danielhaker

Ceny usług 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

No co zrobić ? Odmówić nie potrafię . Biorę co leci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu znajomy przyszedł żeby mu siano zbelować. Wyszło ponad 90 sztuk. Stawka ustalona i ok. Za dwa dni przychodzi czy bym mu nie włożył tego na oborę. Mówię mu 5zł od sztuki bo wiedziałem jakie warunki panują na jego podwórku. On że się zastanowi. Temat myślałem że zamknięty. Parę dni później jak pogoda zaczęła się psuć to już nie było problemu z ceną. I do tej pory mam klienta na to 150-180 bel plus podanie na strop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

No co zrobić ? Odmówić nie potrafię . Biorę co leci .

Dać odpowiednio wysoką cene żeby było warto

Za 3 zeta wg mnie nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w tamtym tygodniu facet za to że przyjechałem zbelować siano bo nie miał kto to 100pln za fatygę mi dorzucił gdzie belek było 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, blondynek2004 napisał:

Mi w tamtym tygodniu facet za to że przyjechałem zbelować siano bo nie miał kto to 100pln za fatygę mi dorzucił gdzie belek było 14.

Kto bogatemu zabroni . Sam kiedyś takiego miałem w kostkach . Płacił drugie tyle , tylko że kostek było niezbyt wiele . ;)

4 minuty temu, arturooo napisał:

dobrze rozumiem?

No tak koledzy sugerują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

To ja trochę za tanio brałem, bo 15zł samo rolowanie i 20zł jak załadowałem i rozładowałem. Najgorzej jak przyszło układać w ciasnych pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa

Kuźwa 100 było brać kompleksowo ... Nie ma to jak jeden drugiego oskubie ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A sorry  Źle . Tak na marginesie , to moim zdaniem na łące załadunek to pryszcz , Przy rozładunku , to już może być różnie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Jako,że zaczynają się żniwa wypadałoby określić stawki za usługi żniwne, a więc jak rozliczać koszenie zbóż Bizonem z sieczkarnią i bez (cena za ha czy od godziny) ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja kosze John Deere 1075 o biorę 300zl/ha a z sieczkarnia w zeszłym roku brałem 320zl/ha ale chyba bede brał 350zl z sieczkarnią ze względu na cene części . 

W tym roku przed sezonem wymienilem lozyska na napędzie sieczkarni i kosztowało mnie to 800zl, jeśli za sezon lub dwa dojdzie wymiana noży to tez bedzie spory koszt, do tego dodatkowe paliwo ktore spali kombajn na sieczkarnie wiec dodatkowe 50zl do hektara za pociecie słomy uważam za rozsądne pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

rok temu paliwo było tańsze 

nawet płaca minimalna była mniejsza czy godzinowa - chodzi o to co rząd ustala do opodatkowania , inflacja -tak więc i cena usługi też musi drożeć 

trzeba sie szanować i maszyne bo usługobiorca siedzi w cieniu i szanuje zdrowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, krzysztof1987 napisał:

rok temu paliwo było tańsze 

nawet płaca minimalna była mniejsza czy godzinowa - chodzi o to co rząd ustala do opodatkowania , inflacja -tak więc i cena usługi też musi drożeć 

trzeba sie szanować i maszyne bo usługobiorca siedzi w cieniu i szanuje zdrowie 

To może czas zostać usługobiorcą  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Za ładowarkę teleskopową 2,5t biorę 80zł za godzinę, za 7,5t 130zł.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

350zł za ha za zbiór rzepaku to rozsądna cena?  Za duzo za malo? Trochę nie  mam chęci i czasu jeździć po usługach, ale kilku mnie już się czepilo żeby  wykosic i nie wiem ile brać. Działki średnio nie większe jak 3ha razem około 50 ha. Woj lubelskie powiat łęczynski i chełmski. Kombajn tc 5.70 heder 4.57m po 1 sezonie. Myślę że 1,5ha\H wykosze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ile bierzecie za zwiezienie bel slomy z pola ok 1km do stodoly? Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Teoretycznie załadunek 5 zł,rozładunek 5 zł,a przewóz swoją przyczepą jakby  gratis,ale jak przyjdzie co do czego,to nawet i tej dychy nie uwleczesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

Ile zawołać za transport zboża z pod kombajnu , przyczepa tandem 11m3 , odległość ok 20km w jedną stronę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jacek472 napisał:

350zł za ha za zbiór rzepaku to rozsądna cena?  Za duzo za malo? Trochę nie  mam chęci i czasu jeździć po usługach, ale kilku mnie już się czepilo żeby  wykosic i nie wiem ile brać. Działki średnio nie większe jak 3ha razem około 50 ha. Woj lubelskie powiat łęczynski i chełmski. Kombajn tc 5.70 heder 4.57m po 1 sezonie. Myślę że 1,5ha\H wykosze.

 

macie tak słabe zboża czy jak że dasz radę 1,5ha/h wykosić? suszy u was raczej nie ma

pudło napisał:

Ile zawołać za transport zboża z pod kombajnu , przyczepa tandem 11m3 , odległość ok 20km w jedną stronę 

pomnóż spalone paliwo na godzinę jazdy, czas operatora no i przyczepy z ciągnikiem nikt Ci darmo nie wynajmnie i Ci wyjdzie ile usługa powinna około kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie wiem, wydaje mi się że tyle wykosze, może i się myle, ale jeśli ponad 6t/h rzepaku i około 10t/h zboża to nie będzie 1,5ha/h? 

Rok temu pierwszy raz kosiłem, ale susza była i plony bez rewelacji, na kompie razem z qq pisze coś około 100h młocarnia i coś ponad 150ha 

Ale znaczy że 350/ha mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nie 350za ha to raczej jest okej, chodzi mi że przejazdy i uwrocia to czy aż tyle wyjdzie chyba że duże działki macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Raczej chodzi mi tu o wydajność w zorganizowanej pracy na dosyć równym kawałku którą przedstawiam jako koszty obrobienia 1ha,  a dzienna wydajność to liczę od 8-15ha zależy od dojazdów, plonów foremności i wielkości kawałków, bo jak pojadę do klienta to przecież nie wykoszę mu tylko kawałków od 3ha wzwyż jeśli ma też oprócz tego kawałki po parę ary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Głąboszowanie na 45 cm na glebach srednich  ile byścuie wycenili? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj