pawelol111

Fendt Farmer 312 - podłączenie 3 wyjść hydraulicznych do prasy i sterowanie.

Polecane posty

pawelol111    1342

Witam, mam prasę która posiada 3 przewody - podbierak, komora i załączanie siatki. W Fendt Farmer 312 mam tylko 2 pary wyjść hydraulicznych i standardową dźwignię do sterowania hydrauliką. Jak podłączyć i jak sterować każdym wyjściem żeby niezależnie działały wszystkie elementy prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
Podbierak i komora na zaworze trojdroznym albo siatkę sobie możesz przerobić na siłownik liniowy elektryczny. Łatwiej byłoby jak byś dopisał jaka to prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
Albo poszukaj rozdzielacz od przyczepy samozbierajacej tam były 3 sekcje najczęściej i wtedy tylko go zasilasz z ciągnika. Pytanie jaki masz budżet na to no można by też na elektrozawor ach zrobić i wtedy tylko sterownik w kabinie masz i klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Najlepiej na przewodach od prasy tuż przy szybkozłączach.

Tylko że wtedy bedziesz musiał przełączać się pomiędzy podbieraczem, a komorą, a skoro jest możliwość podnoszenia w czasie pracy, warto tą funkcjonalność zachować. 

Mówisz trzy przewody, czyli wszystko jednostronnego działania? Skoro tak to może komorę podpiąć pod jeden rozdzielacz, a siatkę i podbierak pod drugi rozdzielacz, pod zasilanie i powrót? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak, wszystkie są jednostronnego działania. Podbierak opada siłą ciężaru, komora tak samo a siłownik od siatki ściąga sprężyna. W ciągniku mam tak jak na obrazku tyle że tych dwóch dźwigni z prawej nie ma, jest tylko ta główna. 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Trochę źle bo pozycja pływająca jest na końcu dzwigni. Ale mogło by to zadziałać. Dal bym na pozycję D siatkę, a na pozycję H podbierak bo będzie rzadziej używany. Chcąc opuścić podbieracz, dwignia musi przeleciec przez pozycję D co spowoduje lekkie drgniecie napedu siatki, lecz myślę że nawet na chwilę jej nie zalączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Dokładnie. Zawór zawsze mozna założyć.

PS.

Pochwal no się nowym nabytkiem! 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej199222
      Pytanie jak w temacie. Kupiłem Kramera 312 bez instrukcji obsługi, trzeba wymienić oleje i nie wiem jaki i gdzie? Poszukuje pomocy i instrukcji obsługi do tego sprzętu
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj