330CUrsus

[Ursus C-330] Zestawy naprawcze.

Polecane posty

klekot22    0

Wszystkie zestawy jeden pies jak sie dobrze ze wszystkimi zasadami zrobi to będzie chodził następne 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1992    1

Ja 3 lata temu robiłem remont mojej, zakładałem wszystko URSUS, czyli tuleje tłoki pierścienie korbowody, panewki niestety nie pamiętam czy dostałem oryginalne, na pewno nominalne są. Głowica po regeneracji oczywisncie moja oryginalna do tego olej superolF i płyn w układzie chłodzenia. teraz zapala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Jakbyś potrzebował porządnego wału to posiadam oryginalny wał ze starych zapasów, nigdy nie montowany w silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja 3 lata temu robiłem remont mojej, zakładałem wszystko URSUS, czyli tuleje tłoki pierścienie korbowody, panewki niestety nie pamiętam czy dostałem oryginalne, na pewno nominalne są. Głowica po regeneracji oczywisncie moja oryginalna do tego olej superolF i płyn w układzie chłodzenia. teraz zapala bez problemu.

Panewki nominalne?  to nowy wał kupowałeś? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co do panewek Bimet to się zgodzimy że dobre, ale zestawy Premium Chełmno to już tak sobie.

Co do zestawów Waryńskiego, z naszej strony możemy powiedzieć że przez te kilka lat jak nimi handlujemy, na gwarancji/reklamacji nie wróciła ANI JEDNA SZTUKA!

24miesiące gwarancji.

Oj panowie nie wiedzą o czym mówię napisałem premium plus a nie premium.Ten zestaw plus zawiera tłok gorzycki tuleja Krotoszyn i pierścienie z primy.Zestawy Chełmno premium oraz Waryńskiego to nie wiadomo jakiej produkcji są Tłoki bo tuleja idzie ta sama mahle Krotoszyn.Daje link do zestawu http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-c-330-premium-plus-chelmno-i5742614201.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja mam zalozone zestawy warynskiego. Caly silnik po kapitalce.

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Ja mam THM i dobrze na nich traktor pracuje, poprzednio były Mahle i tylko sezon przepracowały (fontanna z góry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Loteria, zależy jak trafisz, całą robote to robi dobre dotarcie te 40mtg conajmniej, jak ktoś puści na dzień i mysli ze jest dotarty to trochę nieporozumienie chyba

Edytowano przez patrykc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Właśnie z tymi zestawami to jak się trafi. Umnie w zeszłym roku założyłem Mahle po 190 za dziurę ale miał też Prime po 240 .mówił ze to jeden z lepszych zestawów na rynku a czy to prawda to diabeł wie chociaż 3 lata temu robiłem kapitalny remont teścia trzydziestki bo po prostu stanęła na sworzniach w tłokach to też ma zestawy mahle to mi proponował zestawy po 400 za komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja kładłem mahle znajomemu 5lat temu dotarty i lata na razie bez zarzutu. Osobiście jak będę robił swoją kupie na pewno premium plus chełmińskie, teraz w c 360 kładłem premium chełmińskie ile pochodzą się okaże bo jeszcze nie odpalany ;) Tych niby "oryginałów" ursusa pochodzenia niewiadomego wcale nie brałem pod uwagę bo nie mam dobrej opinii o produktach z logiem waryński/ursus. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

dzięki panowie za rady, dość drogie te zestawy premium plus ale nie zaryzykuję, mam jeszcze pytanie odnośnie wtryskiwaczy znajomi zaciekawił mnie tematem końcówek od starego VW 1.6td podobno pasują i dużo lepiej się sprawują, wie ktoś może coś w tym temacie, jutro zmierzę ciśnienie oleju na ciepłym silniku to zobaczę czy wał zostaje, mam jeszcze problem z głowica jest pęknięta pomiedzy zaworami i też nie wiem czy brać regenerowaną czy nową, teraz to wszystko tak robią że nie ma pewności czy będzie dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

mam uszczelkę pod głowicom z ursusa w 330 to taka sobie w grubości.Przez ursusa to tylko waryński popsuje sobie renomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

dzięki panowie za rady, dość drogie te zestawy premium plus ale nie zaryzykuję, mam jeszcze pytanie odnośnie wtryskiwaczy znajomi zaciekawił mnie tematem końcówek od starego VW 1.6td podobno pasują i dużo lepiej się sprawują, wie ktoś może coś w tym temacie, jutro zmierzę ciśnienie oleju na ciepłym silniku to zobaczę czy wał zostaje, mam jeszcze problem z głowica jest pęknięta pomiedzy zaworami i też nie wiem czy brać regenerowaną czy nową, teraz to wszystko tak robią że nie ma pewności czy będzie dobrze :(

Jak już to wez nowa z ale nie te najtansze bo to loteria jak z regeneracja. Jak bys mial swoja cala to lepiej dac do zrobienia ale jak peknieta to lepsza nowa.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

Jak już to wez nowa z ale nie te najtansze bo to loteria jak z regeneracja. Jak bys mial swoja cala to lepiej dac do zrobienia ale jak peknieta to lepsza nowa.

Też tak myślę, i kupię nową, w tej chwili kupuję części które będą mi potrzebne na pewno wiec zestaw naprawczy, głowica, uszczelki prawdopodobnie klawiatura nowa bo ta już trochę wyklepana, chłodnica i filtr powietrza również do wymiany, jutro zrobię wtryski dzisiaj przyszły mi końcówki Bosch z VW 1.6TD a w sobotę będę sprawdzał ciśnienie oleju i pompę paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Daj znac jak wyjdzie z tymi koncowkami wtryskow. Znajomy mowil ze kladl kiedys koncowki z poloneza z silnikiem rovera bo oryginalnych nie mogl dostac ale jak to sie sprawdzalo niewiem.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wszystkie zestawy jeden pies jak sie dobrze ze wszystkimi zasadami zrobi to będzie chodził następne 20 lat

 

Nigdy w zyciu!!!!!!!

 

Co do wtrysków BOSCH-a

https://www.youtube.com/watch?v=HXF5hALSizQ

 

wtryski w mojej c-330

 

Co do zestawów zakładałem wiele.Na razie bez zarzutu i nie idzie olej do góry u Chełmno Premium i Waryński , a najładniej pracuje silnik na Zestawach PRIMA Łódż.Silnik u kolegi bardzo ładnie pali i mocny, oleju nie bierze.

Odradzam MAHLE Krotoszyn

https://www.youtube.com/watch?v=FAyNUsANu7s

 

a tak chodzi po kapitalce na zestawach Chełmno Premium https://www.youtube.com/watch?v=n0pT6CFD04Q

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Wtryski BOSHA też polecam sam mam takie, a Mahle też bym odradzał :) chyba że ciągnik nie robi dużo to można zaryzykować ale jak dostaje po garach to nieźle potrafią zaskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Ludzie,  firma MAHLE Krotoszyn produkuje części do rolnictwa, do samochodów itd. od wielu lat i mają w tym bardzo duże doświadczenie.

Rzucając plotkę, że te części do niczego się nie nadają jest co najmniej nie fair.  Zwłaszcza że niektórzy nawet nie mieli z nimi styczności. Tylko nazwa im źle wygląda.

Żałosne.

 


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kiedyś Mahle było OK ale od około 3-4 lat popsuli się MASAKRYCZNIE!!!!!! części to loteria albo się uda albo nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek14    1

Miałem u siebie zestaw THM i wytrzymał zaledwie 5 lat i jedna tuleje "przeżarło". Ciągnik zalany płynem!!! Także uważam że szkoda czasu i pieniędzy na ten szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Orientujecie się kto produkuje tuleje i tłoki dla tych zestawów Waryński Ursus??? Przymierzam się do wymiany i nie wiem czy szukać ten niby oryginał Ursusa jak pewnie siedzi tam i tak tuleja Mahle (jak w większości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj