Polecane posty

Gość   
Gość

No się nie mieści.Nie ma co się zastanawiać tylko oddawać.chyba że tylko oferują a nie płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No u mnie 30km dalej też właśnie oferują po 2.8 tys za ha i słyszę że robią inaczej tzn, pierwszy rok płacą a później przeciagaja ile się da i tak właśnie ten interes im się opłaca a jak ja chce uczciwie wziąść to nie ma szans bo za mało daje bo inni już 2.8 dają a że tych pieniędzy nigdy nie zobaczą to jakoś to nie dociera do ludzi 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1
Dnia 11.09.2019 o 12:57, manyek napisał:

Mstowo

handlowałeś już z tą gorzelnią z pod Chodcza jak u nich z wypłacalnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2404    1

Dzisiaj był u nas przedstawiciel z Agroloku. Cena za kukurydzę na umowę 430 netto. Poniżej 30% do 25% za każdy procent mniej doplacaja 8zl. Powyżej 30% potracaja ale nie pamiętam ile. 

Zakontraktowac można ale jak będzie za mało to kara a jak za dużo to płacą jak za cenę dnia. 

Warto pisać umowę? Dowóz w swoim zakresie ale mam blisko więc to nie problem. 

Edytowano przez pawel2404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
7 godzin temu, 20CBR12 napisał:

No u mnie 30km dalej też właśnie oferują po 2.8 tys za ha i słyszę że robią inaczej tzn, pierwszy rok płacą a później przeciagaja ile się da i tak właśnie ten interes im się opłaca a jak ja chce uczciwie wziąść to nie ma szans bo za mało daje bo inni już 2.8 dają a że tych pieniędzy nigdy nie zobaczą to jakoś to nie dociera do ludzi 

Podpisujesz umowę i co nie zobaczysz? Dziś dajesz parę zł prawnikowi i po sprawie. No chyba że dzierżawcą jest jakiś słup ale kto z takimi podpisuje, zresztą skoro słup dzierżawi i nie płaci to wjeżdżam kombajnem i sobie tnę - moment prawdziwy dzierżawca się znajdzie 

16 minut temu, pawel2404 napisał:

za każdy procent mniej doplacaja 8zl. Powyżej 30% potracaja ale nie pamiętam ile

Raczej tyle samo co dopłacają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To już złodzieje tak zwani .... Skoro za ten sam parametr dopłacają i ujmują inną wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manyek    1
10 godzin temu, raladan napisał:

handlowałeś już z tą gorzelnią z pod Chodcza jak u nich z wypłacalnością?

Wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kuźwa dobrą macie ta cene na kuku, ciekawe jak u mnie będzie, ja wolę sprzedać za cenę dnia choć wydaje mi się że tyle to nie będzie... 

14 godzin temu, pawel885 napisał:

Podpisujesz umowę i co nie zobaczysz? Dziś dajesz parę zł prawnikowi i po sprawie. No chyba że dzierżawcą jest jakiś słup ale kto z takimi podpisuje, zresztą skoro słup dzierżawi i nie płaci to wjeżdżam kombajnem i sobie tnę - moment prawdziwy dzierżawca się znajdzie 

Raczej tyle samo co dopłacają 

Niby tak ale to biora od takich do 10ha i liczą pewnie na to że nikt do sądu nie pójdzie tylko machanie ręką, nie wiesz jak to jest na wioskach.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23
Dnia 8.09.2019 o 18:25, ws71 napisał:

Gorzelnie to obecnie mają gdzieś mokrą kuku skoro  żyto kupują w cenie 450do max 500 brutto , z tony żyta można uzyskać ok 300 l surowego spirytusu a z mokrej kuku ok 200 l także na gorzelnie zbytnio bym nie liczyl

Może kolego masz rację z tym że na gorzelnię nie ma co liczyć z tego powodu że ich zostało bardzo mało, u mnie okolice Świebodzina kiedyś było przeszło 20 gorzelni a dzisiaj jest jedna. Co do przerobu żyta czy kukurydzy w gorzelni to wszystko zależy od typu instalacji, stare typowe gorzelnie na parniku przerabiają wszystko tylko że ich już prawie nie ma, nowe są budowane pod przerób określonej rośliny wszystkie nowe gorzelnie przerabiają głównie kukurydzę ponieważ jest bardziej dostępna uzyskują z niej lepszy susz i jeszcze jak jest nowa instalacja to uzyskują olej z kukurydzy, a jak przy gorzelni jest jeszcze biogazownia to takie firmy jadą tylko na jednym zbożu ponieważ każda zmiana zboża powoduje zakłócenia w procesie biogazu. I najważniejsze z kukurydzy mokrej 30% leci 280 litrów 100% spirytusu, z żyta leci 360 litrów a z kukurydzy suchej leci 380 litrów to wszystko jest przeliczone na 100% spirytus bo za taki ma płacona gorzelnia. A spirytus surowy gorzelniany ma przeważnie moc od 90 do 93% to wtedy tych litrów uzyskuje więcej ale i tak przy sprzedaży trzeba je przeliczyć na 100%. I tak to wygląda w dużym skrócie. Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

To dostarczyłeś @zeus11 ciekawych informacji,ja czerpałem swoją wiedzę z gorzelni z parnikiem, takich wyników to ona nigdy nie miała max co szło wyciągnąć to 330 l 88% z idealnego pszenżyta, obecnie zamknięta ale wpełni sprawna jedna z trzech w regionie,dwie pozostałe jeszcze działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23
37 minut temu, ws71 napisał:

To dostarczyłeś @zeus11 ciekawych informacji,ja czerpałem swoją wiedzę z gorzelni z parnikiem, takich wyników to ona nigdy nie miała max co szło wyciągnąć to 330 l 88% z idealnego pszenżyta, obecnie zamknięta ale wpełni sprawna jedna z trzech w regionie,dwie pozostałe jeszcze działają

To widzę że musieli mieć zakażenie i dlatego słaba wydajność. Też jest jeden szczegół o którym możesz nie wiedzieć, robi się tak aby płacić mniejsze podatki do typowego parnika wchodzi 900kg zboża a piszę się że wchodzi 1000kg i stąd zmniejsza się wydajność oby nie płacić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wipasz zadabrowie z tego co słychac to wystaruja z ceną 360-350zł/30%

Dnia 15.09.2019 o 20:38, tomasz1992 napisał:

Czy orientuje się ktoś jaką cenę daje Wipasz Zadąbrowie ?

 wipasz z tego co słychac to chce kupowac po 360-350 zł/30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Może dajmy im za darmo...

 

Wipasz nie jest nasz.

Jest Przeworsk wietlin dzwierzyński boryło chyba Głuchów cedrob

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha jak chcieli postawic baze to latali spotkania robili obiecywali cuda na kiju teraz maja nas w daleko w d......... kase  lupią na nas i ceny w całym regionie zaniżają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj