Bananek

miedzyplon scierniskowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
-smyk-    9
Tak szczególnie na słabszym kawałku gdzie ziemia potrzebuje prochnicy. U mnie są dość ciekawe warunki. Tereny zalewowe, piachury jak na tynk. Istne mozaiki. Głównie zależy mi na tym żeby ten łubin w plonie głownym dał coś do ziemi, aby żyto w miare sobie po nim radziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ostatnio też interesuje się tym tematem, i zbieram informacje co poza mieszanką żyto+wyka nadaje się na poplon po kukurydzy na kiszonkę także siew raczej po 10 września. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
Dnia 2.01.2019 o 23:04, -smyk- napisał:

Tak szczególnie na słabszym kawałku gdzie ziemia potrzebuje prochnicy. U mnie są dość ciekawe warunki. Tereny zalewowe, piachury jak na tynk. Istne mozaiki. Głównie zależy mi na tym żeby ten łubin w plonie głownym dał coś do ziemi, aby żyto w miare sobie po nim radziło.

Mam podobne pola i sieje gorzki. Żółty to więcej niż loteria. Zwierzyna wpierdziela go aż miło, gęsto posiejesz antraknoza go weźmie w 2-3 dni gdy mokro i ciepło. Jak sucho to wiadomo ziarna zero, jak wyjdzie dobrze i trafi się deszcz co drugi dzień gdy już dojrzały to potrafi wystrzelać 2/3 strączków. Ogólnie źle wspominam żółty, no i cena 2 zł/ kg gdy gorzki   0,8-1 zł/ kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, mógłby ktoś pomoc w wyliczeniu międzyplonu ścierniskowego... Tz. ile Ha muszę zasiać międzyplonów bo nie mogę dojść... musi to być więcej jak 5% całych użytków ornych czy nie?? bo teraz mam 4,75% i w tabeli wynik kontroli EFA pisze 

Czy wymóg EFA spełniony

TAK

 

Czy wspólna deklaracja EFA NIE

 

i nie wiem co to jest ta wspólna deklaracja efa i czy tak jest dobrze czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mirasek
      Nie znalazłem podobnego tematu, a jeśli przeoczyłem to prosze o linka do niego i wystrzelenie tego w kosmos.
       
      Z zaletami i wadami agregatu podorywkowego zapoznałem sie w innych tematach, ciekawi mnie natomiast jaką przewage może mieć nad nim ciężki kultywator z dużym wałem strunowym. Chodzi mi głównie o prace na ściernisku zbożowym i kukurydzianym jak i doprawianie gleby i inne możliwe zastosowania. Konstrukcja tego którego mam na oku przypomina nieco głębosza, można nim pracować na większe głębokości, ale ciekawi mnie efekt po wspomnianym ściernisku, czy pole jest bardziej równe jak po agregacie? Jak wygląda wymieszanie resztek pożniwnych?
       
      Obie maszyny o szerokości 2,6m czyli 6 szerokich łap + talerze versus 11 wąskich łap... Ziemia głównie IV klasa, ciągnik 95KM. Co wybrać?
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez nht6030
      Witam Panów. Jak napisałem w temacie interesuje mniej typ grubera kongskilde vibro-flex i Kverneland Turbo czyli dużo zębów na redlicach sercowych (13 zębów na 3,2 szerokości) wydaje mi się, że to nie ma prawa dobrze iść po ściernisku a jednak trochę o nich czytałem i znam dwóch użytkowników i mówią, ze dobrze idzie nie zapycha i jest równo, powie mi ktoś o takich agregatach ? Jestem zainteresowany kupnem.. Z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez tomi8317
      Witam chcę kupić grubera o szerokości 2,60 z bometu na zabezpieczeniu kołkowym cena brutto to 9tys zł co onim sądzicie mogę wydać max 10tyś lepszego nic w tej cenie nie znajdę ,ciągnik 90 konny chyba ze z mandanu ale szerokość 2.20 10tyś zł nie wiem czy nie za mały do 90 konnego mf proszę o pomoc.
    • Przez ursus-5314
      Witam. Poszukuje właśnie agregatu ścierniskowego. Ciągnik jest z turbiną i ma ok. 80km. Budżet jakim dysponuje to 4.5-5.5 tyś. Niewiem jaki wybrać, jaki szerki na gęsiostopach czy na prostych łapach. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj