Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymek321    0

witam, chciał bym się dowiedzieć od osób które robiły, mają kultywator 1,8 m szerokość, 11 zębów, 3 rzędy. Z jakiego materiału najlepiej zrobić ramę kultywatora? interesuje mnie tylko zrobienie ramy. Wymiary jakie są między rzędami?  jeśli ktoś by miał zdjęcia takiego kultywatora to chętnie je zobaczę, jeśli by się dało to prosił bym o zdjęcie z podpisanymi wymiarami kultywatora. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Rama to najlepiej z kształtownika. Ale czy jest sens robić kultywator samemu skoro można kupić dobrą używkę za kilka stówek.
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

z jakiego woj. jesteś? mam taką ramę do sprzedania, zęby też by się znalazły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Dobrze mowi Karol445 ..wiem cos o kosztach bo pwiekszalelem swoj stary kultywator z 1,8 do 3.5 i koszt samego materialu wyszedl 280 zl nielicze spawania swojego i tarcz do ciecia no i kupna zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

O ile jestem za zrobieniem czegoś samemu i sam zrobiłem wiele maszyn to w tym przypadku koledzy maja racje. w takim kultywatorze nie ma się co zepsuć, więc używka będzie dobrym pomysłem. Same zęby to koszt ok 300zł a jeszcze materiał i koła. Roboty już Ci nie liczę bo skoro pytasz to pewnie traktujesz to jako hobby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek321    0
47 minut temu, piozz napisał:

Dobrze mowi Karol445 ..wiem cos o kosztach bo pwiekszalelem swoj stary kultywator z 1,8 do 3.5 i koszt samego materialu wyszedl 280 zl nielicze spawania swojego i tarcz do ciecia no i kupna zębów

zęby mam tylko rama chce zrobić na 3 rzędy bo mam stary kultywator tylko już pokrzywiony trochę i 2 rzędy

 

2 godziny temu, HANK napisał:

z jakiego woj. jesteś? mam taką ramę do sprzedania, zęby też by się znalazły

z małopolskiego, ile chcesz za ramę? zęby mam ze starego tylko rama by mnie interesowała

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
jutro cykne zdjecie swojch przerobek ..w kazdym badz razie napewno ksztaltownik i to gruby oraz plaskownik ci bedzie potrzebny wymiary podam ci jutro ..a masz stare czy nowe zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek321    0
Przed chwilą, piozz napisał:

jutro cykne zdjecie swojch przerobek ..w kazdym badz razie napewno ksztaltownik i to gruby oraz plaskownik ci bedzie potrzebny wymiary podam ci jutro ..a masz stare czy nowe zeby

zeby mam ze starego tyle co ramę robić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Popraw link bo wyświetlają się wszystkie grafiki. chodzi mi jakie masz mocowania zębów? bo mogą być takie https://www.targrolniczy.pl/mocowanie-zeba-kultywatora-stary-typ-odp-1402010081-sttyp-p-6022.html

lub takie

https://omasz.pl/brony/4013-obejma-zeba-kultywatora-nowy-typ.html

Ja mam te pierwsze więc mógłbym pod powiedziec jaki kształtownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek321    0
6 minut temu, arturooo napisał:

Popraw link bo wyświetlają się wszystkie grafiki. chodzi mi jakie masz mocowania zębów? bo mogą być takie https://www.targrolniczy.pl/mocowanie-zeba-kultywatora-stary-typ-odp-1402010081-sttyp-p-6022.html

lub takie

https://omasz.pl/brony/4013-obejma-zeba-kultywatora-nowy-typ.html

Ja mam te pierwsze więc mógłbym pod powiedziec jaki kształtownik

te pierwsze myślałem zeby dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Ja te pierwsze mam na ceowniku hutniczym o ile dobrze pamiętam 40mm, zaślepionym dodatkowo na całej długości piaskownikiem, ale to dużo roboty. Nie jestem pewny czy np profil 40x40x4 będzie tam pasował bo ma okrągłe brzegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Tak , zapytam , jakie  zastosowanie ma obecnie taki kultywator, bo z tego co widzę u wiekszości rolników stoją takie i rdzewieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
na zlomie takich ram pelno to po co robic podjec na zlom i kup za 200-300zl i po klopocie

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek321    0
17 godzin temu, arturooo napisał:

Ja te pierwsze mam na ceowniku hutniczym o ile dobrze pamiętam 40mm, zaślepionym dodatkowo na całej długości piaskownikiem, ale to dużo roboty. Nie jestem pewny czy np profil 40x40x4 będzie tam pasował bo ma okrągłe brzegi

a jak nie to ta pierwsza obejma też by była i kształtownik 60x60x2 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Zauważ że każde mocowanie jest pod konkretny wymiar, skoro wymiar w mocowaniu jest pod 40 czy 50 nie pamiętam i zapomniałem zmierzyć to nie wciśniesz tam profila 60x60. Taki profil to pod drugie mocowanie to nowszego typu ale wtedy jest trudniej bo musisz obrócić profil o 45st w ramie tak jak w kultywatorach unia grudziadz i one są chyba lepsze. ale 60x60x2 to za mało. ja bym dał 60x60x4 a jak szukasz oszczędności to daj choć na 3. Kolego andrzej78 ja np używam kultywatora na wiosnę jak mokry kawałek i nie mogę wjechać zestawem żeby siać, to wpadam płytko kultywatorem żeby podsuszyć ziemię i za dzień lub dwa już spokojnie wchodzę z siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj