radek5314

łacznik centralny hydrauliczny Cięgło

Polecane posty

t25a1    294
O takie że stoisz za ciągnikiem i sterujesz cięgnem z błotnika by spiąć maszyne, a nie latasz go środka kabiny aby wysunąć,wsunąc o 1cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wcale to takie aż mus te sterowanie z błotników, widziałem parę razy jak z kabiny podłączali łącznik do maszyny, mieli sznurek od łącznika poprowadzony do kabiny i ręką swobodnie go zapinał, choć ciągnik miał sterowanie na błotnikach.(konieczny w takiej syt. łącznik hakowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Nie mam sterowania na blotniku wyjsciami tylko podnoszenie do gory sa guziki otworze szybe stane na zaczepie dolny jedna reka bede trzymal cieglo druga bede wysuwal cieglo lub mi 2 osoba pomoze podpiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294
To po co iśc w koszty na takie cięgło jak ci ktoś pomoże albo sam zapniesz stojąc za traktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chyba tylko do regulowania długości w trakcie pracy ;)

Stanie na zaczepie to zaproszenie do wizyty karetki... I później ja muszę płacić za takich pomysłowych ludzi. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Po to zeby w trakcie pracy nie stawac i nie regulowac recznie i zeby do transportu po drodze wsunwc do konca i podniesc jak najwyzej plug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ale macie problemy, aż zaczynam wątpić czy tu rolnicy wypisują swoje rady? Normalnie gdy łącznik centralny jest za długi wystarczy lekko podnieść agregatowaną maszynę i długość się dopasuje, oczywiście przyciskami na błotniku do sterowania podnośnikiem gdy jest za krótki trzeba trochę opuścić w miarę możliwości. Czy nikt naprawdę tak nie robi zapinając jakiś sprzęt?? Nie potrzebne tu są sznurki i inne złote pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Nuda Panie, nuda w zimie im doskwiera i wszędzie szukają problemów... Okres mają... Byle do wiosny
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
ten sznurek to żaden złoty pomysł, to fabryczne rozwiązanie w tych łącznikach i jest to właśnie między innymi po to aby nie wchodzić pomiędzy traktor a maszynę wkładasz samą kulę na sworzeń i opuszczasz z kabiny łącznik.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
11 godzin temu, ptaszyna napisał:

Ale macie problemy, aż zaczynam wątpić czy tu rolnicy wypisują swoje rady? Normalnie gdy łącznik centralny jest za długi wystarczy lekko podnieść agregatowaną maszynę i długość się dopasuje, oczywiście przyciskami na błotniku do sterowania podnośnikiem gdy jest za krótki trzeba trochę opuścić w miarę możliwości. Czy nikt naprawdę tak nie robi zapinając jakiś sprzęt?? Nie potrzebne tu są sznurki i inne złote pomysły.

Dobrze mówi, polać mu. Ja tak zawsze zapinam, mimo ze mam zwykły kręcony na haku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
25 minut temu, przemek28_28 napisał:

Pewnie go wzmocni jeszcze😂 nie rozumiem po co kupować coś co nie pasuje?

To znajdź mi łącznik nie hydrauliczny ze by miał taki otwór?!

Poprostu taki mam otwór w ciągniku  do tego na bolcu mam zamontowany czujnik chyba uciągu i zamiast wymieniać to wszystko najprościej rozwiercić lub kupić z takim otworem a takiego nie spotkałem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
10 minut temu, przemek28_28 napisał:

kolego chcesz mnie z torbami puścić?

Ponad 500 końcówka prawie 500 łącznik to nie lepiej za 20 zł rozwiercić a za resztę kupić jakaś dobrą wódkę?

A tak poważnie to ma taka końcówkę tylko domowej roboty przy starym łączniku ale już się bardzo wyrobiło z otworu 25mm zrobiło się ponad 30mm dlatego chce kupić coś lepszego bez doróbek

96341604-36CF-4F6F-85DE-2C28B8172A36.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

nie chce Cie puścić z torbami, pisałeś ze nie spotkałeś a jednak są, o cenie nic nie było mowy. A nie lepiej kupić 32 i wstawić tuleje przy ciagniku? Takie wkładane/wbijane?Bedziesz miał taniej bo tuleje ile bedą kosztować? A łącznik tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
28 minut temu, przemek28_28 napisał:

nie chce Cie puścić z torbami, pisałeś ze nie spotkałeś a jednak są, o cenie nic nie było mowy. A nie lepiej kupić 32 i wstawić tuleje przy ciagniku? Takie wkładane/wbijane?Bedziesz miał taniej bo tuleje ile bedą kosztować? A łącznik tańszy.

Hehe tulejki tez nie zdadzą egzaminu... bo uszy na bolec tez maja 37 mm, jedynie jak by rozciął tulejkę i zaspawał  w środku ale jak zapiać łącznik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Chciałbym przenieść rozdzielacz hydrauliczny bliżej panelu z dźwignią podnośnika w MTZ 1025, ponieważ jest on za daleko i niewygodnie się go obsługuje. Jak się do tego zabrać? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Wiem tylko, że stary należy pominąć i założyć nowy. Trzy sekcje z pływaniem, jak w oryginale.
    • Przez Bocian1520
      Witam. Mam problem z MF 399 bardzo grzeje mi sie olej hydrauliczny. Sprawdzane były juz hamulce skrzynia most i chyba wina lezy w pompie lub jakimś zaworze dławiącym .... Moze miał ktos podobny problem??? Pozdrawniam 
    • Przez rex15
      Witam, musze kupić do pługa kule i zastanawiam się, czy brać pierwsze lepsze, np z grene, czy szukać czegoś innego.
    • Przez GangstaRapShit
      Cześć,
      mam takie pytanie, gdzie można dostać metalowy przewód od hydrauliki do kombajnu ziemniaczanego Anna Z644. Chodzi o przewód idący do siłownika od podnoszenia lemiesza. Olej leci spod nakrętki przy siłowniku, do tego jest w nim też dziura w innym miejscu. Nie mogę znaleźć tej części w internecie. Można to gdzieś dostać czy trzeba będzie coś kombinować z dorabianiem? Z góry dzięki i pozdrawiam  
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj