Polecane posty

Bartek72511    81
rolnik2102 napisał:

Bartek72511 napisał:

@rolnik2102 tak tak, to od nas, w sumie codziennie tam wozimy. Widzę właśnie że Twój zestaw jest w Zbiersku

A to już wiem u kogo jeździsz, czyżby u Janusza N ? Akurat ja wczoraj byłem. wczoraj ukosilem u siebie Pioneera n86 i w końcu wilgotność zeszła poniżej 30. Ceny bez zmian ale widać że żniwa ruszyły już pełna parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
23 godziny temu, master20002 napisał:

Wczoraj sąsiadowi kosił i odrazu zabierał Pan P z Grzeski. Dał mu 360 zł za 30%.

wolałbym do tego pana nie sprzedawać. nie chce chodowac sobie konkurencji, ale z ciekawości zadzwonię i zapytam.

w Zadabrowia  jest 360 netto ale TIRmani zwariowali za trase 55 km wołaja 800zł co wychodzi ok 30 zł t kukurydzy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Aż się chyba przerzucę na ich asortyment  . Normalna odpowiedzialna reakcja firmy , wiedzą że nie będzie odpadów z owoców bo w tym roku lipa , wiedzą ze nie będzie tak zwanych popłuczyn melasowych z cukrowni bo buraka też mało , odpowiedzialnie skupują / jak na gorzelnię / w dobrych cenach bo życie jest krótkie a pić się chce :) . Takiemu zakładowi to nawet życzę powodzenia .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31
Bartek72511 napisał:

A to już wiem u kogo jeździsz, czyżby u Janusza N ? Akurat ja wczoraj byłem. wczoraj ukosilem u siebie Pioneera n86 i w końcu wilgotność zeszła poniżej 30. Ceny bez zmian ale widać że żniwa ruszyły już pełna parą. Tak u Janusza jeżdżam sezonowo, to chyba dostaliście trochę więcej deszczu, my od 2 tygodni jesteśmy poniżej 30%, wczoraj miałem rekordową bo miała 19%, 3x próbę robili czy na pewno tyle ma, przed nami jeszcze około 3 pełnych tygodni pracy na 3 kombajny bo dopiero zaczynamy po klientach kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
2 godziny temu, lassie napisał:

w Przeworsku awizacje na tydzień do przodu !

Też zakontraktowane masz do bioagry? Mi piszę w kontrakcie żeby 24h przed przywozem uzgodnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Murphys też mam w Bioagrze zakontraktowane ,teraz już awizacje na 2 tygodnie do przodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Zbierał już ktoś z was Rosomaka,jak z wilgotnością.Byłem dziś na polu część już uschła,a część jeszcze ma kolby w zielonych liściach.Ciekawe ile jeszcze potrzebuje czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

Ja kosilem rosomaka w poniedziałek  wilgotność 32 proc wydajność 10 t z ha południowa wlkp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
motorader18 napisał:

4 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

A ile tam teraz cena wyjściowa w Głogówku??

400 netto 

To jakim wujem Ci wyszło 426 zł netto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

sprzedawał ktoś qq do firmy Akris PH Krzysztof Szymczyk z Bełżyc? proponuje 350 zl netto i sam zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Nie wiem jak u was, ale zaczynają oddzwaniać ci do których dzwoniłem z zapytaniem o cenę i twierdzili wtedy że dobrze sypie i cena nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a słuchajcie takie pytanie jest otoz kuk bede sprzedawal na mokro i mysle zostawic do kur i cienko rozsypac ze 100 kg mokrej kukurydzy na gorze czyli na welbunku czy taka kukurydza 30 % przelezy mi i do kur bede mogl dawac czy sie zepsuje ? , bo jak jednego roku kuk miala 20 % był taki rok to mi spokojnie przelezala i nic nie bylo , co powiecie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj