Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krecik2012    5

Nie rozumiem logiki rolników, którzy przepłacają za odmiany i następnie czekają kilka miesięcy na zwrot. Świadczy o BOGACTWIE ROLNIKÓW, którzy dają bezprocentowy kredyt firmie na kilka miesięcy i potem czekają na zwrot.

Dzisiaj rynek jest wolny i można kupić dany towar gdzie się chce. Mam kontakty mailowe do przedstawicieli firm i jak coś kupuję, to wysyłam do nich zapytanie i proszę o oferty cenowe np na saletrę 24t, dostawa na już, termin płatności 14 dni. Kto da lepszą cenę od tego kupuję.

Jestem własnie po rozmowie o nasionach kukurydzy i rabato-zwrocie-korekcie 70zł. Na wstępie przepłacam 70zł - dając danej firmie bezprocentowy kredyt na długie miesiące. Najlepsze jest to, że nie mogę kupić z tym rabatem na starcie i bez korekt FV.

70zł x 300js = 21 tys kredytu bez oprocentowania- WYŚMIAŁEM GO hahahahah!!!!!

Nie dość, że daję kredyt, to jeszcze muszę potem wysłać FV listem poleconym wraz z wypełnionym kuponem i zgodami marketingowymi.

Potem się drodzy koledzy dziwicie, skąd firmy i ich przedstawiciele mają do WAS namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik2012    5

Panowie no na logikę- najtańszy kredyt w banku to z 10% w skali roku.

Wy udzieliliście bezpłatny, bezprowizyjny kredyt firmie nasiennej. Ponieśliście koszty kopi faktury, jej wysyłki...

Kupiliście droższe nasiona z opcją zwrotu części wpłaconej gotówki. Jaka macie gwarancję, że będzie ten zwrot?

Jest zima więc Wasza kasa niczym w Amber Gold została zamrożona. Nie chcę być złośliwy i nie pamiętam ile tam mi obiecywano dni na zwrot....

Ta Ala promocja to skuteczne mydlenie oczu.

Na dobrą sprawę było to coś w stylu, że jak zamówię kolejne nasiona, to dostane zwrot za te poprzednie o ile spełnię wszystkie warunki promocji pt.: "Bezpłatny kredyt od rolnika".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik2012    5

To teraz wyślij upomnienie i dolicz odsetki- no w końcu mają twoje pieniądze, zresztą będą mieli je nadal, do października kolejnego roku- czyli terminu kiedy będziesz płacił fakturę za kolejne zakupione nasiona.

hahahah no właśnie przepłacasz za odmianę bo masz dostać zwrot w postaci kasy lub Wouczera, czyli z automatu jesteś już uwiązanym klientem, który musi zakupić odmiany

danej firmy w kolejnym roku, no bo masz wouczer, który chce wykorzystać. 

baaaa wouczer trzeba jeszcze wykorzystać w określonym terminie bo inaczej przepadnie.

Nie zapomnijcie, że MUSICIE wyrazić zgody marketingowe! inaczej nie będzie rabatu, wouczera.

Koledzy rolnicy - mamy wolny wybór, więc po co się wiązać dziwnymi umowami z różnymi firmami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez JanG
      Kupiłem siewnik Focus 1000/4 i nie wiem jak ustawić wentylator do siania rzepaku.
      Prosze o pomoc.
    • Przez Heniekii
      Witam jak w temacie stosowal ktos siarczan amonu wiosna jak tak to w jakiej dawce startowej i jaki byl rezultat
       
      I jak rozsiewa sie siarczan amonu pylisty w porownaniu do siarczanu amonowego z wiekszym krysztalem
       
      pozdrawiam
    • Przez agrofoto
      Witamy serdecznie,
      informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa kolejne spotkanie ze specjalistami firmy Monsanto. Czat odbędzie się 13 lutego 2014 r. o godz. 20:00 a naszymi gośćmi będą specjaliści do spraw sprzedaży nasion kukurydzy DEKALB oraz środków ochrony roślin. Będzie to okazja do zadania wielu nurtujących pytań oraz uzyskania odpowiedzi z pierwszej ręki.
       
      Tematem spotkania będzie wybór najlepszych odmian kukurydzy DEKALB w Państwa gospodarstwach.
       
      Według specjalistów zajmujących się opłacalnością uprawy kukurydzy na wielkość plonu ziarna wpływają trzy istotne czynniki: wybór odmiany, zabiegi uprawowe (przede wszystkim nawożenie i technologia odchwaszczania) oraz warunki pogodowe. Ten ostatni czynnik jest niezależny od rolnika, natomiast dwa pierwsze całkowicie zależą od podejmowanych przez niego decyzji. Wybór odpowiedniej odmiany wpływa w ponad 30% na uzyskany efekt ekonomiczny. Dlatego tak istotne jest, by decyzję dotyczącą zakupu materiału siewnego poprzedzić analizą jego właściwości, potencjału plonotwórczego i przydatności dla wybranego kierunku użytkowania.

      Więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej odmiany kukurydzy znajduje się na
      www.agrofoto.pl/mailing/monsanto-022014/wybor-odmian-kukurydzy.pdf
      Zachęcamy Państwa do lektury.


       
       
      Zastanowimy się również nad problematyką jak najlepszej ochrony uprawy, omówimy nowości firmy Monsanto na rynku środków ochrony roślin oraz przypomnimy sprawdzone preparaty. Roundup® obchodzi w tym roku 40-lecie obecności na rynku.
       
      Roundup® MAX2 – jest to najbardziej skoncentrowany herbicyd nieselektywny w portfolio firmy. To także, jak dotychczas, jedyny herbicyd w formie granul rozpuszczalnych w wodzie, Cechuje się wysoką koncentracją unikalnej soli glifosatu (680 g substancji czynnej w 1 kilogramie) i szybkim działaniem w roślinie. Dzięki technologii Transorb™, substancja aktywna szybko jest pobierana i przemieszczana w całej roślinie, aż do korzeni. Korzyści dla użytkownika płynące z tej technologii są nie do przecenienia. Wystarczy 1 godzina bez deszczu po zabiegu, aby preparat został pobrany przez roślinę.
       
      Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym na
      http://www.monsanto.pl/srodki-ochrony-roslin/galeria-filmow
       
      Apyros™ 75 WG - selektywny herbicyd do powschodowego zwalczania miotły zbożowej oraz wielu innych chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie pszenicy i pszenżyta.
       
      Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i czekamy na Państwa pytania 13 lutego 2014 r. o godz. 20:00 na portalu www.agrofoto.pl. Wiedza zdobyta podczas tego spotkania na pewno pomoże w uzyskaniu wysokich i zdrowych plonów.
       
      Do zobaczenia.
      Zespół Monsanto Polska
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj