Polecane posty

dawid1983    1

witam mam pytanie jaki olej do skrzyni chudrauliczno przekladniowy polecacie do mf 3070 wiem ze zaraz powiecie ze temat byl juz i najlepiej utto .Chce wymienic na nowy tylko niewiem jaki poprzedni wlasciciel lal  prosze o pomoc  'bo slyszalem opinie na te mat agro utto orlenowski zeby nie lac bo ludzie z tymi skrzyniami mieli jakies klopoty i odradzaja ten olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
fush 10w-30. Miałem 10w-40 castrola to trochę jest teraz różnicy na plus. Dwa podobno ten castrola źle działa na tarcze hamulcowe bo miałem teraz wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

nie idz w koszty i daj zwykly agrol stou plus. u mnie w landinim chodzi juz od 2 lat i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam już chyba z 8 lat agrol stou 10w40 i nic się nie dzieje. Tarcze to zbieg okoliczności po prostu przyszedł na nie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Ja mam tego od 13 lat w mf 3085 i zero z czymkolwiek problemów. Minus monety to wyjdzie 300 zł za 20 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0

Ja mam MF 3065 do skrzyni leję Gulfa 10w40 a do silnika FUCHS AGRIFARM MOT 10W40 i wszystko jest ok od 3 lat 

w tym roku na sezon pierwsza wymiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0
1 minutę temu, DTaras napisał:

A ja mam orlenowski i niby co z nim ma być nie tak bo niewiem?

każdy leje co chce, jak dla mnie to możesz i roślinny zalać 😜

a tak poważnie ja nie jestem ekspertem ale olej za 50zł/5l  a 100zł/5l  musi się czymś różnić nie ma bata żeby nie miał więcej lub lepszych minerałów, czy kleistości lepsza kleistość lepsza ochrona metalu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Agro UTTO z Orlenu odpowiada specyfikacji oleju do MF-a więc na pewno spełnia wymagania i nic się nie stanie ze skrzynią z powodu oleju. Ostatnio kupowałem po 220 za 20l i nie widzę powodów żeby przepłacać. Skrzynie w tych ciągnikach wcale nie są kosmiczną technologią, ale jak kto lubi to można i po 400 zł za bankę lać, na pewno nie zaszkodzi ale czy pomoże to wątpię gdy skrzynia ma już swoje tyś. mth. wylatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Ptaszyna - nie pytam z troską. Raczej ironicznie. Pomimo okładzin ciernych na synchronizacji, mokrych hamulców i sprzęgieł na półbiegach ciągnik pracuje dobrze. Mam pompę do roboty ale na poprzednim oleju była tak samo zużyta. Żaden oring czy symering nie puszcza. Chyba jest ok. Ale może gdybym miał świadomość że jest coś droższego... Ciekawe co by wlali do 385?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Ja po kupnie wlałem agrol stou z orlnenu. Przy wymianie oringów na tłokach odkryłem że okładziny tarcz odchodzą same wystarczy paznokciem trącić. Na szczęście nie poszło to w skrzynie. Być może to zbieg okoliczności bo chodził nie długo na tym oleju ale sam nie wiem co o tym mysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

tylko wszyscy pisza agro stou to chyba raczej do silnika a utto do skrzyni

a pytanie jaki filtr hydrauliki polecacie chodzi o firme

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Stou oprócz skrzyni i hydrauliki jest też do silnika a utto tylko skrzynia i hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

dawid1983 napisał:

tylko wszyscy pisza agro stou to chyba raczej do silnika a utto do skrzyni

a pytanie jaki filtr hydrauliki polecacie chodzi o firme

 

donaldsony wytrzymaly u mnie pol roku, wczesniej byly oryginaly landini i nie wiem ile przerobily, bo z takimi kupilem. teraz od 1,5 roku mam hifi. raz, ze najtansze, dwa - takie zalecil mi moj mechanik od hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
A ja leje najtańsze utto z Jasła i cóż... I nic. Z ciekawości tarcze zobaczę po 2 latach bo chyba oringi na tłokach hamulcowych puszczają na mrozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja do skrzyni od 11 lat leje agro stou 10w-40 i chodzi dobrze a filtry donaldson, a ostatnio firmy Sparex i także spełnia swoje zadanie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
    • Przez Domek96
      Mam pytanie może ktoś wie dlaczego w renault 75.14 jak podnoszę sprzęt na podnośniku to po pewnym czasie drży czy podskakuje
    • Przez ZimowyZolnierz
      witam mam problem z ciągnikiem Massey Ferguson 3070, przygotowałem mała listę: -niedziałający obrotomierz -nie wyłącza się przedni napęd z przycisku - przełączniki nie zawsze łapią nie działaja kontrolki od womu za wszelkie rady jak i schematy dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj