danielhaker

Ceny usług 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, kizak napisał:

    Z tą ceną od kulki to tylko na średniej i dobrej słomie. W tym roku była słoma średnia,i tam z biedą wychodziło,lecz w zeszłym roku porażka.  I dla mnie bieda bo po próżności sprzęt tłukę,i gospodarz beczy że nie ma słomy . O trawach nie wspomnę,jak w tym ,tak i w tamtym roku po tyłku.

Jak taka tragedia , to po co jeździsz ? Siedź w chałupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Proste gdzie mało sprzętu a chętnych dużo cena większa ,u nas prawie każdy ma wszystko ,więc trudno o klienta i mało z usługi zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Najgorzej jest po małych kombajnach na wyboistych polach.... Zdarza się jakaś jęczmianka po jakimś małym volvo co z hektara masz 3 kule a pokosy jak po rotacyjnej jeden przy drugim a chłop drze się że to lux pasza i żeby zebrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Jak taka tragedia , to po co jeździsz ? Siedź w chałupie .

 Żeby w chałupie nie siedzieć😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
3 godziny temu, pawel885 napisał:

Najgorzej jest po małych kombajnach na wyboistych polach.... Zdarza się jakaś jęczmianka po jakimś małym volvo co z hektara masz 3 kule a pokosy jak po rotacyjnej jeden przy drugim a chłop drze się że to lux pasza i żeby zebrać 

Niechaj chłop ograbia pierw w grubsze wałki i dopiero jedź na usługe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

własnie jak jest ze swiadczeniem usług trzeba firme zakładać jak ze składkami mały zus teraz jest to idzie ogarnąc do tego podatek dochodowy czy jakims ryczałtem mozna?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak chcesz legalnie to trzeba zakładać działalność. W krus jest chyba podwójna składka zdrowotna o ile nie przekroczysz progu podatku dochodowego bo wtedy wpadasz na zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Będąc na Vacie, możesz świadczyć usługi rolnicze. Wystawiasz fakturę jak przy sprzedaży zboża. Tylko wpisujesz sprzedaż orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
6 godzin temu, Andzej23 napisał:

Będąc na Vacie, możesz świadczyć usługi rolnicze. Wystawiasz fakturę jak przy sprzedaży zboża. Tylko wpisujesz sprzedaż orki.

gdyby to była prawda to całkiem ciekawie.

Mam pomysł na usługi zastanawiam sie z jakiego finansowania skorzystac czy po modernizacji maszyna moge robis usługi? jak nie po trzeba bedzie pozarolnicza działalność ale wiem ze wtegy zus. Podatek dochodowy jak jest liczony? moze mozna jakims ryczałtem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Chyba, że teraz bo w żniwa jeszcze ze swoją rozmawiałem i mówiła że bez problemu. To jest już moja czwarta księgowa i na niej się zatrzymałem, bo wcześniejszych jak się o coś pytałem to zawsze śpiewka, że musi się dowiedzieć. A u teraźniejszej co zadzwonię, o co nie spytam, od razu mam odpowiedź.


Po pierwsze to nie jest usługa! Napisałem tak, żeby było wiadomo, że wykonasz u kogoś Siew i weźmiesz za to pieniądze. Nie ma nic wspólnego z zusem, a z podatkiem dochodowym to Ci nie powiem. Gdzieś z 4 lata temu wykonałem "usługę" koszenia jęczmieniach dużemu gospodarstwu i wtedy się dowiedziałem o tym że mogę taką fakturę wystawić, bo oni mi powiedzieli, że zapłacą, ale muszę im fakturę wystawić. Poszło do księgowej, vat mi potrącili i tyle, ale nie pamiętam czy na koniec roku coś było do czyszczenia z tym podatkiem dochodowym. Zadzwonię dzisiaj do księgowej i spytam.


Krzysztof jeśli masz podejrzenia, że Twoja księgowa ściemnia to daj sobie z nią spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Andrzej23 i jak tam księgowa coś powiedziała 

bo moja kiedyś odliczała vat i dochodowy od takiej fv

bo przecież jesteśmy płatnikami vat od towarów i usług wg ustawy 

ja kiedyś pisałem fv na usługe rolniczą z gospodarstwa a teraz pisze z firmy usługowej ale mam większe koszty i papierów masa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

do dlaczego dalej z gospodarstwa nie piszesz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

księgowa mojego brata mówiła że w tym roku sie prawo zmieniło że niby już nie można a ta księgowa jest ogarnięta 

bo moja księgowa to jest ogarnięta ale prowadzi duże biuro a jej pracownice porażka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to teraz wytłumacz mi mniejwięcej jak to teraz sie robi jaki jest podatek dochodawy?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dochodu czy zysku? Znajomy cos wspominał że ma działalność na KRUS i płaci jakis ryczałt dochodowy 

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

od przychodu odelmujesz koszta i od tego co ci zostaje płacisz 19% 

coś takiego nie wiem czy dobrze tłumacze u mnie robi to księgowa 

oczywiście mówimy o cenie netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
23 godziny temu, Andzej23 napisał:

Będąc na Vacie, możesz świadczyć usługi rolnicze. Wystawiasz fakturę jak przy sprzedaży zboża. Tylko wpisujesz sprzedaż orki.

Podaj podstawę prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Chłopie ja nie jestem prawnikiem tylko rolnikiem. Wystawiłem kiedyś taką fakture i to zadziałało. Przepraszam, że zapomniałem spytać o to księgowej, ale mam masę innych tematów do niej, poprawię się i spytam w poniedziałek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co ja wiem to można fakturę za usługi z gospodarstwa wystawić ale jest limit roczny, 10 albo 15 tysięcy, teraz już nie pamiętam. skoro by można było wystawiać ile się chce tych faktur to nikt by nie zakładał firmy no bo po co? ZUS, dochodówka itd, po co to komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, Bartek72511 napisał:

Z tego co ja wiem to można fakturę za usługi z gospodarstwa wystawić ale jest limit roczny, 10 albo 15 tysięcy, teraz już nie pamiętam. skoro by można było wystawiać ile się chce tych faktur to nikt by nie zakładał firmy no bo po co? ZUS, dochodówka itd, po co to komu.

Jakby się dało ta na te 15 tyś wystawiasz FV a reszte robisz bez faktury, większość ludzi nie chce jak maja wybór 350 zł bez faktury lub 380 z papierkiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj