Jaro466

Renault 95.14 - Brak reakcji na wrzucenie biegów

Polecane posty

Jaro466    0

Witam. Zakupiłem ciągnik Renault 95.14 po 2 tygodniach przestał totalnie reagować na biegi pomimo tego ze wszystkie wchodzą.. czy mógłby mi ktoś naświetlić co mogłoby być nie tak ? Ciągnik odpala  ale po wrzuceniu biegu nie jedzie . Szukałem info na internecie ale nic nie mogę na ten temat znalezdz . Z góry  dzięki za jakiekolwiek informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro466    0

Nie nie ma półbiegow . Zapala się normalnie , włączam rewers do przodu wchodzi , normalnie włączam biegi puszczam sprzęgło i nie jedzie . To jest rocznik 85 dołączę pare zdjęć 

624C7F2C-0592-4BA8-9AA3-E01178BA70B1.jpeg

8183C573-9FB3-4950-A1F1-37598E3C907C.jpeg

8FDEE733-F813-4964-882E-0D82E6496DA8.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

wałek sprzęgłowy ukręcony,tarcza sprzęgłowa frezy obrobione lub na wałku, generalnie do rozjechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro466    0
44 minuty temu, witejus napisał:

wałek sprzęgłowy ukręcony,tarcza sprzęgłowa frezy obrobione lub na wałku, generalnie do rozjechania

Ale to dałoby radę to samemu tez zrobić ? Czy raczej do mechanika ? Duży koszt jest naprawy jeśli faktycznie to jest to ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

czy to jest to nikt na odległość nie powie ,tak strzelałem na szybko bo przyczyn może być więcej.A czy dasz radę sam zrobić? po Twoim pytaniu sądzę że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Reduktora nie wrzuciłeś na luz?

Na każdym zakresie brak jazdy?

Linka od rewersu się nie zerwała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jaro466

Tak jak pisał kolega wyżej nikt Ci na odległość nie zdiagnozuje co jest przyczyną usterki. 

Spróbuj ugryźć temat z drugiej strony, kupiłeś ciągnik 2 tygodnie temu i teraz pytanie czy od firmy czy osoby prywatnej? Jeśli od firmy to masz duże szanse na odzyskanie pieniędzy (rękojmia itd.) Bo niestety na podstawie doświadczeń naszych klientów wiem że często remont "Reni" jest nieopłacalny.

Pozdro!
sklep www.ZENOX.pl 
Części do zachodnich i polskich maszyn rolniczych 

sebastian@zenox.pl 
TEL. 723 678 743 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro466    0
Dnia 2.01.2019 o 15:49, Agrest napisał:

Reduktora nie wrzuciłeś na luz?

Na każdym zakresie brak jazdy?

Linka od rewersu się nie zerwała?

Rewers działa , wszystko działa tylkoze biegi wchodzą bez sprzęgła a do rewersa muszę nacisnąć sprzęgło , zdjąłem pokrywę pod kierownica i nie widać zeby były jakieś tryby uszkodzone . Odpalalismy go na pociąg bo rozrusznik nie działał i od tego momentu zanikły biegi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1991    0

Witam i jak rozwiazałeś problem z brakiem tych biegów? Bo mam ten sam problem. Odpaliłem dziś ciągnik i nie było już biegów. Pomoże ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mambolinski    0

Dołączam do pytania. 8014 , 87rocznik. Przyjechałem od elektryka. Rano odpalam, nic, nie jedze, tzn. jak dziewica. Ma chęć ale się boi:-)

Koła ciut, prawie niezauważalnie ruszają i .... Także niedawno kupiony. 

Co koledze wyszło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowy    0

Jaroo466 jak ciągnęliście, to czy wajcha od zakresów biegów I,II,III, była w pozycji do holowania ???????????(jest tam taki znaczek)

obraz.png.76b8a9834f01ce4750401e46834eb7b2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem się rozwiazal sam?? zalawecilem do mechaników po 2 tygodniach prób- z lawety zjechał sam:-) porobili mi przód i inne pierdoły( skoro już stoi niech robią) wróciłem podpiąłem ladowacz, mówię: pojeżdżę. kooortwa nie jeździ jakby chciał a nie może( jak dziewica). dzwonię do mechaniora, oddzwania specjalista - wszystkimi wajchami Pan porusza. 1galka,2ga, rewers. - nic. wszystkimi!!! -reduktor! ciągnik jeździ:-) kolega stwierdził " maszyna gwizda-kierowca pi...da":-D w skrzyni któreś koło nie do końca odbija. meritum. podejrzenia: w najlepszym wypadku sprzęgło, w najgorszym wałek.... a wyszło że trzeba wajchami poruszac rzecz do zrobienia, ale nie pilnie. ale dobrze wyszło bo dzięki temu że się "zepsuł" mam inne rzeczy porobione bo BYL CZAS:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj