tomek017

Ładowarka jcb - stuknięcie przy naciśnięciu i przy puszczeniu hamulca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek017    0

Proszę o pomoc. Ładowarka teleskopowa JCB 526-56 AgriPlus 2011 r. W czasie jazdy przy naciśnięciu hamulca jak również przy puszczaniu hamulca jest słyszane tak jakby uderzenie ( stuknięcie ). Co to może być?? Czy to coś w napędzie?? Czego szukać w pierwszej kolejności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Albo luzy na wale napędowym lub krzyzakach a jak np zmieniasz kierunek jazdy przód tył przy wcisnietym hamulcu to też Ci stuka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz tylną oś na sworzniu wachacza wyrabia sie i stuka podczas chamowania lub ruszania czasami tez jest ten efekt przy podjezdzaniu pod górkę lub z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22
ja bym obstawial wlasnie luz na wachaczu tylnej osi....os przesuwa sie przod-tyl...i wtedy puka....sa takie podkladki dystansowe ktore kasuja ten luz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

 Wymieniliśmy olej w mostach na fusz 10w 30 problem znikną ,sklejają się tarczki hamulcowe,zacznij od oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
10W30 do mostu? 🙄 do mostu o ile nie ma automatycznej blokady właśnie przez sklejające się tarczki to olej klasy GL5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kr7ys
      Witam, posiadam ładowarkę Clark michigane prawdopodobnie model 75a. Czy ktoś posiada taki sprzęt potrzebna mi pomoc przy elektryce. 
    • Przez BartomiejSkrczyski
      Gdzie kupię? Na forum piszą że po 600-800zł. Ja znalazłem tylko za prawie 3tyś.
    • Przez matijas67
      Witam 
      Jak w temacie, ładowarka nie jedziemy szybko
      Przed remontem silnika jeździła szybko ale po remoncie silnik miał bardzo ciężko odpalic ( wina była źle ustawiony zapłon i słaby akumulator) 
      Szukaliśmy przyczyny i pewien mechanik poradził żeby dolać do oleju hydrauliki i jezdnych napędów( bo to jeden olej) dolać ropy.
      Od tego czasu ładowarka dużo wolniej jeździ i trzeba gazowac...
      Nie wiem czy to możliwe że jakieś tam w pompie tryby się ukrecily i przez to może..? Bo kiedyś odkrecilem pompę od silnika i od razu silnik odpalił, i zgasilem, podpiolem pompę i pale A w pompie słychać rupotanie...
      Może wtedy coś się stało?
      miał ktoś coś podobnego z jazda? 
      Proszę o jakieś wskazówki, porady 
      Z góry dziękuję 😊
    • Przez PONAR
      Witam 
      Zamierzam kupić nie dużą ładowarkę teleskopową było już na forum dużo w temacie . Ale mam problem z wyborem potrzebuje ciągnąć przyczepę ok 8 ton i szukam ładowarki która ma największą prędkość maksymalną ładowarka będzie pokonywać duże odległości a nie chciał bym aby silnik cały czas chodził na pełnych obrotach.nie wszyscy Producenci   podają maksymalnej prędkości więc proszę o opinie jakie prędkości osiągają wasze ładowarki lub która przy pełnej prędkości nie ma maksymalnych obrotów silnika( prędkość ograniczona elektronicznie)
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć wam. Pytanie na szybkości. Ta dźwignia powinna być założona tak, czy odwrotnie? Jest to z prawej strony, łączy hamulec ręczny z zaworem pneumatycznym. PS. Nie musicie komentować, że jest uwalone olejem. Dałem nowy wałek, nowe simmeringi zwykle, później nowe silikonowe (czy coś takiego) teraz robię trzeci raz i zakładam dwuwargowe, tak że już dość jestem zdenerwowany. Do tego jeszcze to mi się poje@#ło jak założyć. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj