Polecane posty

fabio    79
13 minut temu, krzychrol napisał:

Swoją kosiłem 27 i 28 września przy wilgotności 30-33 %. Znajomi co teraz koszą mają wilgotność 30-32. Cena spadła o 10 zł na tonie a wiatr kukurydzę połamał że bardzo dużo zostaje na polu bo kombajn nie daje rady zebrać. Dodam że FAO 240 250. Przez trzy tygodnie wilgotność praktycznie bez zmian a dużo zostaje na polu więc czekanie nie zawsze wychodzi na dobre

 

kosilem 2 dni temu miala 22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Ja po kombajnie miałem 29-32 %Maks  przy wydajności 6t to mi różnicy nie robiło a jak jeszcze poniżej 30 doplacaja 5 zł to się nie opłaciło czekać, a pszenżyto już tydzień na wierzchu i wydaje mi się że dobry ruch zrobiłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
9 minut temu, fabio napisał:

 

kosilem 2 dni temu miala 22%

To tylko się ciesz. U nas pogoda niby ładna ale kukurydza z wilgotnością stanęła w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
26 minut temu, krzychrol napisał:

To tylko się ciesz. U nas pogoda niby ładna ale kukurydza z wilgotnością stanęła w miejscu.

wilgotnosc pasuje cena pasuje 420 ale plon slaby od 7do8 t

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
45 minut temu, fabio napisał:

wilgotnosc pasuje cena pasuje 420 ale plon slaby od 7do8 t

U mnie średnio ponad 11 ton ale wilgotność wysoka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
krzychrol napisał:

Swoją kosiłem 27 i 28 września przy wilgotności 30-33 %. Znajomi co teraz koszą mają wilgotność 30-32. Cena spadła o 10 zł na tonie a wiatr kukurydzę połamał że bardzo dużo zostaje na polu bo kombajn nie daje rady zebrać. Dodam że FAO 240 250. Przez trzy tygodnie wilgotność praktycznie bez zmian a dużo zostaje na polu więc czekanie nie zawsze wychodzi na dobre

odpowiedni dobór odmiany przystosowanej do danego mikroklimatu jest początkiem i końcem sukcesu w uprawie kukurydzy. Jedni kupują bo przedstawiciel handlowy miał dobrze gadane, inni patrzą na nazwe odmiany, kolejni bo plonowała gdzieś tam po 19t. a nikt sie nie zapyta czy była siana w mojej okolicy w poprzednim roku i jak wyszła? pierwsze pytanie czy jest łamliwa. jak oddaje wode z kolby. jak sie omłaca jaką ma gestość przy zbiorze. A na samym końcu czy jest wysoka i czy bedzie wieksza niz sasiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
22 minuty temu, safar napisał:

odpowiedni dobór odmiany przystosowanej do danego mikroklimatu jest początkiem i końcem sukcesu w uprawie kukurydzy. Jedni kupują bo przedstawiciel handlowy miał dobrze gadane, inni patrzą na nazwe odmiany, kolejni bo plonowała gdzieś tam po 19t. a nikt sie nie zapyta czy była siana w mojej okolicy w poprzednim roku i jak wyszła? pierwsze pytanie czy jest łamliwa. jak oddaje wode z kolby. jak sie omłaca jaką ma gestość przy zbiorze. A na samym końcu czy jest wysoka i czy bedzie wieksza niz sasiada.

Tam gdzie kukurydza na górkach uschła w sierpniu to bez względu na odmianę wiatry połamały wszystko w okolicy. Na lepszej ziemi lub na dołkach gdzie była dłużej zielona nie jest połamana.  Taki urok  gleb mozaikowych. A jeśli chodzi o odmiany to jeśli o mnie chodzi sieję jedną od kilku lat i nie zmieniam co roku jak niektórzy. 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 20.10.2019 o 09:37, rolnik1986 napisał:

do lokalnego posrednika kolo Goslic. pewnie grzyb u mnie tez na jednym polu glownia nie bylo kolb trzeba z nia powalczyc

ale tu plon dobry byl kolb to raczej nie brakowało moze gdzieniegdzie , to chyba wiem do kogo sprzedawales tylko ciekawe jak terminy platnosci .... 

Dnia 19.10.2019 o 22:33, tadi77 napisał:

P 8400 wazyles czy liczysz po zbiornikach bo ona jest jak puch

warzone bo z pola wozilem na skup i sprzedawalem to odrazu , a pola wiem ile mam i pozatym licznik hektarow w kombajnie jest wiec wynik wyszedł dokladny , 

i nie byla wcale taka lekka bo wiem ile na przyczepe wchodzi kukurydzy itd , no a ty jakie odmiany siejesz skoro mowisz ze ta lekka ? 

Dnia 20.10.2019 o 09:07, Anetka1 napisał:

ja juz z P8400 sie wyleczylam/puch/ a na denta nie ma kupca

u nas kupuja wszystko jak leci , a to jakie odmiany siejesz ? 

Dnia 20.10.2019 o 15:05, Kaszlak79 napisał:

Są tacy że koszą gnój "no bo trzeba pszenicę posiać do połowy października".

Jeszcze lepiej 29.9 % :P

30 % to nie gnoj ale scinka ceny jest , gnoj to na wsi cieli po 40 % , czyli wtedy jest gnoj , ale pszenice powinno sie zasiac do polowy pazdziernika bo listopadowa pszenica to juz lipa jest ale mimo wszystko jakbym mial ciac kuk 40 % by posiac pszenice to bym odpuscil 

2 godziny temu, safar napisał:

odpowiedni dobór odmiany przystosowanej do danego mikroklimatu jest początkiem i końcem sukcesu w uprawie kukurydzy. Jedni kupują bo przedstawiciel handlowy miał dobrze gadane, inni patrzą na nazwe odmiany, kolejni bo plonowała gdzieś tam po 19t. a nikt sie nie zapyta czy była siana w mojej okolicy w poprzednim roku i jak wyszła? pierwsze pytanie czy jest łamliwa. jak oddaje wode z kolby. jak sie omłaca jaką ma gestość przy zbiorze. A na samym końcu czy jest wysoka i czy bedzie wieksza niz sasiada.

kukurydza nie musi byc mocno wysoka by dawala dobry plon wysokosc to cecha odmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

ja tam nie narzekam juz 10lat z nim handluje placi najwiecej w okolicy. z platnoscia nie mialem problemu. gadac gadaja roznie ale to o wszystkich. faktura termin platnosci 30 dni. za transport chce 250 lodka to nie wiem gdzie masz taniej? ty gdzie sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
Dnia 18.10.2019 o 15:56, staszek131415 napisał:

Nikt Ci nie da po 650 za kukurydzę przy tej cenie pszenicy w czasie żniw

Nie posiadam suchej do sprzedaży, piszę jaka jest sytuacja i po ile ludzie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2019 o 19:35, fabio napisał:

wilgotnosc pasuje cena pasuje 420 ale plon slaby od 7do8 t

Z jakiego rejonu jesteś? 

U mnie bardzo podobnie, ale plon kiepski że względu na susze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, zetorr6441 napisał:

FarmPilot działka 2.25ha 34900kg, 29% cena 400brutto Podlaskie

jaka klasa ziemi ze taki plon ? 

12 godzin temu, rolnik1986 napisał:

ja tam nie narzekam juz 10lat z nim handluje placi najwiecej w okolicy. z platnoscia nie mialem problemu. gadac gadaja roznie ale to o wszystkich. faktura termin platnosci 30 dni. za transport chce 250 lodka to nie wiem gdzie masz taniej? ty gdzie sprzedajesz?

w tamtym roku do niego troche sprzedalem to termin platnosci sporo sie przeciagnął ale mi to jeszcze , bo co niektorym to termin platnosci czekali kilka miesiecy grubo , 

ja w tym roku czesc wysuszylem i odrazu sprzedalem sucha bo sie tak oplacilo , a czesc mokrej sprzedam do leszczyna szlacheckiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Siałem  kiedyś żyto początkiem  grudnia i było  super  -ważne  aby  wzeszło  do zimy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2019 o 23:40, zetorr6441 napisał:

FarmPilot działka 2.25ha 34900kg, 29% cena 400brutto Podlaskie

129t/9.6ha, wilgotność 29%. Faktycznie jak ktoś pisał wcześniej P8400 lekkie ziarno jak puch. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, mazowsze napisał:

U mnie wczoraj wyszło 11 ton/ha i wilgotność 22%. Odmiana Pioneer P8329.

na jakich klasach ziemi byla siana ? i czy po ziemiach po dawnych łakach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj