Polecane posty

Wilkowski    0

Dzień dobry, zastanawiam się z czego postawić oborę dla opasów. Ważne aby materiał był dość tani, ale dobrze spełniał swoją rolę. Wiem, że suporeks odpada ponieważ byki mogą mi ściany wylizać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
teraz pustaka żużlowego nie produkują za to jest keramzytowy drogi i słaby. najtańszy suporeks i otynkowac

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Płyta betonowa na ściany, tylko do wysokości byka obmurowka z cegły i mocny  tynk. W srodku słupy stalowe wspierające dach, pokrycie blacha trapezowa 2 gatunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

porotern na ściany i płyta obornicka 2 gatunek na dach. Wymiary 30x10 w 2016 roku budowane. Koszt to 230tys. To na głębokiej ściółce.

 

Edytowano przez agros99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilkowski    0

wojtal24 Nie zrozumiałeś chyba mojego pytania :) napisałem że ma być dość tanio i spełniać swoją rolę, czyli nie chodziło mi o najtańsze możliwe rozwiązanie, tylko takie które dobrze spełni swoją funkcje i będzie w przystępnej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Jakie wymiary mają być?

Najtaniej to kupić używaną niską konstrukcję hali i posadowić ją na murze odpowiedniej wysokości z lanego betonu lub bloczka.

Ponoć zrobienie szalunku i zbrojenia na ściany  i zalanie tego z gruchy betonem może być tańsze od wymurowania. Otrzymujesz gładką ściane bardzo mocną, bardzo łatwą w utrzymaniu czystości oraz idealną do dezynfekcji.

No i jak chcesz coś w niej umocować to masz pewność że będzie to trzymać a nie tak jak w suporeksie.

Pewnie 2m takiej ściany wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tylko czy jak zrobisz takie zbrojenie i szalunek to jak wysoka może być ta ściana? Czy jak będzie ok 2m to rozłoży się równomiernie w całej wysokości? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Takie ściany bez zbrojenia?

Zaraz tu wleci @bratrolnika i się zacznie :D

A co to ja się na murarce znam? Kiedyś próbowałem parę cegieł ukleic to powiedziałem pierwszy i ostatni raz jak kielnie w ręku trzymam. Nie wiem skąd skojarzenia ze mam o tym jakiekolwiek pojęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilkowski    0

Czy na taką oborę której ściany są do połowy z bloczków a powyżej z desek potrzebny jest jakiś specjalny projekt, czy wystarczy tylko pozwolenie? A jeśli projekt to na jakich zasadach musi być zrobiony?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Budowla trwale związana z gruntem i pozwolenie potrzebne. Czyli geodeta 3× 600, projekt 3000, kierownik 1000 i trochę gorzałki - tyle minimum dodatkowych kosztów. Ale przy np 200000 już wielkiej różnicy nie robi i nie ma się co w partyzantkę bawić.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Witam zaczołem remontować stara stodole obore tzn stodoła która została przerobiona na byki kilkanaście lat temu zmieniał dach i wgl aby się turem wszędzie wiechac obora ma 2 klepisko z drzwiami i teraz robię trzecie aby był kojec korytarz kojec i dla cielakow takie małe boksy niestety korytarza nie kige podnieść już muszę zrobić takie murki z 20cm i obornik raz na miesiąc czy częściej jedna strona jest zaglebiony jakieś 20cm i t będą duże sztuki a po drogiej te mniejsze i teraz mam pytanie chciałbym dobudowac do niej taka wiate na słupach po całej szerokości i chciałbym też tam miesz byczki z czego polecacie zrobić ściany stodoła jest z pustaka żużlowego i się świetnie sprawdza a m tej wiacie myslelm o ścianach z betonu zborojonych na 2.5 m a resztę z płyt betonowych co o tym myślicie proszę od odpowiedzi i o sugesteje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł
       
       
      -Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł
       
      -Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez majkiel929
      Witam !!
      jak widze wiele tematów jest o tym jak przerabiać stodołe na obore itd. jednak nie znalazłem tego czego szukałem. Stąd też moje pytanie czy opłaca się rozbórka starej drewnianej stodoły o wym. 60x20x11 i postawienie na tym nowej obory dla bydła mlecznego ? I czy przy przebudowie potrzebne jest tylko zaświadczenie o przebudowie czy zupełnie nowy projekt budowy ? Pzdr !!
    • Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez hodowcamlody
      Często w mojej okolicy widzę szklarnie bez szyb na sprzedaż, poszukałem też po aukcjach i to wcale nie jest drogie
      http://olx.pl/oferta...html#19d1152d55 nie wiem w jakim stanie ale przy tych wymiarach to jak za darmo. Takie szklarnie zazwyczaj mają ściany wysokości +-2,5m co przy oborze jest za nisko, co innego gdyby umiejscowić ją na 1m murze. Szukałem szklarni które by miały koło 15-20m szerokości ale widzę po allegro i olx że nie do dostania takie. 12m to trochę wąsko jeśli korytarz paszowy 4m, 8 metrów zostaje na resztę, nie wiem co w takiej szerokości można by zastosować z wolnostanowiskowej bo uwięziówka to wiadomo 3,5m na stanowiska reszta korytarze gnojowe po 2,25m. Do takiej obory 45m długiej wejdzie z 70 krów spokojnie, imponująca ilość przyznajcie =D. Koszt okrycia tego płytą warstwową np. 10cm to około 80-85zł/m2 no a na tej konstrukcji wychodzi około 1100-1200m2 no to za konstrukcję i okrycie trzeba wydać koło 110tys bez fundamentów i planów, wylanie płyty 25cm na takim metrażu to koszt rzędu 30-40 tys, do tego podmurówka czy też zalana to koszt 10 tys . Taki obiekt byłby dobry na bukciarnię tylko wtedy cieńsza płyta i za 150 mamy obiekt którego nie powstydziło by się żadne gospodarstwo na byki kojce 8x7,5 i 6 kojców 120-150 byków śmiało można wpuszczać. Jaka by musiała być minimalna szerokość żeby w oborze na mleczne zrobić głęboką ściółkę na część "wypoczynkową" i ruszta na część spacerową przy stole paszowym?
    • Przez hodowcamlody
      Aktualnie posiadam 8 krówek, miejsca jest w oborze głównej na 10 a w takiej dodatkowej 8, ale to uwięziówka. Co roku odchowujemy 5-6 jałówek, (część swoje część kupione, głównie Sim, Mo, i Hf czerwony) krowy z którymi mamy problemy zastępujemy tymi jałówkami no i jak któraś daje mało mleka to odpada i na jej miejsce wchodzi jałówka. Resztę przed zimą sprzedajemy bo w zimie jakby tak przyszło samemu robić przy 15 sztukach i to kiszonką głównie karmione (ciężka jak diabli, i krowy stoją głowami do ścian). Jedna obora od drugiej oddalona jest o prawie 150m (stary budynek po prostu przerobiony). Pasuje coś rozwijać bo sprzętu pokupione (prasa, owijarka, karuzela, przetrząsacz, 3 ciągniki c-360, mf 235 i 3050 4wd) a większość sezonu stoi bo zrobi się te 150 bali i parę z słomy i siana. Ornych prawie nie mamy, za słaba ziemia, nie opłaca się, lepiej na pastwisko (koło domu tak że przydaje się). Przechodząc do sedna chcę przerobić część stodoły bo i tak siana mniej się teraz robi ( jak stodoła była doładowana na maxa to dla 15 sztuk starczało od początku listopada do końca kwietnia i jeszcze zostawało =D).
      tak chcę żeby to wyglądało, aktualnie to jak ta stodoła idzie od dołu to idzie tak do samego końca. Wjazd do stodoły jest koło obory i tak zostanie bo inaczej się nie da (spadek terenu ) Strop aktualnie jest na wysokości 2,5m ale ta powierzchnia jest mała więc już lepiej ją stłuc i zrobić na wysokości tak myślę 3m, Strop nad korytarzem również bym dał żeby zamknąć budynek, u mnie góry to się cuda w zimie dzieją. Ogólna pojemność obory to ponad 500m3 więc licząc 20-25 na krowę to chyba ujdzie. Nie wiem z czego by zbytnio zrobić ściany, strop i z czego drzwi (większość do wymiany a na dodatek te wrota od wjazdu do stodoły są z desek i to takie szczeliny że szkoda gadać. Poradzi ktoś z czego to wykonać, czy to ma sens?? Ale się rozpisałem ...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj