połowie października zasieje jak tak dalej pójdzie jak po maśle..pfu odpukać

 

Kolego pobiłeś chyba niechlubny rekord af w cytowaniu poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest kupno starego skręcanego oryginalnego wału, maxymalnie do 2 szlifu, napewno by cie nie zawiódł cenowo i eksplaatacyjnie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

niestety takowego cudeńka nie znalazłem jakoś więc to tylko piękna teoria - chińczyk już w drodze za parę dni pewnie będe do ujeżdżał to wtedy się przekonamy czy czuwa nade mną opatrzność boska - oby tak było

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Każdemu to mówię powtórzę i tobie "oszczędzając na częściach płaci się dwa razy" taniej zapłaciłeś to prędzej czy później to samo wydasz, ale nie krytykuje cię twój wybór, jeżeli będzie robić do 150-200mth na rok w opryskiwaczu itp powinien chodzić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

piszesz tak z własnego doświadczenia czy po prostu tak ci się wydaje?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wszyscy krytykuję chinole czy inne wynalazki ale jakbym przeszukał wasze maszyny to sami byście się zdziwili ile tego badziewia już w nich macie. Zresztą ostatnio nawet polskie produkty schodzą na psy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

no właśnie wszytkie podzespoły są madeinczjna i jakoś to się kula więc trzeba przyjąć do wiadomosci że jesteśmy już tylko biernymi konsumentami a oni produkują wszystko to co kto tam sobie wymyśli i są w tym coraz lepsi a już na pewno najtańsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no nie wiem ja tam nie kupowałbym hinduski czy chiński wyrób ale to Twój wybór czasem z kasą też trzeba się liczyć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ale mnie dobijacie koledzy ale ja tam niczyich sterotypów poglądowych nie będę zmieniał ale fakt pozostaje faktem - mejdinczajna nie jest już na pewno synonimem tandety tylko masowej taniej produkcji- w tej sytuacji prod.krajowe są raczej dla koneserów z nadmiarem gotówki i zaciętych patriotów, których pozdrawiam przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

No name made in china to bardzo zła jakość.Najtańsze materiały,zła jakośc obróbki,beznadziejny montaż.

Dla mnie kupno takich rzeczy to wyrzucenie pieniędzy w błoto i kupa nerwów bo nic nie pasuje albo zaraz sie zepsuje.

Jak nie podobaja ci sie polskie produkty to zostają jeszcze made in czech republik,made in germany-nie mylić z germany

czyli produktów z kraju srodka.Indyjskie części też są słabej jakości-końcówki drążka wybiły sie ekspresowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Kolego Zombi330 skoro jestes taki pewny swego i że te wyroby nie są tandetą to po co sie pytasz co masz wstawiać...

zakładaj ten wał za 500 lub 400 zł i po sprawie :P

a jak sie pomylisz w wyborze to najwyzej wydasz dwa razy tyle na następny remont za rok dwa lub trzy :lol: i tyle co tu debatować

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ciekawe kiedy ludzie przejrzą na oczy i przestana kupować ten chiński i indyjski szajs.

Ceny tych pseudo-części powinny byc 10 razy niższe,adekwatne do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

nie inaczej założe ten "szajs" skoro już tak się prosicie - na pewno jest kiepski, krzywy, wyklepie sie szybko ale co tam najwyżej wylece w kosmos - to bedzie dopiero atrakcja?

Jak na razie to jest faktycznie jałowa dyskusja- nikt tu nie przytoczył konkretnego przypadu jak się pytałem przed zakupem tylko same klepanie tych samych w kółko sterotypów - ja bym nie kupił bo chińskie to szajs a to jest myślenie z lat 80 ub wieku chyba - przepraszam ale polskie to też w wielu przypadkach taki sam "szajs" i do tego jeszcze jeszcze poza zasięgiem polskiego nabywcy niestety. Przepraszam bardzo ale dla kogo prod. polskie firmy bo na pewno nie dla polskich rolników. To jest chore żeby człowieka nie było stać na krajową produkcję choćby z patriotycznych pobudek a poźniej jeszcze jeden z drugim bedą przygadywać, że powinno się polskie kupować- np. politycy, biznesmeni, pismaki. To przepraszam bardzo niech ten cały Tyczyn zrobi mi wał za podobną kaskę jak chińczyk- czemu tego nie mogą, tacy są cwani, za 2 razy tyle to każdy głupi coś tam wydłubie?

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ale czemu nie możesz zrozumieć tego że skoro człowiek ma wybór i remont robi raz na parenaście lat lub nawet i więcej jeśli mało sie jeździ to lepiej dać pewniejsze części polecane przez innych ludzi niż pchać coś co niejest pewne. Co masz pewność że bedzie chodzić, a jak nie to co za 3 lata kolejny remont i znów wydatki i to jeszcze większe, lepiej chyba zrobić raz i porządnie. Tyczyn jest drogi bo za tym idzie jakośc wykonania i materiały. Kupiłem raz zestaw naprawczy THM za 89 zł i co po 100 mth były juz tuleje wyciągnięte z bloku bo co kompresji brak. Twój ciagnik i twój wybór co tam wstawisz. Rozumiem żeby nie było wyboru na rynku części i były tylko takie wały to ok wstawiasz bo musisz, ale jeśli jest coś co poleca bardzo duzo ludzi to po co kupować niepewne części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

takiś mądry to pożycz mi tysiaka - wszystkie twoje argumenty doskonale rozumiem choć nie koniecznie podzielam ale czemu ty nie możesz zrozumieć, że mnie po porostu na tak drogie cześci nie stać tj. stać mnie tylko na budżetowe i to z trudem - chyba jednak bogaty nigdy nie zrozumie biednego. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania to nie powinienem mieć samochodu bo stać mnie tylko na taniego koreańczyka( który chodzi bez zarzutu od lat notabene) bo przecież lepiej kupić droższe audi albo BMW bo też niby pewniejsze. Dość już tej gdybaniny zobaczymy co będzie -tak przy okazji to podejrzewam, że ten wal nie jest chiński tylko raczej hinduski ponieważ tam te ciągniki trzepią ponoć do tej pory masowo i jakoś jeżdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Z bogatym nie rozmwiasz :lol: , sam brałem pożyczke z banku jak robiłem remont w swoim a jak pojawiła sie dopłata regulowałem wszystko wiec wiesz nie jestes jedyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Oj dobra koledzy niech założy dotrze pojedzie orać da po garach i będzie pisał na forum a dlaczego to korbowód wyszedł bokiem a czemu to wał się urwał i wyjdzie taniej jak przyjdzie się blok wstawić w najgorszej sytuacji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

BMW czy Audi to nie są auta bezawaryjne,ktoś ci bajek nagadał.Zawsze możesz poszukać i kupić używany wał do szlifu.

Ale ty wiesz lepiej,za rok będziesz znowu pisał-kupić chiński wał czy indyjski.Nie myl Korei z Chinami.

Kupiłeś badziew i temat powinien byc zakończony,bo i tak nie przegada sie ciebie,bo tu sami milionerzy i jeden

jedyny biedny ty.Może ktoś inny dzieki temu nie powtórzy twojego błędu.Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Ale o co ten spór Chiny czy Polska .Od paru lat Polska jest chinami europy ,dniówka trochę wyższa niż miska ryżu ale jakość polskiego rzemiosła i chińskiej masówki porównywalna -byle ciąć koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

jeszcze nie dotarło chyba do wszystkich - są chyba rożne stopnie biedy a ja jestem biedny jak mysz kościelna, nie mam na nawozy, paliwo kupuje po 20 litrów, materiał kwalifikowany do siewu mogę sobie tylko pomarzyć, dzieci do szkoły też b. duży wydatek a bank to chyba w TV reklamie mogę sobie obejrzeć więc o pożyczeniu tam kasy nawet nie mam co marzyć. Kupuję to na co mnie stać. Tłok zawsze może wyjśc bokiem to prawda widziałem juz takie przypadki i to dawno temu gdy nie było jeszcze żadnej chińszczyzny u nas.

Wiem że nic nie jest bezawaryjne wiecznie- niestety człowiekowi nie udało się jak dotąd czegoś takiego stworzyć za żadne pieniądze. Dajcie już mi swięty spokój ide sie pobawic moim nowym hinduskim wałem - he bez podtekstów.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Oj panowie, klient żąda klient płaci klientowi się opłaci, @zombi kup sobie ten modelinowy wał, mam nadzieję że się zużyje,a nie pęknie rozdupcając blok i inne elementy, ale to już twoje zmartwienie człowiek uczy się zazwyczaj na własnych błędach...

a powracając do twojego pytania z 1strony nie wziałem sobie tego z kosmosu tylko powiedzmy,że mam jakieś tam doświadczenie w tym temacie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ale pitolicie, ten wał dłużej mu pochodzi niż te wygórowane cenowo idealne super wały made in PO-lska. Nie pisze tego bezpodstawnie, znajomy ma ciapka po remoncie silnika od podstaw przeszło 8 lat, kupił wał indyjski właśnie taki jak chyba @zombi kupił i go wcale nie oszczędza, kupuje słomę 20 km od siebie i jeździ po nią tym ciapkiem. Fakt ma jeszcze 2 większe ciągniki ale ciapkiem jeździ najwięcej, a po podwórku i obejściu to tylko na 4 biegu i gaz w podłogę, kiedyś mu zwróciłem uwagę że jeździ jak by mu się skrzynia zablokowała i lał do baku wodę to powiedział żebym pilnował własnego nosa. A i dodam jeszcze że ma bardzo agresywny gaz, na max obroty wzbija mu się prawie beż żadnego zwlekania, u mnie trzeba trochę poczekać.

 

Także może trafił mu się dobry egzemplarz, albo nie wiem, ale nie musi być aż tak źle jak tu piszecie.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

no niestety wykrakaliście koledzy wał przyszedł - przywiózł go kurier i od razu trafił( ja go nie oglądałem) do mechaniora a ten dzwoni do mnie dziś, że obejrzał ten wał jest on wadliwy - posiada rysy i chropowatości na czopach - normalnie wygląda jak mocno zużyty czyli zjechał by nowe panewki momentalnie. Taki to urok zakupów przez internet - zadzwoniłem już do sklepu i kurier ma go zabrać do rekalmacji ale problem w tym że to potrwa a ja potrzebuję ciagnika na wczoraj. Oczywiście opierniczyłem sprzedawcę a jak się tłumaczył, że oni nie sprawdzają kazdego towaru przed wysyłką bo wysyłaja tego setki i jest niemożliwe ( moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne i niepowazne ale to moja opinia oni ida w ciemno biorą z półki i sru do klienta bez patrzenia - zgroza ale pewnei wszędzi etak jest. Jednak takie rzeczy trzeba kupować bezpośrednio a nie przez internet - bo zaufać sprzedawcy nie można niestety. Nazwy skalepu na razie nie podaję bo zrobiłbym im niezłą antyreklamę a oczekuję na szybkie załatwienie sprawy - zwrot pieniedzy i lecę szybko zobaczyć do sklepu co tam mają to biorę o ile tylko będzie bez widocznych wad. A miało byc tak pieknie- dziś ciagnik byłby już gotowy, ech samo życie w tym kraju wszyscy olewają wszystkich i ciągła bylejakość wszędzie- trzeba pilnowac każdego na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Należą nam sie przeprosiny za twój upór w wychwalaniu hindusów i chińczyków za ich perfekcjonizm.

Mam nadzieje że inni nie popełnią twojego błędu.Chytry dwa razy traci.Ja tez nie mam kasy.

Akumulator do ruska kupiłem na raty.Centre Future a nie tani szajs który mi po roku padnie

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

no niestety wykrakaliście koledzy wał przyszedł - przywiózł go kurier i od razu trafił( ja go nie oglądałem) do mechaniora a ten dzwoni do mnie dziś, że obejrzał ten wał jest on wadliwy - posiada rysy i chropowatości na czopach - normalnie wygląda jak mocno zużyty czyli zjechał by nowe panewki momentalnie. Taki to urok zakupów przez internet - zadzwoniłem już do sklepu i kurier ma go zabrać do rekalmacji ale problem w tym że to potrwa a ja potrzebuję ciagnika na wczoraj. Oczywiście opierniczyłem sprzedawcę a jak się tłumaczył, że oni nie sprawdzają kazdego towaru przed wysyłką bo wysyłaja tego setki i jest niemożliwe ( moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne i niepowazne ale to moja opinia oni ida w ciemno biorą z półki i sru do klienta bez patrzenia - zgroza ale pewnei wszędzi etak jest. Jednak takie rzeczy trzeba kupować bezpośrednio a nie przez internet - bo zaufać sprzedawcy nie można niestety. Nazwy skalepu na razie nie podaję bo zrobiłbym im niezłą antyreklamę a oczekuję na szybkie załatwienie sprawy - zwrot pieniedzy i lecę szybko zobaczyć do sklepu co tam mają to biorę o ile tylko będzie bez widocznych wad. A miało byc tak pieknie- dziś ciagnik byłby już gotowy, ech samo życie w tym kraju wszyscy olewają wszystkich i ciągła bylejakość wszędzie- trzeba pilnowac każdego na każdym kroku.

lepiej słuchać kolegów co mają w tym temacie juz spore doświadczenie, a z kasą wiadomo krucho ale potem zaoszczedzasz sobie takich niespodzianek ;) Tylko niezapomnij ze potrzebne jest dotarcie wału i panewek bo piszesz ze ciagnik potrzebny na wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj