Polecane posty

pio066    5
4 godziny temu, mtz55 napisał:

Dolnyslask ktoś kosi? Jakie plony? Cena od 380-410zl.

Dzis koszony talisman 34% ,11 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
15 minut temu, pio066 napisał:

Dzis koszony talisman 34% ,11 ton

Po potrąceniu ile dostałeś za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Widać to ma dobre ubezpieczenie 

Kombajny owszem - znajomemu co ma 4 Lexion'y na zarobek kombajnista wjechał 4 letnią 780-tką do rowu, urwał oś i trzeba było dźwigiem wyciągać. Znajomy maszyny nie tykał, przyjechał rzeczoznawca z AC, wycenił, naprawią. Co innego sterty. Chłopu co ode mnie w tym roku brał słomę spalili 3000 belek. Pocieszał się tym, że zostało mu 4000 co zrobił po pożarze i że jak sprzeda to będzie za co ludziom zapłacić i że nie dołoży do interesu. Słomy niestety nikt u nas nie chce ubezpieczać. Po tym pożarze facet na zmianę z bratem po nocach nie spał i pilnowali żeby reszta nie poszła. Zastanawiają się nad monitoringiem albo cieciem na następny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a inni na tej sali w ktorej sie kurujesz po ile sprzedaja ??

de heus -cena jeszcze nie znana, podobno w poniedzialek ma byc a od wtorku zapisy, jesli nie przyjdzie jakis przmrozek to u nas kukurydza jeszcze  z miesiac-dwa moze rosnac. pare lat temu jak kierownik skupu podpisal kontrakty w cenie 100 zl wiekszej niz rynkowa to go niestety 😛 zwolnili.

  • Haha 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
14 godzin temu, Jarczewski napisał:

Ja kasuje po 700 za tonę mokrej.

 

 

Damianek, wiemy że to Ty 🤣🤣🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Okoliczny skup 350 brutto przy 30% wilg. Ciekawe z czym wyskoczy sąsiadujący Wipasz Zadabrowie😏

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
Dnia 27.09.2019 o 05:54, soltys48 napisał:

Dziś 30 ha to hobby

Więcej jest takich gospodarzy niż takich 100+

Elewar Drobin 380 netto 30% wilgotność w górę - 12zl w dół 5 zł dopłaty śmiech na sali moi drodzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Jarczewski napisał:

Ja kasuje po 700 za tonę mokrej.

 

 

Daj po 600 i zabieraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, semos napisał:

bobienko skąd jesteś, bo potrzebuje kuku dla swoich zwierzy?

Podlaskie,gmina Perlejewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
7 godzin temu, tomek15h napisał:

Okoliczny skup 350 brutto przy 30% wilg. Ciekawe z czym wyskoczy sąsiadujący Wipasz Zadabrowie😏

To nie jest adekwatna cena, ponieważ on ma na termin skup. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Tak się składa że wielokrotnie tam sprzedawałem bo mieszkam do nich 1,5 kilometra.Nawet jeśli jesteś zapisany na termin to więcej jak 10 pln na tonie powyżej cennika nie dostaniesz, ponad to nie masz żadnej gwarancji cenowej ,jak wyczuje że jest duże zainteresowanie sprzedażą w każdej chwili zbija cenę.

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 27.09.2019 o 05:54, soltys48 napisał:

Dziś 30 ha to hobby

nie przesadzaj xd , to hyba ta ilosc jest zalezna od regionu polski bo 30 ha to mozna spokojnie na dobrym poziomie zyc i jeszcze rozwijac gospodarstwo 

Dnia 27.09.2019 o 10:37, Jasio88 napisał:

W zeszłym roku 520 netto kosiłem jako jeden z pierwszych później spadek do 480-490 netto dwa lata temu po 420zl netto. Przy obecnej cenie i kosztach produkcji wliczając siew i zbiory korzystając z usług lepiej zasiać pszenicę przy obecnej cenie. Pewnie za rok mniej ludzi zasieje bo się wkurzą w tym roku i cena będzie jak z przed roku. Po mimo suchego roku i zbiorów po niżej 10T/ha i tak jest dużo obsiane więc dla tego taka niska cena. Lepiej wyszedł gość po sąsiedzku sprzedał na kiszonkę, bo odliczy koszt zbioru i nie musi się martwić o wilgotność i ilość T bynajmniej tak mi się wydaję.

na pszenice jest cena za słaba pozatym pszenice tez nie sypaly rewelacyjnie wiec to wszystko jeden h*j 

Dnia 27.09.2019 o 20:03, Kaszlak79 napisał:

Kombajny owszem - znajomemu co ma 4 Lexion'y na zarobek kombajnista wjechał 4 letnią 780-tką do rowu, urwał oś i trzeba było dźwigiem wyciągać. Znajomy maszyny nie tykał, przyjechał rzeczoznawca z AC, wycenił, naprawią. Co innego sterty. Chłopu co ode mnie w tym roku brał słomę spalili 3000 belek. Pocieszał się tym, że zostało mu 4000 co zrobił po pożarze i że jak sprzeda to będzie za co ludziom zapłacić i że nie dołoży do interesu. Słomy niestety nikt u nas nie chce ubezpieczać. Po tym pożarze facet na zmianę z bratem po nocach nie spał i pilnowali żeby reszta nie poszła. Zastanawiają się nad monitoringiem albo cieciem na następny sezon.

to co ten facet komus zrobił ze tak podpalaja słome i to takie ilosci , przy tylu boldach to pozar masakryczny ze na cala wies by poszlo pewnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

PZZ Piła kukurydza mokra 390 zł 

Ja oferuje 400 zł

Powiat PCT

Kukurydza mocno mokra 34% u mnie jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
1 godzinę temu, read napisał:

PZZ Piła kukurydza mokra 390 zł 

Ja oferuje 400 zł

Powiat PCT

Kukurydza mocno mokra 34% u mnie jeszcze 

Pytanie czy jak jest wyschnieta na tabake to będzie suchsza, jak patrzę w prognozy to mokro i zimno ma być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
21 godzin temu, tomek15h napisał:

Okoliczny skup 350 brutto przy 30% wilg. Ciekawe z czym wyskoczy sąsiadujący Wipasz Zadabrowie😏

cena masakrycznie mała... mysle ze i wipasz nie napłaci, ale czekamy podobno na poczatku października rusza skup

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj