Polecane posty

Witam mam problem że szkodnikami zbozowymi przed żniwami pryskal magazyn na robactwo w tym roku jednak wołki mi się zalęgły w zbożu macie jakiś środek który bym mógł spryskać takie zboże dodam że jest to zboże paszowe z przeznaczeniem na pasze do świń i zboże to jest składowane na stropie nad chlewnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Actellic bardzo dobry. Najlepiej przepuszczając przez żmijkę spryskiwać. Bądź quickphos tabletki rozłożyć i przykryć ziarno planem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch
quickphos najlepszy ale strop musi być betonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85
Ja bym nie ryzykował z quickphosem na stropie gdzie na dole są świnie. Gaz jest cięższy od powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

quick bez problemu przejdzie- przetestowalem na spichrzu gdzie myszy na dole z chlewni uciekaly. jak koles gazowali mi zboze to nawet kazal mi psa z daleka od silosu zeby nie zasnal z wiatrem bo przez noc moze odjechac. sam na wolki uzywam actellic zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ten quick to rozkłada się na wierzchu czy trzeba przykryć ziarnem? Ile dajecie tabletek na tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 godziny temu, Ropuch napisał:

quickphos najlepszy ale strop musi być betonowy

i najlepiej jeszcze zwierzaki pod spodem  to od razu zamawiać stokłosę

actellic 500 ec na taką sytuację lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Jak to sie ma do temperatury? Musze zagazować ziarno na przyczepach i magazynie, ale gościu mówi ze temp musi byc na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Tabletki gazujące działają najlepiej , ale .... rzeczywiście gaz jest cięższy od powietrza, w pobliżu truje wszystko ,jeżeli nie ma odpowiedniej szczelności. Przy temperaturze ponizej +5 st. C wołek przechodzi w stan hibernacji i nic go nie "rusza" . Najlepszym rozwiązaniem jest gazowanie na przyczepie , oplandekować i do ciepłego garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch
10 godzin temu, soltys48 napisał:

i najlepiej jeszcze zwierzaki pod spodem  to od razu zamawiać stokłosę

actellic 500 ec na taką sytuację lepszy

Bzdury piszesz   jak jest strop  betonowy   mogą  być  zwierzęta  pod spodem  i  nic  się  nie stanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

To nasyp tabletek i śpij pod spodem

Zobaczymy czy to bzdury

Przez ok 30cm stropu kury szlak trafil

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch
bo miałeś nieszczelny strop najwyraźniej. niema możliwości przenikania tego gazu przez beton dlatego firmy dezynsekcyjne zawsze pytają czy strop betonowy czy drewniany bo na drewnianym nie podejmują się roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja kiedyś słyszałem w sklepie, jak sprzedawca rozmawiał o tych tabletkach i też mówił, że jeśli pod spodem są zwierzęta (zborze było na oborze) to może być nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ja stosuje tabletki. Ilośc ok 5 tabletek na tone zboża. Strop betonowy szczelny to podstawa bo moze byc różnie. Tak jak poprzednicy pisali musi byc temp plusowa najlepiej ok 20 stopni. Ja robie u siebie gazowanie w trakcie żniw albo kilka tygodni po żniwach. Po prostu wchodzę na pryzmę ze zboże i wkładam kilka tabletek jak daleko mogę sięgnąć reką. W moim przypadku Actellic działał bardzo słabo w okolicach grudnia miałem pełno wołka a teraz spokój. 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

quickphosem   lepiej nie brać na FV bo szybo dojdą i mogą być problemy bo ta trzeba mieć specjalne szkolenia. 

A czy trzeba koniecznie przykrywać plandeka  zboże jeśli np mam wysypane w stodole na posadzce zboże? Teoretycznie ten gaz jest cięższy od powietrza ale równie dobrze może on przemiescić się na boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj