Polecane posty

wilus    0

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem 4 rzędowego siewnika pneumatycznego do marchwi pietruszki w związku z tym proszę o opinie na temat wyżej wymienionych marek

głównie zależy mi na porównaniu precyzji wysiewu oraz na określeniu wschodów roślin oraz na wszelkich spostrzeżeniach  dotyczących siewników wyżej wymienionych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115
10 godzin temu, wilus napisał:

nie uprawiam juz ładnych pare lat

dlaczego nie polecasz stanheya ?

Nierowne wschody, uciazliwa zmiana ilosci wysiewu i duzo innych wad. Sialem nim przez trzy lata i zrezygnowalem z niego. Duzo osob go mialo w mojej okolicy i zmienilo na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
polecam kolego maschio gaspardo, siewniki bardzo udane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

U nas wszyscy posprzedawali swoje agricole, weremczuki, sfoggie, gasparda itp. i wszyscy sieją monosemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Ja mam monosema i tak na dwa razy jestem zadowolony wszystko dobrze tylko ma za wysoko punkt spadania nasion z tarczy wzgledem redliczki i przez to nie ma rownomiernosci i tez taki problem moze to przez zle ustawienie ale trochę nasion pojawia mi sie na gornej czesci redliczki tak jak by wczesniej spadały z tarczy. Ps tez macie taka sytuacje? 

Edytowano przez darsonspire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilus    0
3 godziny temu, michalek4040 napisał:

Nierowne wschody, uciazliwa zmiana ilosci wysiewu i duzo innych wad. Sialem nim przez trzy lata i zrezygnowalem z niego. Duzo osob go mialo w mojej okolicy i zmienilo na inny

witam.

to czym teraz sieją w twojej okolicy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115
2 godziny temu, wilus napisał:

witam.

to czym teraz sieją w twojej okolicy ?

 

Pojawilo sie kilka monosemow w ostatnim czasie i jeden kverneland i jedna agricola ale wiekszosc sieje weremczukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilus    0
Dnia 5.01.2019 o 11:59, michalek4040 napisał:

Pojawilo sie kilka monosemow w ostatnim czasie i jeden kverneland i jedna agricola ale wiekszosc sieje weremczukiem

A co boys mógł powiedziec o Twoim siewniku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115
19 minut temu, wilus napisał:

A co boys mógł powiedziec o Twoim siewniku?

 

Jak narazie jestem zadowolony, wysiewa dobrze, problemow nie bylo a juz napewno sieje lepiej niz stanhay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilus    0
1 minutę temu, michalek4040 napisał:

Jak narazie jestem zadowolony, wysiewa dobrze, problemow nie bylo a juz napewno sieje lepiej niz stanhay

a co mozesz powiedziec o agricoli  oraz monosemie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115
5 minut temu, wilus napisał:

a co mozesz powiedziec o agricoli  oraz monosemie?

 

Co do agricoli to przed zakupem weremczuka bardzo sie slinilem na niego ale jednak cena byla odrazajaca a jesli chodzi o monosema to wiem ze nie posiada on zadnych wskaznikow cisnienia, podcisnienia a inne marki maja to w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzytkowniq    5

A proszę o wytłumaczenie po co potrzebne są te zegary na siewniku? Co one dają, w czym pomagają?

Siewnik ma być prosty i precyzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzytkowniq    5

No ale po co mi to? Wentylator jest obliczony na max ilość sekcji, więc 4 sekcje warzyw to że tak powiem nic w porównaniu z qq. A od tego żeby nasionka spadały są zgarniacze w odpowiednim miejscu, a nadciśnienie jest tylko od przedmuchiwania tarczy. 8 sezonów sieje monosemem, mimo upierdliwej regulacji głębokości i pojedynczych przypadków opisanych przez @darsonspire nie widzę dla niego konkurencji. Zwłaszcza jeśli chodzi o dokładność rozmieszczenia nasion przy prędkości siewu 2,5km/h i wiekszych, bo żaden siewnik mu nie dorównuje na dziś dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680
10 godzin temu, uzytkowniq napisał:

No ale po co mi to? Wentylator jest obliczony na max ilość sekcji, więc 4 sekcje warzyw to że tak powiem nic w porównaniu z qq. A od tego żeby nasionka spadały są zgarniacze w odpowiednim miejscu, a nadciśnienie jest tylko od przedmuchiwania tarczy. 8 sezonów sieje monosemem, mimo upierdliwej regulacji głębokości i pojedynczych przypadków opisanych przez @darsonspire nie widzę dla niego konkurencji. Zwłaszcza jeśli chodzi o dokładność rozmieszczenia nasion przy prędkości siewu 2,5km/h i wiekszych, bo żaden siewnik mu nie dorównuje na dziś dzień.

Potwierdzam i dodam: co z tego, że jest wskaźnik ciśnienia, jeżeli każda odmiana ma inną mtz i musisz skontrolować za każdą zmianą odmiany, czy nie sieje podwójnie. Jeśli chodzi o prostotę rozwiązań i solidność, tylko monosem. Może jeszcze kverneland mini air.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilus    0

witam ponownie.

a co sadzicie o siewniku stanhay w wersji star??

jak się klasyfikuje względem monosema i agricoli ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez biznes12
      potzrebuję porady odnośnie kombajnów ciąganych nowych mam na oku markę DEWULF ma ktoś taki kombajn?
      ogólnie chodzi mi o zbiór marchwi i ziemniaka żeby był i do tego i do tego  
      wie ktoś może jak cenowo marka Grimme wychodzi? czy mozna marchew i ziemniaki tym samym kombajnem zbierać?
    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj