Polecane posty

Toru    15

U nas na dalekim wschodzie lubelszczyzny cena 300-330 i tu UWAGA cena BRUTTO.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 25.10.2019 o 21:49, damianzbr napisał:

Jedno zaprzecza tak trochę drugiemu.

Raz piszesz że nie znasz nikogo kto by czekał aż się zgrzeje (rozumiem że sugerujesz że to jest złe więc nikt tak nie robi dlatego nie możesz znać kogoś takiego)

a następnie piszesz (co innego gdy leży i czeka na suszenie)

 

No właśnie o tym mówię, że leży i czeka na suszenie i łapie temperaturę jak leży tak kilka dni już bo suszarnia nie nadąża. Przecież jak ktoś nie ma swojej suszarni to nie trzyma na przyczepach w stodole parę dni, aby się zagrzała i usługodawca suszenia zużył mniej energii. hehe dobrze by było jak bym miał samych takich klientów.

 

Tylko właśnie tam gdzie skupują i raczej chodzi mi o duże skupy, to mają tak rozplanowane że kupiona kukurydza dzisiaj leży kilka dni na placu i czeka w kolejce za czym trafi do suszarni.

 

 

Taki słaby plon, a gadałeś że masz mocne gleby. Do tego ciągle przecież padało na południu z tego co pamiętam. Kraków to non stop i do tego jednego dnia z jego lewej str na drugi dzień z prawej l tak w koło. Więc u ciebie po lewo to wychodzi na to że co drugi dzień padało i kukurydza słabo sypie.

Ja bym się raczej dopatrywał przyczyny w innych czynnikach.

Zamulenie gleby, wiosennymi ulewami co uniemożliwiło dostateczne nagrzanie się gleby i kukurydza nie miała dobrego wigoru do wzrostu. Później mimo że w glebie wilgoć była (a zwłaszcza u ciebie skoro masz dobre gleby) panowały upały że aż poparzyło rośliny. Później wiały wściekłe wiatry itd itd.

 

Więc myślę że po prostu to był słaby rok na kukurydzę a nie tylko susza.

Bo nie znam nikogo kto by czekał specjalnie żeby się kukurydza zagrzała przed suszeniem. Znam za to takich którzy muszą czekać chwilę zanim zasypią kolejną porcję na suszarnię, bynajmniej nie jest to specjalny postój i trwa z reguły jak najkrócej - czasem grzybom wystarczy parę godzin... Nie znam nikogo kto suszy kukurydzę która leży parę dni, zwłaszcza przy temperaturach powyżej 20*C na zewnątrz. Niektórzy jak mają małe suszarnie to koszą na parę razy żeby tego ziarna szlag nie trafił.

Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w moich stronach kukurydza leży na skupach mokra parę dni tylko wtedy, jak idzie do gorzelni, biogazowni lub w rękawy.

Ziemie mam głównie 3 klasa, trochę 2 i trochę 4. Południe to szerokie pojęcie, do Krakowa mam "tylko" 200 km. Do tej pory wychodziłem przynajmniej 11 ton (nawet w zeszłym roku) więc twoje domniemanie o "innych czynnikach" lub "nieznanych powodach" można sobie w buty wsadzić - opady to zjawisko bardzo lokalne. Sąsiad co ma w miedzy nie taki gospodarz jak ja i zebrał średnio 9 ton. Wściekłe wiatry też chybiony trop - mieszkam w dolinie rzecznej i raczej tu nie ma wichur. Nie ma wody, nie ma wyników, nawet jak byś miał złote ziemie. Choć podobno i tak powinienem się cieszyć bo ludzie zbierali i połowę tego co Ja... To już drugi słaby rok na qq, w moich stronach plon 12t/ha to żadna fanaberia, najlepsi zbierają i 14 ton.

 

300 za tonę to chamstwo w biały dzień...

Edytowano przez Kaszlak79
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
1 godzinę temu, Toru napisał:

U nas na dalekim wschodzie lubelszczyzny cena 300-330 i tu UWAGA cena BRUTTO.

Gorzej jak u mnie na Podlasiu, daj fotkę cennika, pokaż ludziom. 

Niestety macie najgorzej, bo najbliżej sąsiada UKRAINA.

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
11 godzin temu, soltys48 napisał:

Wczoraj kupiłem 40% Po 280 netto 

 

Mogłeś przewiezc kawalek i dostal bys 90 zl na tonie więcej bez roboty 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, szymon09875 napisał:

Skoszone średnia 4t/ha. Cena 370 netto wilgotnosc 40 na jednej przyczepie na drugiej 42%

Odmiany kiszonkowe?jakoś duży problem z wilgotności ziarna w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Na jednym kawalku subito i tam bral 3 proby po wysypaniu i miala 38 36 i 42 %, fakt ze zlapal mnie deszcz delikatny po drodze ale nawet na polu jak mierzylem to 40 miala. A na drugim polu mialem totalny mix 8 rzedow siewnik i 4 odmiany sialem bo miala byc kiszonka z calosci. Tam tez 40... nie wiem do kiedy by musiala stac, gdybym wywozil do skupu tam gdzie bylem umowiony dostal bym 270 zl.. dobrze ze gorzelnia wziela bez wiekszych potrąceń bo wyjsciowa byla 390 wiec duzo nie ucial za taki gnoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, szymon09875 napisał:

Mogłeś przewiezc kawalek i dostal bys 90 zl na tonie więcej bez roboty 🤣🤣

Ale po co jak poszła w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1

Mielisz do bb czy całe sypiesz?

2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ale po co jak poszła w bb

 

Edytowano przez wolkodaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

podzwoniłem wczoraj po okolicy chcąc sprzedać suchą qq ale lipa wszystko zapchane , a pasowałoby mi chociaż przyczepy zwolnić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

dziś ostatni kawałek skoszony i odstawiony, podsumowanie średni plon 11,97t/ha, średnia cena 421 zł/t netto średnia wilgotność 23,8 %.Podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, lassie napisał:

dziś ostatni kawałek skoszony i odstawiony, podsumowanie średni plon 11,97t/ha, średnia cena 421 zł/t netto średnia wilgotność 23,8 %.Podkarpackie

Ło Panie zaraz Cie tu zjedzą ze to nie mozliwe ze taki plon 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

jak to niemozliwe tylko nieliczni maja nizsze a wiekszosc na tym forum w tym roku bije rekordy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to zalezne od pol ja mialem na jednych polach srednia 6 ton masakra a na innych polach srednia mi wyszla 12 ton wiec widzisz jaka roznica tylko pola zlokalizowane w roznych miejscahc i rozne ziemie , bo nawozenie na wszystko szlo takie same 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaimk    6

wilgotność 26.2, -25.5 ukoszone 42.5 tony 3.6 ha cena 420 brutto sklodowski Andrzejewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj